Těhotenská cukrovka v 1. trimestru, klesly pak hodnoty?

pethaa
18. bře 2016

Dnes jsem byla na 2. testu cukrovky z krve a bohužel, mám hodnoty 5,8 a 5,4, tudíž mě čeká diabetologická poradna a asi dieta. Máte někdo zkušenost, že by hodnoty klesly a vy už nemusely docházet? díky za všechny zkušenosti.

sara84
18. bře 2016

Bohuzel s postupujicim tehotenstvim se hladina cukru bude horsit, a pokud uz ji mate v tak rannem stadiu, tak asi bude spise silnejsi. Ja ji mela v obou tehu a jde to zvladnout! Zadna hruza to neni. Na dietu si zvyknete tak do tydne 🙂 u prvniho syna jsem mela i inzulin a taky zadna hruza. U druheho jsem to zvladla bez. Ale ja ji mela az od 25tt. Cca. S posyupujicim tehu se horsi a tesne pred porodem se zacne lepsit.🙂

pethaa
autor
18. bře 2016

aha, díky za info, trošku jsem doufala, že když budu držet dietu tak se to časem třeba zlepší no :-/

sara84
18. bře 2016

No s dietou bude hladina cukru ok a tim nebude mimco dostavat vice cukru nez potrebuje, coz je pro nej nebezpecne. Je to vopruz ale za zdrave deti to stoji 🙂 a btw. Ti moji lumpi mozna diky diete, kdy z bricha sladke neznaji o sladkosti moc nestoji a nechteji je 🙂 a taky jsem nic nepribrala, spise naopak 🙂

pethaa
autor
18. bře 2016

jj, máte pravdu, jde o zdraví, o tom žádná 🙂 akorát to pro mě byl trošku šok, ani já sladké moc nejím a vůbec mě nenapadlo, že takhle brzy budu řešit cukrovku

pe_ma
18. bře 2016

@pethaa ono to o sladkém není 🙂 a pokud moc sladké nejíš, ber to jako výhodu, že ti ted nebude chybět 🙂
pro mě byl problém se naučit pravidelně jíst, hlídat si množství a co jím je maličkost...
nepočítej, že nebudeš chodit na kontroly...těhu je pro organismus zátěž, takže obecně platí, že spíš bude hůř, ale není to pravidlem, mě se to třeba stále drží stejně...neber to jako tragédii a hned se ti s tím bude líp bojovat 🙂

mirkasormova
3. čer 2016

Můžu se optat jak pokračujete s cukrem? Mám podobný případ, ale zatím se nijak neřeší, řekli mi že ty testy dělaly úplně na začátku kdy je skoro vše rozhozené tak to může být i tím.

beatax
30. led 2017

ja mam take cukrovku od 10 tt, resp. jsem zjistila, ze lacna glykemie je od 4 tt nad normou pro tehotne... mate zkusenosti jaky vliv to muze mit od zacatku na embryo? jsem z toho spatna :(

pethaa
autor
30. led 2017

@beatax nebuď, měla jsem taky, držela poctivě dietu, i tak od 17. Týdne inzulin a mám zdravého kluka 😉 Bude to dobrý!

beatax
30. led 2017

@pethaa diky moc za uklidneni, to je parada ze mas zdraveho kloucka 🙂 bojim se zda nejaka porucha cukrovkova nebyla jiz pred tehu, uz jsem fazolku nevidela dva tydny na UTZ a uvidim az pristi tyden v patek a jsem uz nervozni, clovek fakt nesmi cist na internetu... jinak by se zblaznil ... z toho co se vsechno docte...

werumka
30. led 2017

@beatax Jakou hodnotu lačné jsi měla? Nebereš nějaké léky typu Utrogestan? Ty pak glykémii v prvním trimestru mohou zvyšovat. Ale určitě se neboj 🙂 A hlavně nestuduj žádné komplikace. Čti si jen věci, které souvisí s dietou, co a kolik jíst. To úplně stačí.

pethaa
autor
30. led 2017

@beatax chápu ze, bála jsem se úplně stejně! Hned 3.den po porodu bylo měření OK, příští tyden jdu na kontrolní oggt. Kolik mas dlouhodobý cukr víš? Jestli do 40, tak by to mělo být jen gdm 😉

absintka19
30. led 2017

Holky jak to, ze vam diagnostikovali cukrovku uz v prvnim trimestru? Bylo nejake podezreni u vas? Nas doktorka posila jen na ogtt v 20-24tt a to je poprve co se cukrovka zjistuje.

pethaa
autor
30. led 2017

Zjišťuje se z odběru nalacno se spoustou dalších věci, melas to OK, my ne, proto Ani nevíš, děla se to všem 😉

absintka19
30. led 2017

@pethaa jo takto 🙂 ja jim tam prave nosila jen moc, dala do toho prozek a rika OK. Krev mi ani nebrali, ale je pravda ze v CAR ano 🙂 dekuji moc 🌹

werumka
30. led 2017

@absintka19 Bere se to v prvním trimestru - když se dělají odběry na spoustu dalších věcí, krevní skupina, toxoplazmoza, HIV, žloutenka... glykémie se opravdu bere v prvním trimestru všem, ale většinou to ženy ani nezaznamenají 🙂

absintka19
30. led 2017

@werumka jojo dekuji 🙂 to nam delali v CAR.

werumka
30. led 2017

@absintka19 Ono se teda bohužel někdy stane, že tu zvýšenou lačnou lékař dál neřeší a nechá to být - i když by měl poslat na opakovaný odběr co nejdřív. Ale v CARu by se tohle stávat nemělo. A možná tu hodnotu máš napsanou i v průkazce - v tom množství zápisků se to dá dost dobře přehlédnout 😀

absintka19
30. led 2017

@werumka 🙂 to mas pravdu. Ja dikybohu cukrovku nemam ale moje nej kamoska ano.

baal7513
30. led 2017

Také mi zjistili těh.cuktovku už po prvních náběrech v prvním trimestru. Hned jsem byla odeslána na diabetologii a dodržovala dietu. Celou dobu jsem nepotřebovala inzulín. Naučila jsem se, co jíst můžu a co mi glykémii zvyšuje. Člověk si fakt po 14 dnech zvykne. Plus to beru jako velké plus, že se člověk naučí jíst pravidelně a zjistí, co všechno dnešní potraviny v obchodech obsahují. Jako plus beru také, že jsem v těhotenství nepřibrala žádných 20 kg a více, což pro organismus, není dobré.. Teď jsem v 37 tt a lehce se mi hodnoty po jídle za tu dobu zlepšily. Ale i tak je nutné chodit k diabetologovi (třeba po delších intervalech) a po porodu tě také ještě odešlou na testy, jestli jsi tu cukrovku neměla už před těhotenstvím.

werumka
30. led 2017

@absintka19 Sice to není nic, co by si člověk dobrovolně vybral, ale aspoň ví, že to za chvíli skončí 🙂

katoosa
14. srp 2019

Tak já mám druhou tehotenskou cukrovku a bohužel musím držet dietu, je to sice hrozný pořád se hlídat a píchat do prstu. Bohužel ani po porodu to neskončí budu ještě v šesti neděli držet dietu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru