• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V 5. tt je vidět pouze gestační váček

2. srpna 2016 
Ahoj holky,
ráda bych se s vámi pobavila o mé dnešní zkušenosti. Byla jsem u Dr. na ultrazvuku. Při minulé návštěvě(pouze potvrzení těhu) mi Dr. spočítala, že je to cca 5.tt podle poslední menstruace 22.7. a pozvala mě na dnešek. Při první návštěvě 23.8. mi potvrdila těhu pouze díky vysoké sliznici + 4 pozitivní testy(čárka postupně sílila) Dnes na mě během vaginálního utz vyrukovala s tím, že se jí to nelíbí a jde tedy nejspíš o zamlklé těhu, protože vidí pouze gestační váček a v 7.tt už by měla vidět srdíčko :( Začala už mluvit o revizi, takže mě samozřejmě totálně rozhodila. Myslím, že špatně odhadla délku těhu, teda spíš v to doufám. Myslím, že když ovulace byla cca 7.8. odpovídalo by to až teď tomu 5.tt. Udělala mi ještě test na hcg a to bylo cca 19 000. Dr. mi teď ještě volala, že se tedy nejspíš spletla v termínu a že bude snad všechno v pořádku. V neděli letíme na dovču, tak jsem z toho všeho nešťastná :(
Jaký na to máte názor? Díky moc
5. zář 2013 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peha86 Verila bych HCG z krve. Pokud jsi mela ovulaci 7. srpna, tak jsi dneska 6+1tt a to srdicko byt muze, ale ještě nemusi, zalezi na tom, jak dobry ma dr utz. Drzim palce, aby to bylo v poradku a dovolenou sis nalezite uzila.
5. zář 2013 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
A mas kontrolni hcg - abys vedela jestli roste?
5. zář 2013 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že to bude v pohodě, s Klárkou jsem to tak taky měla.
5. zář 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cabalkova Děkuju...doufám, že během dovči na to myslet nebudu a těch 14 dní do další kontroly uteče!
5. zář 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ladie Tohle bylo první měření hcg, takže jinou hodnotu nemám :(
5. zář 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peha86 zachovej klid :slight_smile: me bylo potvrzeno tehotenstvi jen na zaklade pozitivniho testu domaciho a na jeho zaklade kontrolni utz v 4tt+4 s tim, ze jsem mela pouze gest. vacek, ani zaklad zlout. :slight_smile: dalsi kontrolu a utz jsem mela az 9tt+2 a mala nam uz ted lezi v postylce :slight_smile:
HCG jsem nemela vubec mereny, zadny odber. Jo a hezkou dovolenou hlavne ;)
5. zář 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bebinka Díky, taky doufám, že to bude v pohodě. Dr. mě hrozně překvapila, že mi to řekla jen tak...jako by nic. Podle ní bych měla být v 7.tt a to by mělo být vidět víc než jen gestační váček.
5. zář 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gepe Snažím se být klidná, jak jen to jde :slight_smile: Teď lituju, že jsem šla k dr. tak brzo, ale chtěla jsem kontrolu před tou dovčou. Asi to nebyl nejlepší nápad :(
5. zář 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peha86 Dobres udelala zes sla k Dr, mas aspon jistotu ze je tehotenstvi v deloze. Resit na dovolene treba mimodelozni by asi nebylo prijemne. Muzes si zajit do laborky na test hcg jako samoplatce (pry to stoji par korun) a vysledek mas rychle. HCG se ma co dva dny zdvojnasobit. Takze pokud by ti to pridalo na klidu...na netu najdes i tabulky kolik ma byt hcgv danem tydnu tehotenstvi...Peknou dovolenou, zkus si ji uzit, tehu ted bohusel neovlivnis. Pozor na syrove maso, ryby, plisnove syry atd atd ;)
6. zář 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,rada bych obnovila diskuzi,snad se prida..muj dnesntek u lebyl uplnenekdodnesnizauplnelekare mych predstav..brala jsem cca 13 antikoncepci. Kdyz jsem vysadila,hned se nam zadarilo :slight_smile: ale ASI jsem mela ovulaci pozdeji nez mi spocital kalendar,tutiz dle vypoctu bych mela byt 8tt(7+1)ale doktor po utz mi rekl,ze to vypada spis na 5tt cca..tudis,bud plod spatne roste nebo bylo oplodneni pozdeji..nemaze s tim nekdo zkusenost?
1. srp 2016 v 11:45  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibianne pokud nevis, kdy byla ovu, tak je potreba mit kontrolni utz, aby se zjistilo, zda se plod vyviji a uplnou jistotu ziskas odberem krve a zhodnocenim hladiny hcg + kontrolni odber, zda hladina spravne stoupa. Zatim je to jedina jistota, jak zjistit, zda plod spatne roste a nebo je vse v poradku a oplodneni bylo pozdeji.
1. srp 2016 v 11:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibianne A co ti ještě řekl doktor? Vyjádřil se k tomu nějak?
Já mám mimčo o týden menší, jelikož ovulace byla jindy. To je normální a běžné.
Pokud jsi podle MS 7+1tt a podle UZ 5tt, tak bych v tom momentálně problém neviděla. Odchylka 14 dní je normální.
1. srp 2016 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bibianne *13let antikoncepci,ne 13-druhu :slight_smile:
1. srp 2016 ve 12:15  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreaandrejka rekl, ze pravdepodobne ovu prisla pozdeji,ze priznaky vyssi teploty 37.1 a bolet prsou jsou plus,vzal mi krev a cekam na čtvrtek,resp.na zítřejší odpoledne na vysledky hcg..citim se dobre,tak snad neni nic spatne..
1. srp 2016 ve 12:30  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z dneska..
1. srp 2016 ve 12:34  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bibianne Myslím, že to tak určitě je :slight_smile: Držím palce.
1. srp 2016 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám dobrou zprávuuuu :slight_smile: volala jsem doktorovi kvuli výsledkům hcg a říkal, že hodnota roste!!! :slight_smile: Říkal, že to podle toho vypadá, že se plod vyvíjí úplně tak, jak má. Ve čt mám jít na další utz a prý by mohlo být vidět už i srdíčko, tak moc doufám a těsím se <3
Děkuju všem za podporu..
2. srp 2016 v 18:27  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2017 (38. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek