Těhulky, jak bojujete se stresem na začátku těhotenství?

ewiiika
29. led 2016

Ahoj holky, prosím rady... jsem veselý člověk ale poslední dobou mám trošku stres kvůli ex partnerovi. Máme spolu chlapečka -5 let,ktereho mám v péči já a s otcem se vídá o stanovených víkendech a někdy i na pá r hodin přes prac. týden... Téměř tři roky mám jiného partnera se kterým čekáme mimi (6 tt) a jsme šťastni.Bere mého syna skoro jako vlastního a skvěle si rozumí. Ale ex partner na mě hodně slovně útočí a vyčítá mi věci,které nejsou pravdivé. Včera naše hádka skončila mým pláčem-jako často končí. Před půl rokem me jeho chování dohnalo až k psycholožce... Holky jen chci radu,co se stresem když jsem těhule? Nějaké bylinky nebo tak? Normalně bych si vzala prášek na nervy ale takto v mým stavu samozřejmě nemohu... Nechci aby se stres a vše špatné odrazilo na to malý co ve më roste ☹ teď si vyčítám to,že
stesuju a to malý to chudáček odnáší :'(

anguly
29. led 2016

Není nutný, abys mu vyvracela když na tebe útočí nesmysly, které nejsou pravdivé,... Nemusíš se před NIKÝM obhajovat, důležitý je, že ty víš, že nemá pravdu... V tom je obrovská sílá. 😉
No bylinky ti radit nebudu, protože i s těmi se musí v těhu opatrně... ale mně pomáhalo, když jsem se musela setkat s jedním psychopatem, co mě pronásledoval, když jsem si pevně uvědomovaně stoupla na zem, a pomalu hluboce dejchala... a v duchu jsem si řikala nic se neděje, je to jen ubožák... Tohle mi poradila jako první pomoc moje výborná psycholožka 😉

1nelinka
29. led 2016

Ja bych se s nim vubec nebavil a uz vubec bych se s nim nehadala.. Mas svuj novy zivot, partnera a miminko na ceste..jen bych ho pozdravila pri predavani syna a tim by nase komunikace koncila..

valeri10
29. led 2016

@ewiiika no já teda nevím co Vám tak strašného řekl, že Vás dohnal k pláči a k psycholožce, ale měla by jste se na něj z vysoka vykašlat a být silná nejen kvůli očekávanému dítěti, ale i kvůli prvnímu dítěti. To se jako takhle budete stresovat celý život?A co na to Váš současný partner? Nikde není psáno, že se s biologickým otcem dítěte musíte vykecávat. Ať syna předává Váš současný partner a je to.

ewiiika
autor
29. led 2016

@anguly jj, tak ubožák on ie taky...psycholožka mi moc moc pomohla,ale teď jsem asi cela přecitlivělá a příjde mi vše líto ☹ ano já sama vím,že nemá pravdu,i partner mi to tvrdí,že si ty jeho nesmysly nemám brát osobně. Za nedlouho se stěhujeme za partnerem,kde syn bude i nastupovat do školy. A to se ex asi moc nelíbí...prý kvůli svému štěstí tahám syna proti jeho vůli někam,kam nechce. To mě včera dostalo ☹ přitom se tam syn docela těší,je rozumný a sám tvrdí,jak mu bude ve městě s tolika možnostma lépe,než v malé uprděné vesnici,kde chcíp pes... @1nelinka tohle mi říkala i moje kamarádka "ahoj,tady je malej přiveď ho tehdy a tehdy"... Ale já jsem hrozná puška :'( já se před ním chci nějak bránit :'( ale asi je to marný...jen mu dávám víc prosroru k jeho hádkám...

ewiiika
autor
29. led 2016

@valeri10 neustále něco...ví,že můj syn je pro mě vše a to ke jeho zbraň. Útočit na mě zkrz syna... Tvrdí,jak jsem neschopna matka,že ze syna vyrůstá debílek a takové... Jak je syn se mnou nešťastný... Vše je lež,on to ví,Ale říká to z principu,aby mě dostal do kolen což se mu daří ☹ asi před půl rokem syn začal mít nečekaně tiky v oku...po pár měsících se přišlo na to,že za to může chování jeho otce a jeho tehdejší přítelkyně-malého začali odstrkovat... A co,nejvíc se bojím útoku až zjistí,že syn bude mít vytouženeho sourozence...bojim se ať před ním nějak špatně mimčo neshazuje,ať mu třeba neříká spratek nebo já nevím ☹ on je schopen cehokoli...

ewiiika
autor
29. led 2016

Ale to už zacházíme do detailů... Jen mi prosím poraďte,jal vyzrát nad stresem. Nechci mít vystresované mimi a už vůbec,aby to díky stresu zašlo i někam dal...aby se nic mimčovi nestalo..

andreaandy1
29. led 2016

Vždy když jsme si vědomi vlastních chyb, snažíme se poukázat na chyby druhých a vyzdvihnout je .
V prvé řadě bych si uvědomila v jakém jsem stavu a snažila bych se najít vnitřní mír.Můj kamarád psycholog mě naučil jednu věc.) kdykoliv mě někdo uráží nebo se snaží mě znemožnit,,,,představim si sebe jako zrcadlo a dotyčný se odráží a vidí a mluví sám k sobě. Druhá věc co následuje je pár slov..které přijdou potom ..hlavně v momentech kdy mě dotyčný uraží nebo se snaží mi ubližit slovně,,,,,,,,,,řííkej si jsem chladné horské jezero plnéééééé těl.)) představ si ho jak je zmrzlí uvnitř té řeky.-)) a jeho výrazzzz.)....Dokud uvidí že tě to trápí ,,,bude ůtočit......má k tomu prostor.
Mě psychicky taky terorizoval ex ,,,,,ale v momentě kdy sem si uvědomila že vlastně mu dávám svou energii ,,,,,,začlo se to měnit...protože sem se rozhodla mu jí už nedat.Pokud víš že říká lži ,,,nauč se ho ignorovat do očí,,prostě se jen usmát ,,,,zkus co píšu ,,a uvidiš časem ,,,to vzdá a nechá vás v klidu a bude žít svůj život pokud né , pak to chce lopatu a velký pytel.) jen vtip.Mysli na mimčo a na syna. Pokud si rozhodnutá to řešit zásadně né pláčem obhajobou a křikem....ale zákonem.

ewiiika
autor
29. led 2016

@andreaandy1 to s tim zrcadlem je super...to by me nenapadlo,dekuji 🙂 asi mas pravdu,dávám mu svoji energii a to je to... Na mimco a syna myslim stále...však jsou moje krev 🙂
S tim zakonem je to těžko...docela často komunikuju a moji pani z OSPOD,vždy mi skvěle poradí. Ale socialka nemůže s jeho chovanim nic dělat...

andreaandy1
29. led 2016

@ewiiika Hlavu vzhůru , nervy máme jedny 🙂. Od té doby co jsem slyšela hlášku typu: Ne muži nemají rýmu chřipku a podobně oni jejich slovy bojují o život:D. ..Holka nastav zrcadlo a uzivej ....dítko a těhotenství;)))

dokument
29. led 2016

Uz bych se s nim nestykala. Predavala bych dite pres babicku. Jeden takovy par znam. Otec ditete je psychopat a matku sveho syna psychicky tyral a nekolikrat i fyzicky napadl, pry ze se jen branil... Ma skoro 2 metry a ona 150 cm... Jen ji vzdy vyprovokuje k nejake scene, aby ji pak mohl mlatit. Uz davno spolu nejsou a dite (matka) predava pres babicku (jeho matku). Pokud to jde a mas rodice nebo jeho rodice blizko, udelala bych to takhle.

anguly
29. led 2016

Když už s ním máš jednou dítě, seš s ním navždy spojena... a musíš s ním nějakým způsobem vycházet.
Když seš teďka více citlivá, tak zkus ty rozhovory snížit na minimum myslet si cosi o zadní části těla... a taky, že není nic důležitějšího, než to aby obě tvoje děti byly v pořádku... nic důležitějšího není 😉

Pracovala jsem jako socka... a jestli tě to uklidní, dítě má být při rozchodu rodičů u toho, kdo dokáže více respektovat toho druhého tzn., že tvůj syn sám moc dobře pozná, že u tebe mu je fajn, na rozdíl od tatínka, kterej očividně není smířenej s tématem, že vás ztratil a vy se ještě k tomu máte dobře...

Jo a nemysli na to, že svým stresem ubližuješ miminku... seš šikovná a silná a zvládneš to všechno levou zadní, stejně jako tvoje obě děti 😉

Mimochodem rada Andreaandy1 je fakt výborná 😉

beruska1889
29. led 2016

@ewiiika Evi, kašli na něj, je to debil, který Ti jen závidí, že máš tak krásný život 😉 nemá cenu se kvůli němu trápit, teď je nejdůležitější miminko 🙂 zkus se s ním potkávat co nejméně a moc se s ním nepouštět do rozhovoru, aby na Tebe nemohl vystartovat... užívej si těhulkování a skvělého přítele a kdyby něco, ozvi se, jsem tady a ráda pomůžu, když budu moct... 😉 i když třeba jen pár řádky tady 🙂 a nebo zajdem na to kafe ať se chvíli odreaguješ 😉 a jinak moc gratuluju!!! 🙂

ewiiika
autor
29. led 2016

holky moc děkuju za podporu, všem 🙂
@dokument pres babičky to nepůjde...jelikož se budeme v blizke době stěhovat... :-/
@anguly rozhovory jsou na minimu,ale i to minimum stačí,aby to dopadlo zle :-/ je strašně nezodpovědný...asi 3x se mi stalo,že mi v pondělí dopol prisla sms "pouze s oznamenim" že si prcka nechal,nedal ho do školky a pokud chci mám si ho odhlásit sama...a jine. proste mu ani nevěřím. Vím,že jsem s ním navždy diky ditěti spojena,akceptuju to,a co mi zbyva jineho :-/ ja mu nokdy nebranila,ze je otec a muze byt se synem. Ale vzdy jsem mu "maleho dovedla az pod nos" a ted se mu asi nelibi,ze pokud se synem bude chtit byt,musi si pro nej prijet do naseho budouciho bydliste (30 min vlakem)... A uz slysim ty kecy,jak jsem mu to udelala tezky... A asi ano,syn poznava,ze se mnou je mu lepe,vsak je to moje dite a ja delam vse proto aby byl spokojeny. Stale vymyslime nejake aktivity,vylety a zabavy a podobne,coz s otcem nema. Ale otec je "chytrak" a zacal synovi vykladat,jak bude smutny tatinek,kdyz se mu maly odstehuje atd. Syn mi to rikal,co rikal tatinek...jak bude tatinek porad plakat a tak... Takze maly je v rozpacich zase z tohoto... Nez aby rekl-"to nevadi,budu za tebou jezdit,neni to daleko..." I moje pani psycholozka tvrdila,ze asi memi smireny uplne s tim,ze nas ztratil...pritom iz je to nekolik let a vystridal nekolik pritelkyn... A děkuji @anguly 🙂 máš pravdu, jsem šikovná a zvládnu to levou zadni,přece si nenecham ublizovat takovym ubožákem!!!

ewiiika
autor
29. led 2016

@beruska1889 děkuji Baruš :-* Je to debil...doteď jsem nevěděla,,co je vlastne za člověka,což je smutné ☹
ale zase nadruhou stranu nebýt něj,tak nemám tak skvělého malého pětiletého ochránce,kterého nadevše zbožnuji...
jasně,musíme ma to kafčo...

beruska1889
29. led 2016

@ewiiika nemáš za co Evi, naštěstí jsi včas odešla a toho pravého potkala 😉 teď už budete krásná, šťasrtná rodinka s novým členem 😉 a deleko od bývalého, který Ti nebude moct dělat peklo 😉 je smutné, že se člověk projeví a ukáže svou pravou tvář někdy až tak pozdě, ale aspoň víš, že nemusíš v budoucnu litovat, žes ho opustila 😉 Jasně, aspoň jednu krásnou bytost Ti ten vztah dal a to skvělého prcka 😉 teď už bude jen dobře, moc Ti to přeju 😵 😵 😉 🙂

ewiiika
autor
29. led 2016

@beruska1889 a deluji za gratulace ale je jeste brzy,tak vse snad dopadne jak ma 🙂 hlavne pssst prosim,nikdo to nevi...

beruska1889
29. led 2016

@ewiiika určitě všechno dopadne dobře 😉 držím pěsti a nebooooj 😉 já nikomu nic povídat nebudu 😉 mně můžeš věřit, ani by mě nenapadlo to někde roztrubovat zvlášť takhle brzy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru