2. screening. Musely jste se objednat samy?

koblihaxyz
15. únor 2021

Ahoj holky. Chci se zeptat museli jste se obednavat na 2.screening sami? Na 1.me obednavala paní doktorka na gyn. Teď mě na gyn. 2 krat preobednali na pozdější datum z důvodu nemocné doktorky.Diky tomu jsme prehlidli že už jsem 22+1 . A dnes mi řekli že už je pozdě,ale že mám zkusit zavolat na genetiku. Prý mě možná ještě vezmou. :-/ A když ne,je to nějak závažný problém když nepůjdu na 2.screening?

Děkuju 🙂

mamikry
15. únor 2021

@koblihaxyz 2. screening je podle me asi nejdulezitejsi vysetreni v tehotenstvi, takze bych tu genetiku zkusila. Kontroluje se na nem, jestli ma mimimko v poradku vnitrni organy, jestli nema nejak viditelne vady.

koblihaxyz
autor
15. únor 2021

Tak snad mě ještě vezmou,jedna paní mi psala ,že šla i 23+2 tak třeba mám ještě čas 🙂

nagojka
15. únor 2021

@koblihaxyz a v kolikatem tydnu se ma 2.screening spravne delat?ja jdu na dalsi kontrolu ve 20tt ale o screeningu nic nerikal..

lachtanice86
15. únor 2021

Velký utz beru jako nejdůležitější, volala bych i k čertu aby mě nekde vzali. A jo, objednala jsem se sama. Jdu na nej v 21tt

nagojka
15. únor 2021

@lachtanice86 velky utrazvuk-to je ten 2.screening?

lachtanice86
15. únor 2021
ema90
15. únor 2021

Na druhy screening jsem se objednavala sama. U nas v Brne na Veveri se dela 21-22tt.
Urcite bych si zavolala a zeptala se.
Je to dulezite vysetreni. Odhaluje vady, ktere jeste nebyly pri prvnim screeningu rozpoznatelne.

koblihaxyz
autor
15. únor 2021

@nagojka právě někde píšou od 20. do 21 TT ale někde vás vezmou i 23-24.

ema90
15. únor 2021

@koblihaxyz Tak to nevim kde, kazdopadne kdyz vite, ze vas nekde vezmou i 23-24tt, tak tam bezte.
Ono jde totiz i o to, ze v 21-22tt je jeste relativne chvili cas na ukonceni tehotenstvi z duvodu VVV.
Pokud tedy neni maminka rozhodnuta si i takove miminko nechat.
Kdyz takove vysetreni probehne v 24tt (jeste jsem o tom ale neslysela, ze by se v tomhle tydnu screening delal), tak toho casu uz opravdu moc neni.
A bohuzel i na druhem screeningu se mohou objevit vazne VVV.

jjasmina
15. únor 2021

Vždy jsem dostala od dr žádanku a objednala, bohužel tvá dr dost pochybila, druhý screen je dost podstatný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru