Těhotné s vyšší váhou. Jaké jste měly bříška a kdy na Vás bylo vidět ?

doctusovka
15. lis 2019

Ahoj,

prosím o info ty těhulky, které začínaly na vyšší váze např od 90 kg, jaké jste měly bříška, kdy na Vás začalo být těhotenství vidět a jak jste těhotenství prožívaly ? Neměly jste kvůli váze problémy třeba při ultrazvucích ?

Děkuji za info

lovemusicsun
15. lis 2019

Ahoj, já jsem nepociťovala žádné problémy a ani mi nikdo nedal najevo, že by to problém mohl být, tak mě to ani nenapadlo. U prvního těhotenství jsem měla břicho poměrně malé až tak do pátého měsíce, pak raketově rostlo a ke konci bylo obrovské. Stejně tak váha, první měsíce v pohodě, 3kg nahoře a po pátém měsíci to jelo strašnou rychlostí. Jinak těhotenství jsem měla v pohodě, žádné zdravotní problémy, pracovala jsem do 34tt a klidně bych pracovala i dál. Teď čekám druhé miminko, váha podobná a zatím se to vyvíjí jako to první těhotenství, takže celkem pohoda.

keety2
15. lis 2019

@doctusovka já teď čekám druhé s podobnou váhou jak jste psala jsem ve 13 tt a zatím nic nepociťuji uvidíme kdy vykoukne bříško a zatím jsem nic nepřibrala ... U prvního jsem byla hubená a hned jsem raketově přibírala

martiniquest
15. lis 2019

@doctusovka Prvni tehotenstvi jsem zacinala s 91 kily. Bricho zaclo byt trochu videt v 18tt. Pred pordem jsem mela 106 kg a bricho tak nejak akorat velke, ani moc ani malo. S vysetrenim problem nebyl. Jen jsem mela ve 3.trim vyssi tlak, coz pricitam prave te vysoke vaze. Nyni jsem ve 35tt, vazim 92 kg a tlak mam ukazkovy. V obou tehotenstvich se mi dost zhorsil stav krecovych zil, na coz mame v rodine zatez.

barcachejn
15. lis 2019

Ahojky otehotnela jsem na vaze 90kg 🙂 nyni jsem v 5 mesici a brisko uz vyleza ale jeste to neni takove to poradne tehotenske brisko vypadam spise jako jeste vice tlusta :D ale bohuzel od zacatku doted uz mam 10kg nahore 🙂 :/ takze se trosku desim kolik budu mit na konci. 1 trimestralni screening mi bohuzel musel doktor delat vnitrne protoze pres brisko to prave moc neslo ale bylo to v poradku,mam na brisku i hodne vytahane kuze protoze jsem pred tehotenstvim dost zhubla mela jsem 140kg takze 50kg dolu se mi na kuzi bohuzel podepsalo 🙂 vubec se nemusite bat nikdo mi nikdy nedal najevo ze jsem tlusta ani doktori ani okoli 🙂 akorat mam trosku vyssi tlak ale jinak se citim super 🙂

eeevee
15. lis 2019

Já jsem poprvé otěhotněla s váhou cca 104 kg, v těhotenství jsem přibrala asi 14 kg, bříško šlo vidět tak nějak více v pátém měsíci, obecně jsem ho měla menší ;) teď jsem těhotná podruhé, mám 17 dní do porodu, před otěhotněním jsem měla 114 kg, přibrala jsem cca 5 kg. Od začátku mám bříško větší, těhotenství šlo vidět už tak od čtvrtého měsíce, ale zase mám pocit, že se třeba poslední měsíc už skoro nezvětšilo 🙂 Jinak s cukrovkou nebo špatnou viditelností ultrazvuku jsem nikdy problém neměla, otěhotněla jsem vždy do 3 měsíců od rozhodnutí, že chceme dítko 😊

eithelwing
15. lis 2019

Já mám právě ze své váhy trochu obavy. První těhotenství ok, otěhotněla jsem na 75 a rodila s 90. Rychle jsem vše shodila, jenže s ukončením kojení kila naskákala zpět. 🤔
Dnes jsem opět těhotná, zatim 12tt, 85 kg jako startovní váha beze změny. Dost se ale bojím, o kolik to poroste, aby to nakonec nezpůsobilo nějaké zdravotní problémy.

lovemusicsun
15. lis 2019

@eithelwing Ono asi také záleží na výšce a celkovém zdravotním stavu. Je rozdíl když má člověk 85kg při 150cm a při 180cm. Já jediné co těhotenství s vyšší vahou přičítám jsou metličky na lýtkách pod koleny. Jinak jsem žádné problémy neměla a ani teď u druhého těhotenství se zatím nic neprojevilo. Jediné co mě dostávalo, že do poradny se mnou chodily 2 vietnamky, všechny jsme byly těsně před porodem, břicha až pod bradu, a když jsme hlásily váhu, tak od nich vycházela čísla typu 57kg..

astyna88
15. lis 2019

@lovemusicsun

Nic si z toho nedelejte, ja jsem stihle postavy, ted mam 61/170 a fakt mi to jde jen do bricha a metlicky mam taky. Hlavne na stehnech, na lytkach to bude pozdeji. Po porodu mi vetsina mizi,drive jsem to mazala kdovicim,ale.genetika je proste svina....

eithelwing
15. lis 2019

@lovemusicsun Jasně. U mě je to výška 173. Vždy jsem měla trochu víc nadváhu, jen krátké období jsem si udržovala váhu 67, jenže to jsem zhubla stresem.

almara2
15. lis 2019

Vidět to bylo cca od 20tt. Problémy jsem neměla, spíš takové neduhy, bolest kostce, pánve, nespavost. Přibrala jsem max 12kg a vždy šla z porodnice skoro se stejnou váhou jako před otěhotněním. Moje dvě děti ze tří měly totiž nad pět kilo porodní váhu 🙂

lllucielll
16. lis 2019

Bříško bylo vidět taky od 5. měsíce. Celkově jsem pribrala 7 kg. U žádného vyšetření nebyl problém... Celkově obr těhotenství naprosto v pořádku, bez potíží, bez následků...

hanicka_k
16. lis 2019

Počáteční váha 108kg. Bříško bylo vidět od nějakého 23tt. Ikdyž si pamatuji, že ke konci těhotenství mě poslali z nemocnice na hematologii a Dr se mnou vyplňovala papíry a ptá se kolikátý jsem tt a když jsem řekla, že 37tt, tak na mě vytřeštila oči, že to na mě nepoznala 😂 přitom jsem měla slušný břicho. Jinak v těhotenství jsem zhubla i diky GD. Takže za celé těhotenství mám skóre -4kg. Nikde s tím nebyl problém, ani s ultrazvukem. Cítila jsem se skvěle celé těhotenství jako nikdy! Chci být pořád těhotná 😂 jen rodit bych nemusela 😂

hermia
16. lis 2019

Ja mam 159cm a 74kg. Takze kdybych byla vyssi tak tech 90 kg mam pri mych objemech. Pekne tehotenske brisko zacalo kolem 20tt takze paty mesic. Celou dobu jsem myslela ze beisko nemam ale zpetne pohled na fotky.. waw.. to byl buben

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru