Špiním ve 4tt, jaký máte názor či zkušenost?

konnysek
22. led 2013

Prosim vas chci vedet jaky mate nazor nebo jakou s tim mate sami zkusenost..
Jsem tak ve 4tt,presne jeste nevim na ultrazvuku jsem jeste nebyla,vcera odpoledne jsem zacla spinit..neni to svetla krev,jen tmave hneda.Pri svem prvnim tehotenstvi jsem v 11tt samovolne potratila ale po dalsim snazeni se zadarilo a holcicku jsem v poradku donosila..ted mam jen strach ze o miminko zase prijdeme.Bolest v podbrisku je miziva,v podstate zadna neni.. Co myslite??mam se obavat nejhorsiho??

ajihalka
22. led 2013

Ahoj, tak už mám dvě děti a obě těhotenství jsem špinila. Přesně jak píšeš. Když jsem šla k Dr. tak říkala, že je to hormony. Vajíčko se uhnízduje, je změna na sliznicích, vše se prokrvuje. Pokud nemáš bolesti a vyloženě nekrvácíš tak bych se nejhoršího určitě nebála. Mě to přestalo nějak až v ke konci prvního trimestru. Držím palce, měj se Alena 🙂

konnysek
autor
22. led 2013

Dekuji..dnes zajdu k Dr.,nevim co my pani doktorka rekne ale moc si preju aby se drobecek udrzel a vse jsme spolu zvladly..doufam v to.

ajihalka
22. led 2013

jj jen zajdi, at si v klidu. Tak pak písni, určo to bude ok. Ale jste ještě malinký, jestli tam něco vůbec uvidí.

veri25
22. led 2013

ahoj já jsem začala krvácet v šestém týdnu, měla jsem na ultrazvuku malý hematom, dostala jsem askorutin a utrogestan a během dvou dnů bylo špinění pryč a hematom taky...takže k doktorovi si určitě zajdi at máš klid, ale určitě vše bude v pořádku 🙂

konnysek
autor
22. led 2013

malinky jsme..musime tomu dat cas 🙂

konnysek
autor
22. led 2013

a ten utrogestan je na co lek??proti krvaceni??

ajihalka
22. led 2013

Taky mi vlastně dala Utrogestan, to jsou takové globulky na vkládání. Mají v sobě hormony a jsou pro podporu těhotenství. Asi je taky dostaneš. Při těchto problémech je dávají. Já měla u prvního těhu také hematom a držel se mi 2 měsíce ale pak se naštěstí vstřebal.

susanitademacho
22. led 2013

ahoj, 4tt je ještě před MS ne? Nebo hned po?

eloana
22. led 2013

ja krvacela tmavou krvi presne den MS.. dle testu jsme vedela,ze jsem tehotna..... v nemocici mi dali askorutin,ale vic mi nerekli... vzali krev dle krve pocinajici tehotenstvi, zbytek bylo na prirode🙂 pak jsem jestespinila v 6tt, to mi pridali utrogestan

konnysek
autor
22. led 2013

po MS,podle mych vypoctu bych mela byt ve 4tt(asi spravne 6tt) na ultrazvuk je moc brzy..mam zpozdeni 11dnu a pozitivni tehot.test a boli me prsa..
Sedim u Dr. a cekam ve fronte-dnes je tu obvzlast plno...

mabe
22. led 2013

@konnysek drzim palce, dej vedet 😉

flowerie
22. led 2013

Myslím, že to je v tomto časém stádiu ještě normální..já špinila čas od času taky tak do 7-8 týdne. Nejdřív to je prý uhníděním embryjka do děložní sliznice (ono ji totiž opravdu fyzicky naruší a vcucne se dovnitř do sliznice, takže trošku krve z toho je) a pak asi jednoduše hormony a překrvením. Pokud nekrvácíš víc, tak snad není čeho se bát. Tak drzím palce ať je vidět zárocečný váček už 🙂 (nebo žloutkový? - teď nevím)

konnysek
autor
22. led 2013

kdyz jsem byla ted na zachode tak uz nespinim vubec..ale vcera vecer jsem uz docela zmatkovala ☹ a videla jsem to spatne,nasi malou lištičku jsem uz oplakala ale pres noc to skoro prestalo a ted uz to vypada ze je to ok..miminku verim 🙂
Napisi az co my Dr. rekne...zatim pa

konnysek
autor
22. led 2013

jo a moc dekuji za podporu..moc mi pomohlo cist vase zkusenosti a hlavne to,ze to u vas dobre dopadlo 🙂)

missmasz
22. led 2013

Ahoj, k doktorovi si raději zajdi, já začla z ničeho nic špinit v pátým týdnu a do toho trochu bolesti, pro svůj klid jsem šla k doktorce. Okamžitě jsem šla na nemocenskou, vyfasovala asi 6 druhů prášků a nesměla se hnout z postele, nohy podložený. Naštěstí se to podařilo a malej se udržel, ale raději bych tam zašla. Ono z 99% je to planej nicneznamenající poplach, ale to jedno procento někdo být musí 🙂

konnysek
autor
22. led 2013

tak holky tehotenstvi mam potvrzene,neni mimodelozni..ale s tim krvacenim me doktorka poslala do nemocnice..takze my stale jeste drzte palecky..

mabe
22. led 2013

@konnysek jak jsi dopadla v nemocnici? co ti tam vlastne delaly?

konnysek
autor
22. led 2013

nechaly si me tu a mam klidovy rezim,takze porad lezet..Doktor mi udelal ultrazvuk a tehotenstvi je prozatim velmi castne,takze mi ho v patek udela znova a uvidi se jestli je zivota schopny nebo ne-podle toho jestli vyrostlo nebo ne... A mam cystu(cistu) nevim jak se to pise) v deloze,pry by se to melo ztratit...takze ted az do patku spanek,spanek,spanek 🙂

chrisula
22. led 2013

@konnysek šetři se ,snadt to bude dobreee,hlavně se nenervuj,ja u male take spinila tyden,jedla jsem utrogestan a lezela jsem tyden.dej mi pak vedet...

romantika
22. led 2013

@konnysek
zajdi na gyndu, mnela jsem to same jak telo zapasilo zda mimi nebo MS. Dostala jsem utrogestan, pak spinila jeste nekdy kolem 9tt ale vse ok. Podruhe jsem jela na pohototvost protoze to bylo o vikendua tam se na mne koukali ze je to normalni. Zkontrolovali srdicko, rekli setrit se a bylo.

konnysek
autor
22. led 2013

@chrisula snazim se nenervovat a doufat ze to malinky zvladne,verim ze ano..dekuji 🙂

flowerie
23. led 2013

Určitě to zvládnete, ty naši tvorečci jsou bojovníci 🙂

daasenka85
23. led 2013

já byla taky po 2 nevydařených těhu, tak jsem to snášela blbě, ale krvácela jsem střdavě až do 7tt 😉

lvicek2000
23. led 2013

@konnysek Ahoj, já jsem špinila v podstatě s malými přestávkami celý 1.trimestr, začalo to v době očekávané MS. Moje dr říkala, že je to vcelku běžné, na utz viděla, že jse vše ok, tak to víc neřešila. Můžou to být hormony, prasklé cévky, cokoli. Každopádně i přes špinění jsem se dočkala malé prdelky, bude mít za chvíli rok.A tobě držím palce, ať se dočkáš taky a na tohle pak vzpomínáš jen jako na dramatický začátek 😉

maximka33
23. led 2013

ahoj, to je blbý takový špinění na začátku, tak bych určitě brala utrogestan (na recept) a ascorutin, zastavuje krvácení. může a nemusí to být způsobeno hematomem v děloze. ale jsi fakt na začátku, to tam doktor ani nic neuvidí... a jinak taky jsem potratila a červená krev to nebyla... každý případ je jiný.

massa55
23. únor 2013

Ahojky..já začala taky špinit ve 4tt..bylo to hrozný pocit když sem si přectavila,že se může něco stat..Jela jsem hned na pohotovost a podle vyšetření a ultrazvuku mě našli u dělohy dvě cisty..Tak si me tam nechali na kapačkach a injekcích..po pěti dnech mi na ultrazvuku našli ješte krevní sraženinu tak další týden na kapačkách..Ale ted už je vše v pořádku a začínám 12 týden tak jsem nesmírně štastná🙂Hlavně žádný stres konnysku a držím palečky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru