Těhotenství - doplňky stravy. Jaké brát?

moncici00
5. čer 2022

Ahoj holky, dnes jsem zjistila dle testu, že jsem těhotná. Co bych měla brát za doplňky stravy? Případně zda mužů brát dal B complex, C, D, zinek 🙂 děkuji 🙂

trilien
5. čer 2022

@moncici00 B komplex ano, C ano, zinok ano. D max 800 U.I. denne.

beruska97
5. čer 2022

@moncici00 určitě kyselinu listovou🙂

moncici00
autor
5. čer 2022

@beruska97 stačí ta listovka jen z Dr. Max? Ale nevím jestli 400 nebo 800 ☺️

trilien
Autor odpověď smazal
Zobraz
trilien
5. čer 2022

btw B9 je synergická s B12, B6, vit C, železom a zinkom, ak chcete správne suplementovať 🙂

trilien
5. čer 2022

mrknite, či nemáte B9 (=folát=k.listová) už v B komplexe, kt máte doma, nech ho zbyočne nekupujete separátne 🙂

moncici00
autor
5. čer 2022

@trilien B complex mám už doma jen poslední 4 tablety 🙈 zkusím objednat tu listovku z Maxe (30 tbl.), pak se poradím na gynde 🙈

mysh_me
5. čer 2022

Moje gyn rika listovku 400 pri snazeni, po pozitivnim tt zvednout na 800/denne. Takove ty kombinovane vitaminy pro tehotne (mamavit apod) maji taky tech 800. Jinak ja jsem krome tohoto pak brala od 2.trimestru vitaminy s DHA, kvuli spravnemu vyvoji mozku. Pripadalo mi, ze ze stravy nemam sanci ziskat dostatecne mnozstvi…

trilien
5. čer 2022

@mysh_me to záleží od stravy, či je nutné pridávať aj DHA, železo, jód, prípadne niečo iné 🙂

trilien
Autor odpověď smazal
Zobraz
trilien
5. čer 2022

@moncici00 @moncici00 lekári spravidla doporučujú prípravky, ako Femibion, Fertiprona a pod, kde je metylfolát, kt je lepšie využiteľný ;) Aj v lekárni vedia výborne poradiť 🙂

pampeliska1313
5. čer 2022

Femibion je fajn.🙂

kamce
5. čer 2022

Obyč kyselinu listovou a omega 3 🙂

kajda_12
7. čer 2022

Beru Femibion - doporučila mi ho gynekoložka i endokrinolog

katula94
9. čer 2022

@moncici00 me gynekolog doporucil Gravital s tim, ze femibion je predrazeny a Gravital vyrabi v Brne, tak aspon podporim mistni produkt. Je v nem fakt vsechno snad krome D3, ten beru vegansky z myproteinu, at uz jsem tehotna byla nebo ne. Pres leto jeden, jinak dva.

sishina
21. čer 2022

Ahoj holky,
řešily jsme s holkami v jiném fóru. Srovnávala jsem složení tablet pro maminky, nejlépe mi vyšel “GS Mamavit Prefolin+DHA”, je komplexní a nic dalšího k němu nemusíte brát.

Femibion je také fajn, ale složením je bohužel slabší než Mamavit, zato má spolupráce (letáky s reklamou) v každé druhé ordinaci. Ale určitě tím taky nic nezkazíte ☺️.

Jak píšou holky kyselina 800 je v obou výše zmíněných.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru