Bez práce, partnera a těhotná

gabrielaroz
25. říj 2017

Zdravím, chtěla bych se zeptat jsem začátek 4 měsíce těhotenství 18 tyden. Otěhotněla jsem ve chvíli kdy jsem byla vedena na úřadu prace a pracovala jsem na černo. Bohužel se to sebehlo ze v prvním měsíci jsem o práci přišla a jsem bez příjmu občas jsem vzala nějakou brigádu když se dalo ale jinak mi bylo řečeno ze si praci nenajdu jako těhotná. K tomu mám soukromou doktorku takže na každé vyšetření platím 500 a další vídaje jako lékárna atd, jídlo běžné potřeby. Žijí momentálně u matky je mi 22 let predtim jsem rok a půl pracovala a půl roku byla na úřadu a během te doby vlastně otěhotněla takže prizpevek v nezaměstnanosti již nepobiram. Vyřadily me z úřadu uz jako zadajiciho se o práci ale partner pořad do me narazí ze mužu pracovat ze to na me není vidět ze i kdybych měla pracovat na hpp měsíc tak alespon neco a odmítá mi v tom případě dat jakékoli finance ze pry az se dítě narodí tak se začne starat. Pobiram podporu par stovek od úřadu kde mi sami řekly ze si práci nesezenu ze me nikde nevemou no podle mého přítele ano a jsem jen líná. sem tam jsem brigádu vzala ale vše jednorazove a ted uz sháním hůře. Můžete mi prosím říct jak a co mám dělat a případně jestli partner ma neco na tom pravdy ? Nebo jsem se uz úplně zblaznila ? Dekuji

vendelinka08
26. říj 2017

@zuzanamil ano...ja jsem vedela s kym si delam deti....s clovekem..ktery se stara o syny...zajisti nas...a i kdyby se neco stalo me..tak se o kluky postara se vsim vsudy. Deti jsme meli po dlouhe znamosti. Jde o to..ze kazda to citime a vnimane jinak. S chlapem ktereho bych musela zivit kvuli hram a chlastu bych opravdu nebyla. Pak to dopada tak jak ted. Myslim..ze bychom v teto situaci byt tehotne nechtely. Kdyz si uvedomim co vse dite potrebuje..jak je to psychicky i fyzicky narocne obdobi...tak pisu...ze to bude mit tezke pokud ji nikdo nepomuze.

josefina_i
26. říj 2017

Je pravda, že by autorka měla být více nohami na zemi a např. si namísto soukromé doktorky by měla pomýšlet na jinou, kde nemusí pokaždé hradit 500 a více. Tenhle "luxus" si nedopřávám ani já a to si nežijeme špatně. Atakdále. Ale holky, nebuďte tak tvrdé, hlavně když píšete, že "něco nechápete", tak to je tím, že jste se do takové situace nikdy nedostaly (bohudík), ale v životě se Vám později naskytne nějaká situace a vy si pak vzpomenete zrovna na tohle a třeba to pochopíte... Je strašně lehké soudit druhé.

luckamarcu
26. říj 2017

Všichni mají perfektne a poctivě vybrané partnery, vše řádně naplánované.... ALE... Nevíte co bude ani zítra možná ten váš dokonalej plánek selže(nebrat osobně).. A pak budete chtít podporu, pochopení... Kazdej dělá chyby, myslím že zakladatelka moc dobře ví, že to bude těžký...
Nechápu smysl moralizovani člověka co čeká podporu... Potřebuje snad hojit SKVELYMA otrepanyma frazema, kterej na tady těch forech každej mele furt dokola já bych.. To bych... NIKDY, BOŽE. A ATD... ???

marketa11112
26. říj 2017

Stalo se....
Na to, co bylo se vybodni, res a tes se na to, co bude....

Budes mama a verim, ze udelas vse proto, aby tve dite byLo stastne..ne vse si clovek dokaze naplanovat do puntiku......
Ta prace v tehotenstvi...hlavne zadnou tezkou praci...to pro tehotne vhodne neni...vim ze sve zkusenosti. Jinak urcite promluv s byvalim, pokud se nebude chtit podilet na vybave pro dite, pozadej soud. Otec ma platit polovinu nakladu...schovavej od vseho listky.kazdopadne pokud jsi ho musela zivit, hral a pil, nebide to asi ani lepsi v budoucnu . lide se moc nemeni, vyjimek je velmi malo...verim, ze to zvladnes, drzim palce, hlavne, ze ti pomuze rodina....

snahnah
26. říj 2017

@gabrielaroz Otěhotněla jsem ve 20 jako studentka po měsíční známosti. Když jsem to zjistila, už měl jinou. Že prý mi zaplatí půlku potratu. To jsem odmítla. Měla jsem štěstí, rodina a hlavně mamka s babičkou mi hodně pomohly. Schovávej si účtenky od všech vyšetření, vitamínů, těhotenského oblečení, máš totiž opravdu nárok na proplacení těchto výdajů. Po narození dítěte, pokud se nebude chtít nechat zapsat do RL, můžeš podat žalobu o určení otcovství. Můžete se dohodnout i mimosoudně. Až se budou řešit alimenty, máš nárok i pro sebe po dobu 2 let od porodu. § 920Výživné a zajištění úhrady některých nákladů neprovdané matce

jitkadavidekterka
2. led 2018

Ahoj holky tak jsem to tu probehla a musím říct ze chapu asi vsechny nazory...driv bych asi slečně radila aby si to nechala vzit ...ale ted...Je mi 36 let,mam 8leteho synka byla jsem snim sama,pak novy partner a ted jsem 22tt cekam holčičku strasne jsem ji chtěla...ale ejhle...partner se na me vykaslal...takze vyhlidky na prd,tehotenstvi na neschopence taky na psychice nepridaj...a bydleni taky na prd...takze ja uz nikoho nekritizuji protoze ani ve svem veku nevim co mam delat a jak vse bude dal...na nic se netesim a je.mi jen do breku....drzim palce vsem kdo ma podobne starosti

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru