V 8. tt bez srdeční ozvy, není mi špatně, nešpiním

aneztuzka
17. pro 2014

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti. Jsem asi v 8tt a dr. říkala, že brouček asi umřel, že nejsou ozvy a tak. Prý to vypadá na 6tt, ale podle poslední menstruace jí to vychází na 8tt, ono ale může mít člověk ovulaci později..Já nevím, špatně mi není, nešpiním. Četla jsem na netu, že může začít tlouct až v 9 tt třeba. A nebo nejsem v 8tt, ale v 6 tt. Nebylo by mi už nějak špatně? Díky za info

anjelita
17. pro 2014

Nehazela bych flintu do zita. Ne kazdej clovek odpovida tabulkam.

likerova_spicka
17. pro 2014

ještě vydrž..dr. dělají často rychlé závěry a miminko pak překvapí.

nuali
17. pro 2014

No mě to podle MS vycházelo na 14tt a byla jsem v 11tt, takže se to může hodně lišit. Naplánovala ti nějakou další KO nebo teď co ? Špatně ti být nemusí, ani špinit.

aneztuzka
autor
17. pro 2014

Holky díky. 5.1. mám jít na další ultrazvuk. Ptala se, jestli chci hned na revizi nebo počkat. A já řekla, že počkat. Měsíčky jsem měla 16.10. Třeba je opravdu jen menší.

aneztuzka
autor
17. pro 2014

Mám čekat a kdybych začala krvácet, tak jít okamžitě do nemocnice.

baya66
17. pro 2014

Nemusí to hned znamenat nic špatného, zatím se s tím nestresuj. Já třeba mívám dlouhý cyklus a podle ms bych byla o více jak 3 týdny dále, než jsem podle ovulace (měřila jsem BT a používala ovu testy) a uzv... I když třeba dlouhé cykly běžně nemíváš, zrovna to tak mohlo být, člověk fakt vždy nefunguje podle tabulek.
Další věc může být taky, jak dobrý má dr ultrazvuk atd...

lvicek2000
17. pro 2014

@aneztuzka Já to řešila téměř přesně loni...Poslední MS 27.10., 20.12. srdíčko neviděl, ale říkal, že má blbý utz, že mě pošle raději ještě do porodky na lepší a tam 30.12. srdíčko bylo. Takže já ho měla až téměř v 10.týdnu 😉

aneztuzka
autor
17. pro 2014

@lvicek2000 @baya66 Je to těžké se nestresovat, dr se tvářila blbě. A jde třeba i o pohyb toho miminka, hýbalo se u vás? Mě asi ne, já nevím.

aneztuzka
autor
17. pro 2014

Zajímavé, že mi ani neodebrala krev, jen dělala ten ultrazvuk.

lvicek2000
17. pro 2014

@aneztuzka ted tam vidí nějakou tečku, pochybuju, že vidí nějaké pohyby...Záleží fakt i na kvalitě utz. Já vim, že je to stres, obzvlast takhle to nechat přes Vánoce, měla jsem to úplně stejně před rokem...Ale věřila jsem mu, o Vánocích nahlásili rodině a včera mělo to nebijící srdíčko 5 měsíců. Budu moc držet palce, at máte stejný konec 🙂

lvicek2000
17. pro 2014

krev mi taky nebrali, není důvod, těhotenství zřejmě bylo zřejmé na utz

aneztuzka
autor
17. pro 2014

@lvicek2000 díky. budu tedy čekat a doufat🙂 Snad Vánoce přinesou nějaký zázrak🙂

zvanilka
17. pro 2014

ja jsem dle poslední menstruace 8+3, ale doktor mi spíše řekl že v 7tt. Dneska jsem byla na ultrazvuku a mimi se maskovalo 🙂 pry tam je , ale je moc maličky, mám přijít až v lednu, že už pry bude vidět. Tak doufám že bude vše vpořádku, už jsme o jedno přišli. Je to normalní že ho na ultrazvuku pořádně nenašel a ani srdíčko? GS mám průměr 28mm
takže si budu muset počkat do ledna☹

uztotakbude
17. pro 2014

MS jsem měla 29.10.2014 poslední, srdíčko bylo vidět už minulý týden ve čtvrtek. Víc k tomu asi neřeknu, jsem poprvé těhotná tak nevím jak moc je to standardní, nebo není...

pampalin
17. pro 2014

No, ono by srdíčko asi mělo být vidět tak koncem 7.tt. Teď jde spíš o to, kdy opravdu proběhla ovulace a jak je miminko skutečně "staré". Pořád ještě může být těhu mladší, nevzdávej to.
Jinak k té druhé horší možnosti - vůbec nemusíš špinit a mít nějaké bolesti.

aneztuzka
autor
18. pro 2014

Holky a jestli miminko umřelo, budu mít nižší nebo vůbec HCG? Možná by stalo za to udělat si těhotenský RSF test?
@zvanilka drž se, čekaní je těžké, já s teď pořád modlím.

aneztuzka
autor
18. pro 2014

Omlouvám se za překlepy, na mobilu nejde psát.

zvanilka
19. pro 2014

@aneztuzka to jo, to čekání je hrozný ☹ mě vlastně doktor nic neřekl, jen že fotka bude až v lednu, že bych stejně ted nic na ult nic neviděla ☹. No ale mám blbý pocit, ale partner mě uklidnuje, že bude vše vpořádku, že si to jen vsugeruju, že se něco děje, ale ten blbý pocit mám furt. Ale snažím se na to nemyslet a užívat si to jak mi radí. Držím ti palečky at ti to dobře dopadne

linee
19. pro 2014

@aneztuzka a byls si ted na prvni kontrole nebo uz je to dalsi?

maudn
19. pro 2014

ahoj, mě to taky dr řekla a ted tu mám už rok neprospívající těhu, já to nevydržela a šla na soukromou kliniku, kde měly super ultrazvuk a srdíčko viděli, a taky odpovidalo i tt, byla jsem v 5tt a dr. spočítala 8tt (počítala dle ms,ale já otěhotněla 29. den cyklu-dle ovulace a tak mě vystresovala,že jsem nejdriv den probulela a pak se objednala na tu kliniku

linee
19. pro 2014

@aneztuzka nechci te strasit,mne se toto stalo minuly tyden,vcera jsem se vratila z revize.Pm byla 24.10.a plod odpovidal 5tt,uz jsem ale byla na utz nebyl tam vyvoj.Priznaky mi vymizeli az koncem minuleho tydne,nic jsem sama nepozorovala.pokud si byla ted poprve na utz,pockej a uvidis.Kdyby to bylo beznadejne,rekne ti to.Z krve moc nepozna,musi se delat opakovany odber.Jestli tomu dr.dava jeste sanci,dej take a ver sobe k mimcu;)Ale sams vim,co prozivas.

aneztuzka
autor
19. pro 2014

Dnes jsem samovolně potratila. Jak dlouho trvají bolesti v podbřišku?

aneztuzka
autor
19. pro 2014

@linee drž se, musíme věřit, ze se broučci mají krásně v nebi

linee
20. pro 2014

@aneztuzka tak to mne moc mrzi:( mne po revizi jeste boli,pocitej tak 3 dny. pokud by se bolesti zesilovali nebo presli v krece,jdi na pohotovost,je mozne,ze nevyslo vsechno.Ale objednej se ke sve Dr.at prohlidne,zda tam nic nezustalo Ja nemela ani plod,jenom vacek. Zase se budete moct opet snazit uz dalsi cyklus,my musime cekat na brezen.Hlavne hodne sily.Ja to beru tak,ze tam nebylo neco v poradku a priroda to tak vyresila.

aneztuzka
autor
20. pro 2014

My měli asi také jen váček, nevím jistě..raději se prý máme snažit až po minimálně 2 cyklech. v pondělí mám jít na kontrolu a být popř. připravená na revizi.. Kupodivu se mi nějak ulevilo a je mi i duševně lépe..

linee
23. pro 2014

@aneztuzka pro mne byla nejhorsi ta nejistota.My asi pockame 2 cykly do konce unora a pak se pokusime.Spoznali jsme se pozdeji,oba mame pres 30.jak ti dopadla kontrola?Poklidne svatky🙂

aneztuzka
autor
26. pro 2014

@linee tak ať se zadari 😉 na kontrole mi dali injekci na zmenšovaní dělohy. Operace odsunutá, kdyby nastali kompilace. Zatím vše v pohodě, mene krvacim i břicho přestalo bolet, tak mám naději a doufám, že to snad bude ok. Jen mě to občas popadne a jsem smutná. A povídat si s přátelí je také těžké i přát si pěkné vánoce.ale ono top bude dobrý...

linee
27. pro 2014

@aneztuzka vim,co prozivas,pro mne jsou Vanoce smutne s casto si vzpomenu,jake by to bylo.Nejhorsi byly sms typu nadherne Vanoce a pod.Ale vim,ze lidi o tom nevedeli.Ale pristi Vanoce budou hezci.Rozhodne!:)

v82
10. led 2015

ahoj, připomněli jste mi co se stalo mě při prvním těhotenství... v devátém týdnu těsně po Vánocích jsem šla na kontrolu ke své gynekoložce a ta mi oznámila, že miminko nemá srdeční akci a že se jedná o zamlklé těhotenství. Poslala mě do nemocnice, kde mě objednali za 14 dní k revizi dělohy. Nebylo mi špatně, nešpinila jsem, nic. Kdybych neměla tu kontrolu vůbec bych nevěděla, že jsem potratila. Šest měsíců po revizi jsem otěhotněla a dneska máme už dvě holčičky 22 a 7 měsíců 🙂 tak přeju hodně optimismu a štěstí všem, které potkalo to samé. 🙂

aneztuzka
autor
13. led 2015

@v82 Páni, to muselo být těžké. Blbé je, že to člověk nikdy nečeká, když mu je dobře. Tak to je moc krásné, že máte dvě holčičky! 🙂 Já jsem nakonec na revizi naštěstí nemusela. Před týdnem jsem byla na kontrole, kde bylo už všechno v pořádku. Tak se mi dost ulevilo. Čekat s početím miminka máme 2 měsíce.

Četla jsem, že je možné, že může ultrazvuk nějak uškodit, já fakt nevím, asi to není ověřené a možná ani pravda. Každopádně asi to s ním moc nepřehánět a běžné kontroly jsou v pořádku a bezpečné. Takže otázka je, kdy nejpozději jít, abych zas něco nezanedbala- například mimoděložní těhotenství. Kdy má jít člověk na první ultrazvuk po početí, co myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru