Bolest/pálení vpravo pod žebry. Máte zkušenost?

hani_m
3. kvě 2022

Ahoj holky, mám prosbu, nejsem úplně zběhlá na těchto fórech, ale říkám si, že se zkusím optat tady, než začnu “vyšilovat” 🙂… jsem v 17tt (1. Mimi po IVF, mám endo) už mi povyrostlo bříško a v posledních dnech cítím silnou bolest v zádech jako kdyby v úrovni pod žebry, která je občas fakt nesnesitelná, ale mám vždy nějak ulevovou polohu,když si lehnu nebo se nakroutim do jiné pozice. Mám dost sedavé zaměstnání a k tomu hypermobilitu, tak nevím,jestli to není nějak od svalu, což mi ze začátku tak přišlo, ale teď to střílí i pod žebra vpravo vpředu až jako kdyby k bránici, respektive spíš tak nějak pálí, tak nevím, jestli je to normální v návaznosti na zvětšené bříško (myslím, že ho mám větší, než obyčejně v 17tt bývá) nebo i na endometriozu či proklatou hypermobilitu,kvůli které jsem si se zády už užila své nebo jestli mám “utíkat” k doktorovi….Moc děkuji.

janinasm
3. kvě 2022

@hani_m není to zlucnik?

hani_m
autor
4. kvě 2022

@janinasm moc děkuji za odpověď, já myslím,že žlučník bolí/pálí jako kdyby pod pravými žebry, uvnitř hrudníku, zatímco mě to bolí v oblasti mezi úrovní pupíku a posledního žebra. Spíš je to tedy vrchní část břicha,než vyloženě podžebří :(… A žlučník by byl navázán na jídlo a to mi právě taky moc nepřijde :(…

areh
4. kvě 2022

@hani_m v prvním těhotenství mě to tam taky tak palilo. A taky jsem měla sedavé zaměstnání a vlastně i tu hybermobilitu. Doktorka mi dělala i uz jater a na nic nepřišla. Ale pálení přešlo až po porodu 🤷🏼‍♀️
Ve druhém těhotenství jsem tenhle problém neměla

andelicka
4. kvě 2022

To bude žlučník.Měla jsem to taky v prvním těhu a půl roku po porodu mi žulučník laparoskopicky vyoperovali 🌼

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru