V 8. tt bez srdeční ozvy, není mi špatně, nešpiním

aneztuzka
17. pro 2014

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti. Jsem asi v 8tt a dr. říkala, že brouček asi umřel, že nejsou ozvy a tak. Prý to vypadá na 6tt, ale podle poslední menstruace jí to vychází na 8tt, ono ale může mít člověk ovulaci později..Já nevím, špatně mi není, nešpiním. Četla jsem na netu, že může začít tlouct až v 9 tt třeba. A nebo nejsem v 8tt, ale v 6 tt. Nebylo by mi už nějak špatně? Díky za info

v82
14. led 2015

@aneztuzka bylo to sice těžké, ale podržela mě rodina i manžel.... prostě smutnější období, ale pak už to bylo všechno ok.
Co se týká toho ultrazvuku tak si nemyslím, že by to mohlo nějak uškodit, ale srdeční akce je viditelná někdy od šestého týdne a nebo ještě později tak bych s tím zas tak nespěchala. U druhého těhotenství jsem měla první ultrazvuk v devátém týdnu. Na prvosemestrální screening jsem nechtěla tak jsem nijak nespěchala. Špatně mi bylo, zvracela jsem pravidelně 🙂 čárky na těhu testu sílily tak jsem věřila tomu, že je vše v pořádku a nakonec taky bylo 🙂 sestřička u doktorky měla trochu kecy o podivném přístupu, ale sama musela uznat, že jsem nic nezanedbala a jaká nepovinná vyšetření podstoupím je jenom moje věc 🙂

tarra27
14. led 2015

@aneztuzka UZ neubliží...tím to není....a myslím si že ideálně tak 6 až 8 týden pro svůj klid....dřív bych tam nechodila, neb z testi z moči víš, že HCG máš....a pak už jde jen o UZ a potvrdit srdeční akci....

a tohle se prostě někdy stává...je to těžké, ale nedá se s tím nic víc delat. Baštit vitamíny, dosatek tekuin a modllit se. Víc delat jak maminka nemůžeš.

aneztuzka
autor
14. led 2015

@v82
@tarra27 Díky. Máte obě pravdu, hlavní je myslím, to nevzdávat🙂

baskervile
29. led 2016

Ahoj, v 8+0 jsem byla na prvním UZ,doktor mi řekl,že to vypadá jako neprosperující-zamlklý potrat.Neviděl srdeční akci a velikostně to odpovídalo 6+0.Poslal mě ještě ten den na kontrolní UZ do nemocnice,Tam taky bez srdíčka,velikostně odpovídá 6+3.Nechala jsem si ještě týden čas a pak další UZ.Nešpiním,nekrvácím,jen jsem začala zvracet,nic neudržím-asi z nervů.Myslíte,že to může být ještě OK ,nebo se mám chystat na kyretáž ☹

valinec
3. únor 2016

na kontrole 8+3 také bez srdeční ozvy ☹ 😔 za týden kontrola

baskervile
3. únor 2016

@valinec Já to samé,v 8+0 bez akce,za týden 8+5 to samé a jdu na revizi ☹ Přeju hodně štěstí,ať dopadneš lépe 😉

valinec
3. únor 2016

@baskervile to mi je líto mám strach

baskervile
3. únor 2016

@valinec Zkus myslet trochu pozitivně (vím,že je to hooodně těžký),dej vědět,jak za týden dopadneš,budu ti držet všechny palce 😉

valinec
3. únor 2016

@baskervile 8+3 UŽ BY MĚLO být vidět či slyšet no uvidíme ,dám vědět

baskervile
3. únor 2016

@valinec Mělo by,ale naději máš pořád,já ne 😒 Tak doufej!

kudlakova22
4. únor 2016

jdu vás trochu povzbudit! Otěhotněla jsem po 3 letech snažení po IUI, dva UTZ, byl plod, srdíčko bilo, jen byl prcek nejdříve o týden, pak o 2 týdny menší...Na posledním UTZ zůstal vývojově kolem 7-8tt. Po kontrolních 2 odběrech krve jsem šla na revizi....Nic mi nebylo, nekrvácela, nic, jen mě bolely záda v kříži. Byla jsem naprosto otřesená, odmítala jsem další snažení...ale přesně rok po revizi jsem po IVF otěhotněla a donosila zdravého prcka. Dalšího miláčka mám pak hned druhý měsíc snažení, naprosto přirozeně. Příroda je mocná, neztrácejte naději a chce se jen otřepat a zkusit to znovu, prostě se to stává, bohužel...Držím palce!

valinec
4. únor 2016

@kudlakova22 děkuji trochu smutné ,ale šťastný konec a to je dobře děkuji uvidíme co za týden jak to dopadne .

valinec
9. únor 2016

@baskervile @kudlakova22 Bohužel 😢 😢 srdíčko není

baskervile
9. únor 2016

@valinec To je mi moc líto.Já už mám po revizi a budu čekat až se budeme moci pokusit znovu 😒 A ty jdeš na revizi? Bohužel,asi jsme to tak měli mít ☹

valinec
9. únor 2016

@baskervile taky mi je to líto ,že ti to tak dopadlo jak mě , Ano jedu ve čtvrtek řekl že mi ještě udělá utz ,ale nemám tomu dávat už velikou šanci ani se nezvětšilo od minulého týdne ,taky si říkám že to asi tak nemělo být a snad se taky za daří uvidíme .
No i tak mi je hrozně však víš ,ten pocit 😢 😢 určitě

kudlakova22
22. únor 2016

@valinec to je mi moc líto, ale příroda si poradila, buď ráda...za pár měsíců se budete moct začít znovu snažit a jednou to vyjde, koukni na mě! Držím palce, posílám ti sílu, abys vše zvládla, brzy se otřepala, zatnula zuby a bojovala na novo. To je život....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru