Termín porodu červen, červenec. Je tu někdo na chat?

jituskamou
19. pro 2020

Ráda budu když mi tu někdo napíše

bbarshaa
26. dub 2021

Holky zdravím. Jdu s dotazem. Co hračky pro miminko? Už začínáme nakupovat potřebné věci, něco málo máme, ale nějak nevím jaké hračky zvolit? Asi nějakého “hajánka” apod.... No co mate nakoupeno, či v plánu pořídit vy? 🙂

nagojka
26. dub 2021

@bbarshaa ahoj..zrovna dneska sem si rikala ze je tahle diskuze uz naka nefukcni🙂chtela sem neco napsat ale vyprdla sem se na to..co se tyce me...hracky ja moc neresim,myslim ze do zacatku nejsou potreba a spoustu jich dostaneme..aspon mi to kazdej rila😂😂ja sem poridila zatim jen dva plysacky z penny a takovy ten retez co se obtoci treba na kocar nebo na postylku...jinak sem uz trochu magor a mam uz temer vse co sem chtela..krom nakych detailu,drogerie atd...termin mam sice na konci cervence ale v cervnu uz bych to chtela mit nachystane...clovek nikdy nevi co se kdy zvrtne a kdy to prijde🙂nejsem typ co vse dohani na posledni chvili..

jituskamou
autor
26. dub 2021

@bbarshaa já jsem koupila jen jednu knížku takovou tu látkovou jinak nic dost plyšáku se mi tu sešlo

jituskamou
autor
26. dub 2021

@bbarshaa mi máme vše pujčené od příbuzných

jituskamou
autor
26. dub 2021

Jak to jde holky pomalu se nám to blíží ke konci mi dneska 31tt hlavička dolu cs 2 průměr hlavičky 7 Cm a váha 1600g jak vy bojujete my zrovna máme rýmu tak do sebe cpu nejvíc ovoce 😀

ema90
26. dub 2021

@bbarshaa Mame usinacky od Zazu, jinak zadny hracky, zejmena plysaky nekupuju. Zbytecny. Pokud chcete, tak staci kolotoc nad postylku, nejaka hrazdicka s hraci podlozkou.
Hracky jsou novorozeneti ukradeny. Nebo takhle... takovy veci kupte az bude na svete a az uvidite jestli vubec nejak reaguje treba na ten kolotoc.

bbarshaa
26. dub 2021

@nagojka Taky to chci mít už vše připravené v červnu, termín mám na 21.7 🙂. Takže přesně jak říkáš. Začala jsem tedy vše řešit minuly týden a už tedy hodně věci máme. Určitě nechci kupovat kvanta hraček, prave přemýšlím jen o nějakém tom plysakovi, chrastitku...

bbarshaa
26. dub 2021

@ema90 🙂 Jj, určitě nechci kupovat zbytečně nějaký kvanta hraček. Přemýšlím prave o nějaké te hrací decce apod. Děkuji za rady.

mrszizy
27. dub 2021

31tt, 1680g a ukazkove hlavou nahoru 😃. Nu nic, zacina obdobi premlouvani. Krome kocicich hrbetu, mate vysledovane nejake tipy a figle, jak prdolu spravne otocit? Doted byla na storc, rekla bych ze se vzprimila v posledni dobe.

ema90
27. dub 2021

@mrszizy V 31tt meli moje dvojcata 1900g kazdej a byli oba hlavou nahoru. Nasla jsem si na youtube videa na cviceni a za tyden byli na poradne uz hlavickama dolu 🙂.

mrszizy
27. dub 2021

@ema90 prosim, poslala bys jaka videa? Manzel je sice nadseny ze si to muzeme hezky naplanovat, ten porod, ale ja bych prece jen chtela rodit prirozene, ne kudlou 😃.

ema90
27. dub 2021

@mrszizy Staci delat kocici hrbet nekolikrat za den, potom napriklad na sedacce sedet s roztazenyma nohama, mirne v predklonu a krouzit panvi. To stejny delat na balonu, pokud mate doma.
Ale cisare bych se teda zatim vubec nebala, krome cviku jsou i jiny moznosti, jak mimco v brise otocit a hlavne mate jeste hromadu casu.
Kamaradce se malej otocil hlavou dolu nekdy v 33tt a v 36tt uz byl zase hlavou nahoru. Takze se muze ledacos zmenit 🙂

mrszizy
28. dub 2021

@ema90 pekny opicak 😃. No jo, ja vim, ale vis jak, kdyz tomu budu moct nejak pomoct, prave ze mam cas, tak to budu chtit zkusit, abych si mohla rict, ze jsem pro to udelala to nejlepsi, co jsem mohla 😊.

l.u.c.i.e
28. dub 2021

Holky, oba kluci se mi otáčeli pořád. Dokonce mladší 2 dny před porodem byl koncem panevnim a v den porodu hlavičkou dolů 😉 To mi připravovali, že budu rodit koncem panevním a nakonec šel hlavičkou.
Dnes se mi malá dokonce na ultrazvuku otočila 😁 doktor z ní nemohl, vůbec nechtěla spolupracovat. Ale naštěstí se držíme. Už má 1295g. Test na cukr negativní.

mrszizy
28. dub 2021

@l.u.c.i.e ja jsem z toho takova vselijaka... Jsem ten typ cloveka, co je na dovolenou zbaleny tyden dopredu a darky ma nakoupene uz v zari. No takovy trosku autista co musi mit ve vsem poradek... A proste takova nejistota me fakt docela ubiji. Zvlast kdyz je to ted cele postavene na rozhodnuti milostive tam vevnitr a ja s tim uplne nic moc delat realne nemuzu 😃. Celou dobu mi lezela na storc a pak se mi otoci takhle na stojaka a cim vic se blizime tomu 40 tydnu, tim vic vim, ze je tam min mista na to, aby se otocila normalne. Moc tomu nepridava ani to, ze kamaradka je o 6 tydnu predemnou a maly se ji taky neotocil hlavou dolu.
Takhle, nejsem z toho vystresla ze bych nespala nebo bych si do 3 do rana cetla manualy "how to"... Ale asi me to trosku vnitrne mrzi (a ano, ja vim ze mam pred sebou jeste 2 mesice a jak jde videt, zmenit se vse muze ze dne na den 🤣) a preju si, aby byla otocena tak, abychom mohli jit v klidu rodit 😊.

mystake
28. dub 2021

@mrszizy jsem aktuálně 33tyden a do minule poradny byla malá taky KP (31tt) teď na kontrole v 33tt už je otočená jak má ;) dej tomu čas

geonisa
28. dub 2021

Ahoj , já mám termín 29.6. 🙂

ema90
28. dub 2021

@mrszizy Moc se tim zabyvate a stresujete 🙃

mrszizy
28. dub 2021

@ema90 no jo, kazdej mame nejaky mouchy 🙂

nagojka
28. dub 2021

@mrszizy v klidu...sem taky prvorodicka aktualnile ve 28tt a jakmile je neco jinak mimo rezim na kterej me prcek naucil,taky me to rozhodi...ale zatim je snad vsechno v poradku...doktor rikal ze se malej toci hlavickou dolu uz ve 24+5 ale taky pocitam ze se jeste bude tocit sem a tam😂😂ale tohle je asi ted to neensi co bych resila...vetsinou co tak slycham od znamych a kamaradek,tak se mimca otoci treba fakt par dni pred porodem...🙂

mrszizy
28. dub 2021

@nagojka me je tohle prave jasny, ale skrz moji povahu me to proste desne prudi 😃.

nagojka
28. dub 2021

@mrszizy az budu mesic pred porodem tak verim tomu ze me to taky bude prudit😂😂😂

nagojka
3. kvě 2021

Ahoj holky...🙂tak jak se dari?mame dnes po kontrole na konci 28tt a ten nas malej kulihrasek ma vahovy odhad 1096g...mudrc rikal ze je to ukazkove miminko a vse vypada na jednicku.🙂malickej je tam tak poskladanej ze nesla ani udelat zadna fotka😂😂😂🤦🤦me ted tak napada a premyslim...kdo z vas ma termin vlastne jako prvni?🙂🤔

jituskamou
autor
3. kvě 2021

@geonisa my o dva dny dříve odkud jste ?

jituskamou
autor
3. kvě 2021

@nagojka my jsme 27.6 nevím jestli tu je někdo přede mnou já tu skupinu zakládala

jituskamou
autor
3. kvě 2021

@nagojka tak jsem se podívala na začátku chatu nějaká paní tu psala termín 15.6 takže asi ona je první 😀😀 otázka už si balíček do porodnice ?

geonisa
3. kvě 2021

@jituskamou Letovice

l.u.c.i.e
3. kvě 2021

Dnes kontrola na gyndě 29+4 a váhový odhad 1495g, hlavičkou nahorů. Dostala jsem už papíry na mateřskou a na jméno miminka... toto utíká. Doktor říkal, že mi budou nejdéle 37tt vyvolávat porod, takže taky budeme rodit někdy koncem června... Takže už pomalu začnu vše připravovat na příchod malé a asi bych už měla objednat i kočárek.

nagojka
3. kvě 2021

No tak parada..hrozne to utika co?uz se tesim na prvni miminka od vas ja budu uplne az posledni si myslim..vesla sem se terminove do skupiny jen tak tak😂😂😂takze do porodnice zatim nic nechystam...koncem cervna jeste mame zaplacenou dovolenou na lipne jako prodlouzenej vikend a to budu mesic pred porodem tak snad to bude v pohode...

nagojka
3. kvě 2021

@l.u.c.i.e tak to jste o dva tydny starsi ja jsem na kontrole 27+5tt..to mate krasnou vahu🙂a je fajn ze je vse v poradku..zrovna na Vas asi nejvic myslim...37tt uz je v pohode ne?to uz by melo bejt miminko donosene je to tak nebo se pletu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru