Břicho v 17tt hrozně svědí, co radíte?

kukokuko
23. pro 2016

Ahoj holky,
strašně mě svědí břicho a začínají se na něm objevovat drobné červené čárky, takže to asi vypadá na začínají strie:(...Je fakt, že jsem to od zjištění těhotenství v 7 tt. s mazáním moc nepřeháněla, tak jednou za dva dny...Co radíte?
Díky

lajla
23. pro 2016

Strie jsou predispozicí...Mám jen pár na bocích jinak nic, nemazala jsem se
Začněte s mazanim, stačí na suchou pokožku, v lékárně poradi
A udělala bych jaterní testy

nikyselen
23. pro 2016

ahoj taky mě v těhu svědilo celé tělo byla jsem s tím u obvodáka a Dr. mi napsala klasický prášky na alergii,měla jsem brát půlku xyzalu když to bylo nevydržitelný. Říkala,že to bude reakce na nějaké jídlo co mi najednou začalo vadit(jedla jsem to co vždy).Pak to zmizelo

kukokuko
autor
23. pro 2016

@lajla
Díky. Zrovna včera se mě gynekoložka ptala, zda svědí jen břicho nebo i předloktí či jiné části těla...Prý když jen břicho, tak je to běžné a jaterní testy netřeba dělat...

lajla
23. pro 2016

@kukokuko jj vím že to tak je...Ale mi je na gynde dělali, pro jistotu

pandice
23. pro 2016

To jsou začínající strie ☹ chce to mazat olejem, ne krémem, prakticky furt, klidně i šestkrát denně i víckrát, neškrábat.

lajla
23. pro 2016

@pandice proč ne krémem? Vždyť jsou i speciální krémy na strie...A mimochodem dle t testu je úplně jedno jestli se mazete indulonou nebo spesl drahým krémem...,

sara84
23. pro 2016

Kalciova mast- v lekarne 60kc. Pomahala na svedeni i prevence strii, mela jsem.i v porodnici. Po porodu jak se zatahovaly tak to svedilo k nevydrzeni...i kozni mi to schvalil

ladie
23. pro 2016

Mazat, mazat, mazat! A je úúúplně jedno čím.

mrskato
23. pro 2016

ahojky, mě břicho svědilo taky, šíleně a nemám na něm ani jednu strii (zato prsa, ta to odnesly, ale už u prvního dítěte☹) Svědily mě i bradavky, všechno prostě. A s mazáním jsem to taky nepřeháněla, asi tak jako ty...

kukokuko
autor
23. pro 2016

@sara84
Tu doma zrovna mám...A taky těhotenský olej od Weledy...

pandice
23. pro 2016

@lajla protože olej se lépe vstřebává do kůže než krém. V krému je moc složek, zbytečně to zatěžuje organismus a taky v něm bývají celkem svinstva. Drahé krémy jsou spíš reklamní tah, než že by opravdu fungovaly.

lajla
23. pro 2016

@pandice hm...A který teda doporucite? Jakýkoliv olej mastný je...A při mazání min 6 krát denně bych musela mít x triček a převlečení...Ještě jsem nenarazila na zadny který nezanechává mastný film...A to jsem měla jeden za 7500kc...

fallingstars
23. pro 2016

@lajla Já jsem si teď na strie objednala olej od Nobilis Tilia, je to přírodní kosmetika, mazala jsem se ráno a mastná nejsem, pěkně jsem ho rozmazala a vypadá to, že film nedělá 😉

olicka1
23. pro 2016

Ahoj, radím vynechat vše sladké, mně to trochu pomohlo, a jíst zdravěji🙂. Pokud jsi naprosto zdravá tak je super Vincentka 300 ml denně na pročištění.

lajla
23. pro 2016

@olicka1 v tehu se může max 2 deci denně jak během kojení

olicka1
23. pro 2016

@lajlaahoj, ano na etiketě to tak je, ale po 300 ml/denně se jodem nepředávkuje, dokonce i na Vincentka- webkách je pro těhotné doporučeno 300 ml/denně/ 3 týdny. Může raději konzultovat s Mudr. Nebo dát těch 200 ml bez obav.

pandice
23. pro 2016

@lajla třeba olej z pšeničných klíčků, je bohatý na vitamin E, který podporuje elasticitu kůže, pořizovací cena cca 200,-. Po porodu na již vzniklé strie je zase dobrý šípkový olej. Mažu se ráno a večer, používám více olejů, záleží čeho chci zrovna docílit, nikdy jsem si triko nezničila, vsakují se bez problémů.

bluekobylka
25. pro 2016

Taky jsem to mela, pomohl excipial lipolito ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru