17. tt - jsou to už pohyby miminka?

liliana2016
16. led 2017

Ahoj všem, možná jsem úplně vedle, ale zeptám se. Jsem 16+4 a už včera a dnes ráno jsem cítila něco jako 'kopání '. Nejdřív jsem si toho nějak nevšímala, ale napadlo mě, jestli už nemůžu cítit prckovy pohyby. Jsem prvorodička, vím, že je to ještě brzo a nemůžu to jednoznačně poznat. Klidně mě vyveďte z omylu... To kopání jsem cítila vleže na zádech, dokonce jsem i viděla, jak se mi nadzvedává v tom místě břicho. Takže žádné bublinky ani šimrání zevnitř. Můžou to být pohyby?

absintka19
16. led 2017

@liliana2016 ahoj, jako prvorodicku mi to prijde brzy, ale muze byt 🙂 ja jsem cca od 18tt citila simrani, pak k tomu vlneni ale az od cca 20tt uz kopance 🙂 nekdy zalezi na postave, nekdy to jsou jen streva 🙂

kulistice
16. led 2017

Mně také přišlo, že jsem od 17tt cítila pohyby. Byly to takové malé kopanečky a od té doby je cítím stále a už i vícekrát denně. Dneska jsem 19tt. Taky jsem si říkala, jestli to nejsou střeva, ale nikdy mi tak nekopaly :D takže myslím, že je to možné. Také prý záleží na položení placenty 🙂

milejka
16. led 2017

Taky se mě to na prvorodičku zdá brzo, ale na druhou stranu, proč ne😉. Pohyby určitě ucítíte když budete v klidu ležet, ale že by se vám nadzvedávalo břicho? To se mě nezdá, to je brzo aby to bylo vidět, jedině že by jste čekala aspon dvojčata😉. Nejdřív je cítit jen takový šimrání.

absintka19
16. led 2017

Ono kdyz zena neni jeste tehotna tak se tolik nepozoruje 🙂 ja moc dobre vim jak kopou streva 🙂 pockejte si jeste na ty prave kopance 🙂 to bude teprve zazitek az je uciti i partner pres brisko.

liliana2016
autor
16. led 2017

Tak to asi ještě nebude ono. No střeva mě jakožto celiaka zlobí docela často, ale tohle teda neznám, tak jsem si říkala, co to je... Uvidíme, co se ukáže dál 🙂

fergus
16. led 2017

Ahoj,zalezi na umisteni placenty a prcka.Ja jsem taky prvorodicka, a prvni zasimrani citila ve 14+5,kdyz jsem jela v aute a mela jsem pupik malicko zmackly dzinama. A v 16+1 jsem vecer lezela v posteli,ucitila takovy zvlastni tlak v podbrisku (v tom samem miste co tyden predtim to zasimrani),dala tam ruku a citila jak se odrazil nozickama a chvili na to to udelal znovu a cotil to i partner. Ptala jsem se doktorky par dni na to a rikala, ze to pohyby byt mohou ac je na prvorodicku skutecne brzy, ale podle ultrazvuku v tom miste prcek byl, takze pak mi to potvrdila. Bricho se mi urcite nenadzvedavalo,to az po tom 20.tt, ale pohyby jsem citila, takze proc ne ;)

netopejr
16. led 2017

Umisteni placenty ma mnohem vetsi vliv nez kolikarodicka to je. Takže pokud mas placentu na ZS, tak urcite kopanec, pokud na PS tak je to dost nepravděpodobné.
Vzhledem k tomu, ze píšeš, ze se Ti břicho zvlnilo, tak je asi na ZS a miminko tudíž kope směrem k Tvé kůži na břichu. Kdyby placenta byla na PS, tak by se tam těžko něco vlnilo, když by tam byla ta placenta.
Nakonec to brzy poznáš 😉
Mne taky všichni tvrdili, ze v 16 tt to nemůže byt citi u prvního, navíc nejsem extra hubenour... A bylo to no a tak jsem to viděla, 2x - 3x tal zaťukalo nožičkou, tak na pozdrav...
Třetí dítě jsem necítila ani v 23. tt. Vůbec.

nevesta2708
17. led 2017

Taky jsme prvorodička a breberku citím od ukončeného 16.tt:slight_smile: Jsem na nemocenské, takže jsem v klidu a mám spoustu času se sledovat😂

cherrinka87
17. led 2017

Tak já jsem asi divná, ale cítím mimčo od 11 týdne. Ne pořad, ale cítím bublinky a šimrani. Na utz sebou vždycky hází jak ryba na suchu 😂

cizinkaa
17. led 2017

@cherrinka87 v 11 týdnu to není možné... bublinky budou spíš trávící procesy. v 11 týdnu má miminko cca 5 cm a 8 g, takže nemůže způsobit takové pohyby, aby byly znatelné.

ma_cherie
17. led 2017

Holky dají se pohyby popsat také jako takové škubnutí? Ale jen hrozně slabounké.. ´vůbec totiž ani nevím jak bych poznala jestli jsou to střeva, natož mimčo :D 🙂

milejka
18. led 2017

@cherrinka87 To není možný, to opravdu miminko být nemůže, na to je to opravdu moooooc brzo😉

mirkah123
18. led 2017

Ja jsem take prvorodicka a simrani jsem zacala citit cca v 19 tt, ted jsem v 22 tt a uz se je to v pravidelnych intervalech vzdy rano, po obede a pak vecer kolem 21:30, petinutek a a je klid 🙂

absintka19
19. led 2017

@mirkah123 to zavidim 🙂 ted mi mimi radi neustale 🙂 at chodim nebo sedim, aspon vim ze je zive 🙂 obcas to zaboli ale nic to neni.

mirkah123
19. led 2017

@absintka19 asi je to lepší,jeden večer byl prakticky bez pohybu a už jsem začala šílet,co se může dít 🙂

verunkanatalka
19. led 2017

Ahoj já jsem druhorodička a pohyby jsem začala cítit ve 20 tt.Nyní jsem ve 21 tt.První dceru jsem rodila před 18 lety,takže spíš opět prvorodička😂??

falcony
19. led 2017

Ahoj! Já jsem cítila pohyby poprvé na začátku 17.týdne, přesvědčovala jsem se že to je jen trávení, ale nene, pak to narůstalo na intenzitě a teď už kope jak ďas.. Takže to klidně pohyby být můžou, někdo je holt citlivější 🙂

liliana2016
autor
19. led 2017

@falcony : No, nevím, cítím to vždy několikrát po sobě, ale jen tak dvakrát denně. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je to ono 🙂 Třeba předevčírem jsem poslouchala srdíčko Angelsoundem a v místě, kde jsem ho slyšela, jsem cítila takové dloubnutí... Zatím se to nějak nestupňuje, tak nevím, teď začínám 18.týden

yvetta69
29. led 2017

Ahoj váhala jsem stejně ve stejném týdnu, vždy jsme si říkala, zda tam neputuje jen jídlo či něco takového :D ..ale začala jsem to vnímat také jako ťukání a je to čím dál častější, dnes jsem 18+1 říkám si co tam tak dělá..též jsem prvorodička..mudr mi na genetice říkala, že placentu mám na zadní straně a že určitě budu více vnímat pohyby a víc vidět, ale že mě nebude kopat tak do vnitřností, takže přikláním k názoru i k poloze dělohy a zároveň i k postavě, zatím nemám ani skoro bříško a nepřibrala jsem ještě ani celé kilo..protože jsme na začátku shodila 4 kvůli nechutenství atd..

netopejr
29. led 2017

@yvetta69 jj, to bude miminko 👣

yvetta69
29. led 2017

@netopejr začínám vnímat opravdu zázrak 😇 takové malé stvořeníčko..

astyna
29. led 2017

@yvetta69

ahoj, taky jsem ji měla na zadní straně - takže směrem dovnitř k orgánům a malého jsem cítila kolem 20.tt. Aspoň mě nekopal do močáku nebo do žaludku, ale cítila jsem každé škytání, otáčení, vlastně i to, když se otočil hlavou dolů. To bylo spíš teda hrůzostrašné 😀

yvetta69
1. únor 2017

@astyna Dnes jsme byli na ultrazvuku a citila jsem pohyby a na ultrazvuku videla jen jak pohlo rucickou :D jsem myslela ze treba citim jako otoceni a ne jen pohyb rucickou 🙂 takze se budu mit nac tesit kdyz citim dost jen rucicku od mimi v 19tenactem tydnu..

magdadunajova
1. únor 2017

Ahoj, myslim si, ze urcite je to mozne. Ja jsem taky zacela citit pohyby (nebo spis takove jemne tukani) tak nejak v 17 tt i kdyz nebyla jsem si jista jestli je to ono 🙂 a jen v leze na zadech a vecer. Pak to stupnovalo a kolem toho 20tt uz to byli pekne kopance 🙂

astyna
1. únor 2017

@yvetta69

já jsem včera cítila takové jakoby šimrání, možná střeva, možná prtě, každopádně,když jsem dala ruku na břicho, přestalo to 🙂

verunkanatalka
1. únor 2017

@astyna mas pravdu,ja jsem 22tt a take prcek kope a jak dam na bricho ruce,tak konec😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru