Stáří těhotenství dle oplodnění neodpovídá ultrazvuku

pm_novak
5. únor 2016

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobnou zkušenost. Doktorka mi tvrdí, že dle ultrazvuku jsem 3-4 týdny těhotná, takže tak v 5.-6.tt maximálně. Já jsem si jistá, že jsem v 7.tt. Menstruací se neřídím, protože jsem ji měla po vysazení antikoncepce hodně nepravidelnou a dlouho chyběla ovulace. Po nějaké době jsem na sobě ovulaci konečně poznala, koupila si ovulační testy (ty mi to potvrdily), takže vím kdy jsem ji měla a hlavně vím, kdy jsem měla nechráněný sex 🙂 Odpovídá tomu i první pozitivní těhotenský test a koupila jsem si i Clearblue test, který se mnou počtem týdnů taky souhlasí. Byla jsem již na dvou kontrolách a doktorka je o stáří přesvědčená, nic nepočítá dle poslední menstruace, ani dle data oplodnění, jen sleduje ultrazvuk. Na první kontrole byl jen gestační váček, tento týden i žloutkový váček a vše je podle ní ok. Beru utrogestan na udržení. Ve středu mám další kontrolu a mám obavy, aby vše bylo ok a špatně se to nevyvíjelo, když mi doktorka pořád týden ubírá. Má někdo podobnou zkušenost? Díky.

pm_novak
autor
12. únor 2016

@juliemichal Tak jsem byla ve stredu na kontrole a zatim dobry. Mam prvni obrazek z ultrazvuku, stari 6+3, bylo videt srdicko! Sice je to porad o tyden mene nez stari dle oplodneni, ale zatim je pro me hlavni, ze je dle dok vse v poradku. Priznala se, ze na minulych dvou kontrolach se ji to nezdalo, mela obavy, melo to spatny tonus, akce zatim zadna a byla tam jeste dalsi bublinka (pozustatek druheho ci hematomu, coz uz ted mizi)...na dalsi kontrolu jdu 29.2.a pry dostanu prukazku a pujdu na krev. to bude dlouhe cekani 🙂 clovek nikdy nevi co se muze uvnitr stat :/

juliemichal
12. únor 2016

@pm_novak ahojky jé tak to jsem moc ráda,že to takto dopadlo 🙂 moc ti to přeji 🙂

patrikpavla
29. únor 2016

ahoj holky hledam holky na popovidani a i informace... podle ms jsem 39 den .. od prvniho dne pos ms.. ale od ovulace cca byla 5 a pocitam cestu zahnizdeni atd... protoze viditelna slabsi carka na testu byla jeden den po ocekavane ms.. pred tim max dusikove ktere fakt museli byt vyhledavane... myslim si ze jsem tak cca 14 dni muze to byt... byla jsem v laboratori min stredu tehu potvrdili a prave na zacinajici tehu pac hcg bylo 73.8 mela jste nekdo neco takoveho... ze 6 dni po ocekavane ms jste neli nizke hcg..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru