Růst bříška v těhotenství u hubených holek. Jak jste to snášely?

kysloberga
4. říj 2020

Ahojky, chtela jsem se zeptat hubenych holek,jak snasely rust briska v tehotenstvi? Jsem ve 20tt a jak brisko roste,tak obcas je to neprijemne. Nekdy me dost tlaci a pne a uz me i vazy zacinaji zlobit. Mely jste to taky tak? Vsichni mi rikaji,ze to je tim,ze jsem hubena...

klokanka31
4. říj 2020

@kysloberga Já myslím že nějaké pnutí nebo vazy cítí každá...

janina228
4. říj 2020

Ahoj, mě dost pomáhal Magnosolv..brala jsem ho teda kvůli tvrdnutí bříška nějak od 16tt, ale třeba by to pomohlo i u tebe..

kysloberga
autor
4. říj 2020

@janina228 Magnosolv beru 2 tydny 😊 Jako je to lepsi,ale i tak me brisko tlaci... A tvrdne jen obcas 😊

blondynka400
4. říj 2020

@kysloberga já to tedy tato nebyla, neměla jsem žádný problém. A ve 20 tt mi ani nikdo nevěřil, že jsme těhotná.... Za mne je velký rozdíl hubená a když cvičíš a máš břicho svalnaté.

kakba
5. říj 2020

Me teda nic nebylo. Pri rustu me nic nebolelo. Jsem hubena, vysportovana. Do 5.mesice u ubou nikdo nevedel, ze jsem tehotna. Kazde telo to ma jinak a je uplne jedno, jestli si hubena nebo ne.

renatkaa1996
5. říj 2020

Me rekla jen pani doktorka, ze tim, ze jsem hubena ucitim vsechno vic. Kopance citim nejak od 17tt. A vazy a vsechno boli. Nejhorsi je to po ranu a vecer uz mam problem se spanim (nevim jak si lehnout) a je to velice neprijemne, nekdy bolestive(ale ne nejak extra). Jsem 23+5. A to nemam brisko nejak vyrazne velke. Bojim se co prijde 😄

drep
5. říj 2020

@kysloberga nabrala jsem celkem asi šest kilo, Viditelné těhotenské břicho jsem měla fakt až ve třetím trimestru, ale pocit tahu a pnutí jsem měla od třetího měsíce, kdy se mi malinko vyklenulo (ale asi po obědě o babičky), kvůli tomu mimo jiné jsem přestala jezdit záchranku, protože už mi bylo nepříjemné se na břicho položit (což v terénu občas musím).

luci_ela
5. říj 2020

To že jsi hubená může mít vliv na to, že vše víc cítíš
Mě Dr řekla to samé a taky to tak bylo u první dcerky a teď u synka. Jsem 19+6tt a nejmíň od 13 týdne už vše pociťuji. Vazy občas pěkně táhnou taky, nejhorší je si lehnout na záda, takže nejlepší ležet na boku a pokrčené Nohy, pokud mi to tedy prcek dovolí ☺️ a Magnosolv ti také pomůže, i když já ho beru hlavně kvůli křečím do nohou.

mourovatakocka
5. říj 2020

@kysloberga Mně u dcery pomáhalo natírání a lehká masáž olejíčkem, co jsem dostala jako na strie. Vzal si to každý večer na starost manžel 😁 jako příjemný rituál a pak jsem žádné pnutí kůže necítila a uvolnilo to i svaly, jestli to píšu srozumitelně. Nejspíš s tím zase začneme, jsem teď asi ve 14tt a bříško mi roste.

kysloberga
autor
5. říj 2020

@renatkaa1996 Dekuji za info, u me je to prave vzdycky horsi s pribyvajicim dnem nebo kdyz nekde jdu. Vecer uz mam taky problem si nejak poradne lehnout. Ale dekuji,uz jsem klidnejsi,ze je to bezne a nejsem v tom sama 😊

kysloberga
autor
5. říj 2020

@drep Jako ja mam taky zatim male brisko a mam jen kilo nahore(na pocatku jsem zhubla -nechutenstvi). Nejlip mi je,kdyz lezim 😊

kysloberga
autor
5. říj 2020

@luci_ela Jojo presne,na brisku moc lezet nemuzu a nejlepsi je levy bok 😊 Ale zacina byt uz dost olezeny,tak musim nekdy lehnout i na pravy,ale to mi taky ne vzdy dela dobre 😊

luci_ela
5. říj 2020

@mourovatakocka Také máme s přítelem zavedený tenhle večerní rituál. Jen používám kokosové máslo ☺️

kysloberga
autor
5. říj 2020

@mourovatakocka Jako me nepne kuze,ale proste brisko. Ale muzu vyzkouset,treba pomuze na uvolneni 😊

luci_ela
5. říj 2020

@kysloberga na břiše neležím hned od začátku. Střídám levý a i ten pravý bok. I když na pravém by se ležet moc nemělo, ale zrovna na něm mně prcek nechá docela v klidu, protože na tu levou stranu se začíná hodně cpát. Zkus bříško pravidelně promazávat, já používám kokosové máslo, od Saloos. Na zádech mohu ležet chvilku když ho hladí přítel nebo zrovna mažeme 😃

kysloberga
autor
5. říj 2020

@luci_ela Ja taky na brisku nespim od zacatku,bylo mi to hned neprijemne. Jojo,o tom pravem boku jsem cetla,ale tak kdyz si obcas na nej lehnu (at necham odpocinout levy) tak si myslim,ze se nic nestane 😊 Jojo,mazani zkusim 😊

yvarp
5. říj 2020

@kysloberga já taky měla pocit, že mi to břicho asi praskne, nepnula mě kůže, ale tak prostě nějak celé bříško, jako by mi tam vevnitř někdo nafukoval balon, hlavně s postupujícím těhotenstvím už jsem se nemohla ani pořádně najíst 😁

cherie24
5. říj 2020

@kysloberga základ je pořádně mazat krémem ať se ti neudělají strie. Já mazala klidně 2x denně každý den. Jinak já jsem hubená dost - měla jsem 52 kilo a malá 4,4 kg když se narodila 😁 a vazy mě taky bolely. Taková tupá až pichlavá bolest po stranách v podbříšku. Já teda byla i před těhu v závodní formě a měla jsem břišáky vyrysované a jak povolovaly ze začátku, tak to byla kolikrát taková bolest, že jsem nemohla pomalu chodit. 🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru