Velikost plodu neodpovídá minulé kontrole. Máte zkušenost?

katari85
20. pro 2019

Máte některá prosím zkušenost - pred 14 dny jsem byla u dr na potvrzení tehotenstvi, vše v pořádku, plod podle utz 7+5, podle ms 8+2 (vím, kdy byla ovulace a podle ní to přesně odpovídalo). Dnes jsem byla znovu přesně po dvou týdnech a čekala jsem tedy, že budu 9+5, ale dr naměřila 9+2. Jinak se tvářila, že je vše ok, ukazovala jak hýbe rukama, srdeční akci, dostala jsem průkazku. Ale hlodá mě ten třídenní rozdíl velikosti. Myslíte, že o nic nejde a měření je jen orientační? Jsem po ZT ve stejném týdnu tak plašim...

phedr
20. pro 2019

@katari85 za problémový se považuje víc než 14 denní rozdíl, jinak teď se prcek dost bouřlivě vyvíjí, takže se rovnou připrav, že třeba na 1. screeningu to nemusí sedět klidně o týden, budeš dle něj třeba napřed oproti výpočtu dle MS

cuuza
20. pro 2019

Jde o milimetry, je to úplně normální. Pokud by byl rozdíl týden, tak to už by bylo divné. Vůbec se tím netrap, zkus změřit 9cm dlouhé pohybující se stvoření. Jednou ti vyjde 8,9 a podruhé 9,1...

krupka3
20. pro 2019

3 dny jsou v pohode, to mereni je casto dost orientacni, vubec neres 🙂

arevb
20. pro 2019

Jj, je to asi normální. U prvního těhotenství mi to vždy odpovídalo přesně, druhé nedopadlo a u třetího mi nikdy neseděly týdny, pokaždé to bylo jinak. Záleží na ultrazvuku. V jeden týden jsem měla i 2 ultrazvuky, pokaždé jinde a rozdíl několik dnů. Teď má prvek 13 měsíců.

lilian2111
20. pro 2019

Je to v pohodě 🙂 milimetr sem, tam a hodí to rozdíl pár dní úplně normálně. Mě neodpovídalo snad žádný dítě ze tří na den jak mělo :D nejlíp asi malá teď, o dva dny méně, jinak děti klidně o týden. Fakt je vše v pořádku, tohle jw orientační a úplně normalni rozdíl pár dní 🙂

sobist
20. pro 2019

Podle mě je to normální. Mě obě děti neseděly o několik dní a taky jsem obě děti měla větší. 🙂 Syn 4,8kg a dcera 4kg.

barcachejn
20. pro 2019

Ahojky ja mam zkusenost 🙂 nemusis se bat tohle je v poradku. Me potvrdily tehu v nemocnici byla jsem tam 6+4 za 10 dni jsem sla ke svemu gynekologovi ktery nameril 6+5 a to bylo o 10 dni pozdeji. Srdicko ale stale tlouklo tak tomu dal jeste 14 dni a za 14 dni se to srovnalo a prcek uz byl 9+5 🙂 oproti MS jsme jen jeden den ve spozdeni,uz jsme 24tt a zatim vse v poradku 🙂 ty zacatky skoro vzdy nevychazi 🙂 tam jde opravdu o mm a prcek to skoro vzdy dozene neboj 🙂))

denca033
20. pro 2019

Buď v klidu tři dny není nic hroznýho. Je to pouze orientační. Až ti budou váhový odhad taky se může stát že to bude pokaždé jinak.

patmouse
20. pro 2019

S rozdilem 3 dny bych se absolutne nestresovala. To by ti i doktorka rekla sama,ze neni neco ok...

kacenka.pospi
20. pro 2019

@katari85 vubec se tim netrapte! Zalezi jak to zrovna zmeri a hned to dava rozdily! Hlavni je ze vyrostlo a ze ma srdecni akci!

katari85
autor
16. led 2020

Holky, dodatečně všem děkuji za reakce a odpovědi. Ačkoli jsem nereagovala, povzbudily mě. Dnes jsem byla po téměř měsíci na kontrole, přesněji na prvním screeningu a velikost odpovídá přesně podle ovulace a i té první kontrole. Takže minule asi to měření úplně přesné nebylo nebo to mimi dohnalo. Hezký večer a díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru