V 6tt pouze gestační váček. Může to ještě klapnout?

bubla28
30. říj 2015

Dobrý den maminky,těhulky 🙂
chtěla bych se zeptat a trošku i podpořit...
Dnes jsem byla na utz dle MS jsem 6+0 a byl vidět pouze gestační váček a prý náznak žloutkového vaku,ale ten jsem tedy ja neviděla mě to přišlo jako prázdná bublinka ☹ Váček měřil 7mm,máme dojít za 14dní na ko a uvidíme. Myslíste si,že to ještě může vyjít? Dostala jsem utroš

bublunka
13. lis 2015

@bubla28 Tak hlavně ať jste v pořádku. Na základě čeho došlo k té hospitalizaci?

bubla28
autor
14. lis 2015

Tak to u nas cele dopadlo spatne. V patek sem doma potratila a prodelala jsem rovnou i revizy. Cele se mi to zatim nechce psat 😟 a mam obavu ze tomu celemu dopomohla i ma gyndarka

bublunka
15. lis 2015

@bubla28 moc mě to mrzí..hlavně se drž...proč myslíš?

bubla28
autor
16. lis 2015

@bublunka trvala na preventivce delozniho cipku ikdyz jsem spinila a rekla mi ze to asi nevyjde. Brala to na 3krat bolelo to jak cert a pak jsem hned zacala krvacet. Hlavne se mi i delal 3 dny po sobe utz a i v nemocnici se divili ze to tak udelala.

mrshka
16. lis 2015

@lejla29 ahoj, když jsi byla na IVF, tak to nepočítáš podle poslední MS jako všechny ostatní, že ne? počítáš to od data oplodnění vajíček?

mrshka
16. lis 2015

@bubla28 jejda to je nepříjemné.. moc se drž ☹

lejla29
16. lis 2015

@bubla28 To je mi moc líto, mě se stalo to samé a tak vím, jak se cítíš. Byla jsem po 6. umělém oplodnění, čekala jsem vymodlená dvojčata. V 7. týdnu kontrola a obě měli srdíčka a odpovídali oplodnění. Ten samý den mi gynekolog udělal i preventivku a stěr z čípku na cytologii. Jen, co jsem dojela domu, tak jsem začala špinit, hned jsem volala doktorovi a tvrdil mi, že po cytologii je to běžné. Já si píchala fraxiparin na ředění krvě a i to on věděl a stejně mi ten stěr udělal. Do večera se špinění proměnilo v krvácení, ihned na pohotovost, nešlo jim to zastavit, vytvořil se mi hematom a ten rostl a v 8.týdnu mě čekala revize, protože hematom narostl tak velký, že miminka úplně stlačil....naštěstí se mi podařilo znovu otěhotnět ale až na 9.pokus...ale už jsem na sebe nenechala do 13.týdne šáhnout, odmítla jsem veškeré vnitřní prohlídky i prohmaty břicha, jen UZ....Holka drž se a ať se ti brzy zadaří další těhu.

lejla29
16. lis 2015

@mrshka počítám to 14 dní před oplodněním. Vždy počítám den odběru vajíček stejně jako ovulaci 14.DC, protože v den kdy je odběr vajíček je vlastně jakoby ovulace a oplodnění (jako v přirozeném cyklu). Takže v den oplodnění jsi přesně ukončený 2.týden těhu (i když teprve došlo k oplodnění), těhotenský test se dělá za 14 dní od oplodnění a to jsem přesně 4.týden těhu (když to vyjde). 🙂
Plus že já stejně měla odběr vajíček i tak 13. nebo 14. den cyklu....

mrshka
16. lis 2015

@lejla29 super, díky za vysvětlení, jdu počítat 😀

bubla28
autor
17. lis 2015

@lejla29 tak to je mi take lito nechapu ty dr. Take jsem uzivala frexeparin. Nevim tedy proc nam to udelali 😟 kazdopadne menim dr

nicotka
9. pro 2015

Ahojte,chtela bych znat vas nazor. Vcera jsem byla na prvni kontrole. Podle posledni ms jsem vcera byla 5+6 a na ultrazvuku byla jen mala dutinka. Doktorovi se to moc nezdalo, odebtal mi krev a dnes odpoledne mam volat na vysledky. Ms jsem mivala pravidelnou 31dni (max se spozdila o dva dny).Jednu revizi uz mam za sebou,v 8tt byla porad videt jen dutinka. Tehdy jsem i spinila od 5tt, ted ne.

keny123
9. pro 2015

myslím že je dost brzo na závěry 😉 drž se

nicotka
9. pro 2015

To ja se prave moc nedrzim. Procitam ruzne diskuze, nektere jsou pozitivni, ale vetsina dopadla spatne. ☹ Krom toho jsem se zacala vice sledovat a zda se mi me prestavaji bolet prsa. Je to uz na palici. Nedokazu si pripustit,ze by to znovu nevyslo.

keny123
9. pro 2015

@nicotka jsme na tom stejne ... taky se moc pozoruju.... vydrž..stejne výsledek neovlivníme...

nicotka
9. pro 2015

@keny123 to je pravda, bohuzel ☹

keny123
9. pro 2015

@nicotka hele musíme čekat vim dny se ahnou je to hruza chtelo by to nejakou zabavu taky furt jen sedim na pc..

nicotka
9. pro 2015

@keny123 Jsi na tom stejně?Taky cekas, jestli vykoukne neco vic?

keny123
9. pro 2015

@nicotka já čekám jestli je vse o k a hlavne jestli je to v děloze ..

nicotka
9. pro 2015

@keny123 v kolikatem tydnu jsi byla na kontrole? Jestli jsi uz teda byla.

keny123
9. pro 2015

@nicotka no prave ještě nebyla.... jdu poprvé pristi tyden v utery to budu začátek 7tt

nicotka
9. pro 2015

@keny123 pred kontrolou jsem byla taky nedockava, ale ted si vycitam,ze jsem tam tak brzy lezla, i kdyz me dr objednal. Neboj, dopadne ti to dobre. Mas nejake problemy?

keny123
9. pro 2015

@nicotka no prave ja si zase vycitam ze jsem se tam nenacpala dřív :D aspoň na krev 😀 me prave nic není ... jen poboliva brisko jak na ms ale to je normalni tak doufam ze kdyby to nebylo v děloze tak by me brisko nebolelo

zandi
9. pro 2015

Holky taky se potřebuju vypsat a slyset nejaky nazor. Posledni menstruace zacla 29.10.2015, 1.12. jsem delala test a byl pozitivni i kdyz ne dalnice. 4.12. mi dr na utz nic nenasel a vzal krev - hcg 300. No v nedeli 6.12. na testu uz dalnice a v pondeli krev hcg 1800. Dneska kontrola utz tedy po tydnu co nic nešlo videt a dutinka je tam 6 mm. Jenze bez srdecni akce a pry mi evidentne praskl zloutkovy vacek tak jsem dostala utrogestan. Ja si nemyslím ze jsem v 6 tt jak to dle menses vychazi, ovulace nevim kdy byla. Podle me jsem nejspis max 5 tt. Ale co ten vacek? ☹ Setkali jste se s tim a udrzeli tehu? Jdu 17.12. a samozrejme jsem nervozni...

keny123
9. pro 2015

@zandi neboj se když je vacek tak pudek se třeba ještě objevi tehu muze byt mladší vydrž...

zandi
9. pro 2015

@keny123 taky si rikam...ale asi to potrebuju slyset...byl tam zaskok za myho doktora a ten se semnou bavil stylem "no vypada to na neprosperujici tehotenstvi" atd. Zas si rikam ze nemuzu chtit hned srdicko kdyz pred 6 dny neslo videt nic. Hlavne jsem rada, ze to neni to mimodelozni, ale zas me desi ten vacek. Pry praskl, tekutina tam jeste je co zivi plod...tak pry jestli bude srdce tak budu cely I.trimestr brat utrouse...to jakoze utrous bude zivit prcka nebo jak to mam chapat?

nicotka
9. pro 2015

@zandi mozna budes mit lepsi zajit si znovu na kontrolu,az tam bude tvuj dr a nechat si vse vysvetlit. 😒

keny123
9. pro 2015

@zandi když videt nebylo a uz videt je tak je prosperující.... poznáš to i na tehu testech jestli sili nebo slabnou...

lejla29
9. pro 2015

@zandi tak podle popisu jsi tak v 6. týdnu (5+1 až 5+3). Při hcg v pondělí 1800 by ve středu tedy dnes odpovídalo těch 6mm dutinka a začátek 6 týdne. Já měla dutinku v 6+0 11mm a už byl vidět i žloutkový váček. U prvního těhu jsem byla na UZ v 5+4 a váčeky byl 8mm a jen náznak žloutkového. Takže při váčku 6mm ještě nemůže být ani vidět žloutkový váček, to mi přijde hodně malý, natož aby byl vidět, že prasknul. O tom jsem v životě neslyšela. Při velikosti 6mm je na UZ vidět jen černé kolečko. Nějaký divný ten doktor ne? Za týden by mohlo být už srdíčko, tak uvidíš. Stát se může cokoliv, ale zatím bych určitě neplašila... 🙂

zandi
9. pro 2015

@lejla29 Doktor byl prapodivnej, to je pravda 😀

nicotka
9. pro 2015

Tak vcera jsem byla podle PM 5+6 a byla videt jen mala dutinka, pred chvili jsem volala doktorovi, jak dopadly testy z krve a mam hcg pres 16100. Neni to divne, ze na ultrazvuku bylo videt tak malo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru