Těhotenství po 14 letech. Stalo se vám to taky?

mladamamka
7. led 2021

Ahoj holky pořád tomu nemůžu uvěřit. Po 4 ivf a všem možným jsem po 14 letech přirozeně otěhotněla. Pořád mám velký strach z kontroly . Mám jít až za 14 dní. Pozitivní test jsem měla první den vynechání menstruace. Stalo se Vám to taky? Otěhotnět po tolika letech a neúspěších ?

mladamamka
autor
7. led 2021
meronym
7. led 2021

@mladamamka Moje teta po tom,co zkusili uplne vsechno a vzdali to, otehotnela prirozene - po 12 letech. Ma zdravou holcicku. Drzim palce

loylii
7. led 2021

@mladamamka ano, po několika IVF a v pokročilém veku😇

mladamamka
autor
7. led 2021

@loylii můžu se Tě zeptat v kolika letech

kevi1
7. led 2021

Moji rodicia maju kamaratov, ktorym sa prve dieta narodilo v 1995, tak ako ja po asi patrocnom snazeni. Bohuzial ale ma pani vrodenu vadu, kde dievca je prenasac a chlapec na rodi bud uplne zdravy alebo je taky chory, ze sa dlho nedozije. Ja si toho ich chlapca nepamatam. Tak dochadzali potom niekde do Svajciarska na testy, u nas to vtedy nebolo bezne, stale sa nedarilo, IVF furt bud nevychadzalo, aleb bol chlapec, cize rovno potrat. Neskor dokazali zistit, ze ci ma chlapec tu vadu, ale vraj v 90tych rokoch to nezistovali zo zaciatku, takze fakt rovno potrat... neskor zase IVF bud nevychadzalo, alebo potrat velmi skoro, alebo mali choreho chlapca. No a potom to vzdali, rozhodli sa pre adopciu. Uz mali "pripraveneho" polrocneho chlapecka, na to uz si pamatam velmi dobre, abang, pani zistila, ze je uplne prirodzene, bez hormonom tehotna, co sa im podarilo len 1x v tom 1995tom a caka holcicku. Sice povodne nechceli, chceli zdraveho chlapca, ale co spravis. Ta mala ma teraz tusim 11. Takze cakali nekonecne dlho na dieta, ale dockali sa aj oni 🙂

loylii
7. led 2021

@mladamamka anti jsem nikdy nebrala. Napříč vztahama jsem tomu nechávala volný průběh.. vyčerpala jsem všechny pokusy IVF na pojišťovnu a poslední si nechala na darkyni. Týden před transferem darovaneho embrya pozitiv test a rovnou dvojmo😉 věk 38. Pak se mi ještě omylem podařilo otěhotnět v den oslavy svých 41 narozenin🙂.. ps: už před prvním IVF mi bylo řečeno, ze co se tyče vajíček, jsem skoro v přechodu. Není to pravda😉

mladamamka
autor
7. led 2021

@loylii tak to je super. To mi říkali taky, že už podle hodnot bych měla být v přechodu. Anti neberu od svých 20. Je mi skoro 37. Ta doba než člověk jde na tu gyndu je šílená. Nejradši bych jela hned, ale asi by nic neviděl.

klokanka31
7. led 2021

@mladamamka Tak to gratuluju 🍀 Já nemohla otěhotnět 12 let (nechtěla jsem ale umělé oplodnění). Po 12 letech jsem otěhotněla 3x za rok, bylo to mimoděložní, pak samovolný potrat, a do třetice to vyšlo, a mám krásnou holčičku ☺

loylii
7. led 2021

@mladamamka a prvního prcka mate tedy přes IVF?

eeevee
7. led 2021

@mladamamka kamarádka otěhotněla po 13 letech, měla za sebou rakovinu, několik ivf, operace kvůli emdometrióze...nakonec šli do adopce, když bylo adoptivnímu ditku 3,5 roku, narodil se naprosto zdravý sourozenec 😍

simone5
7. led 2021

Moc gratuluji. Kolegyně otěhotněla ve chvíli, kdy jim byl schválen chlapeček k adopci. Po asi 6 letech zkoušení. Kamarádka taky přirozeně asi po 2 letech lítání po CARu. Zázraky se dějí!

mladamamka
autor
7. led 2021

@loylii ne toho máme přirozeně a pak už to nešlo

mladamamka
autor
7. led 2021

Děkuji holky . Snad ten zázrak dopadne a udrží se.

maki90
7. led 2021

@mladamamka ahoj, gratuluji 😊moje sestřenice to měla podobně, x krát IVF a nic...po asi 15 letech má přirozeně za sebou dva chlapečky. Ale předcházela tomu tedy změna partnera (i když předchozí měl testy ok...asi si nesedli).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru