Čekám chlapečka, jsem zklamaná

zuzana0809
28. kvě 2016

Ahoj holky.Včera mi doktorka oznamila,že na 80% čekám chlapečka.Jsem ale zklamaná a cítím se kvůli tomu hrozně 😉 .Doufala jsem v holku.Teď si připadám hrozně.Jako nějaká mrcha.Přítel je šťastný,muj táta mi včera dovezl kytku a gratuloval mi k tomu že čekám chlapce ale mě je hrozně smutno že nebude holka.Myslite že to přejde a budu se radovat i z toho chlapečka?Mám strach že, jsem už teď zlá matka.Hrozně se stydím.....

mimuska2109
10. črc 2016

@zuzana0809 Ahoj, tak to je uplne super, ze sa splietli🙂keby to aj u nas tak bolo🙂mne dr povedal, ze to bude dievcatko a ja som sa tesilaaaaa...uz mam jedneho huncuta doma🙂ale na konci ultrazvuku mi oznamil ze sa asi uponahlal a je tam vybezok, ze to bude chalan🙂ja som bola tiez dost sklamana a aj nahnevana na seba ze to tak prezivam. Ja som citila, ze to bude baba🙂a kedze som nevedela co to je tak som sla na 3D a tam mi tiez povedala chalan🙂idem budici tyzden na UTZ tak som zvedava co to je lebo videli sme iba vybezky a ja si hovorim ze je to pupocnik🙂

urtica
10. črc 2016

Ještě jeden postřeh k chlapečci vers. holčičky...nevím, zda je to univerzální pravda, ale my máme holku a je to opravdu "tátova holčička". Můžu s ní blbnout a dovádět jak chci, trávím s ní většinu nocí, ale jak se objeví táta, jde všechno (včetně mě) stranou - prostě - Tatínek je č.1, když jsme tu oba, chce hlavně jeho (občas i žárlím).

Známá má "páreček" - holčičku a kluka, říkala , že s dcerkou úplně to stejné - byla a je prostě "tatínkova". Druhé dítko si přála opět holčičku, čekali kluka, tak byla trošku zklamaná...ale po narození úplně otočila.
Zatímco dcera trpí na tatínka, chlapeček se točí kolem ní, chce se s ní pořád mazlit atd., takže nakonec je šťastná, že je to kluk a užívá si maminkování a mamánkování...

kamino
10. črc 2016

Mam vysneneho kluka a nemenila bych.. je to mazlik, neni den aby mi neopakoval jak me ma rad,.porad me hladi.. mam srovnani, vedu materske centrum, kluci jsou vetsinou opravdu mazlivejsi, ale zase ve spouste vecech pomalejsi a linejsi.. nejde pausalizovat. Ale vetsinou je to tak..

alikam
10. črc 2016

@urtica Ono to tak fakt je, no.. 🙂 Já mám holčičku ještě malou teda, ale mám bráchu, ten byl vždycky strašně na mámu. A já zase nekriticky celý život zbožňovala tátu. Myslím, že pak je dost holek, co si k mámě najdou cestu v pubertě - získají v ní super kámošku. Ale i dětská doktorka, když u nás byla poprvé po návratu z porodnice, říkala, ža jakmile nebudeme moct miminko nijak utišit, tak svlíknout do naha, a sebe do půl těla - a chovat. Ale vyloženě řekla, že nejlíp tatínek, to opačné pohlaví prostě na ně prý platí víc, no.. 🙂

geilinka
10. črc 2016

@zuzana0809 určitě u nás jsme byly přesvědčený že to bude holčička já se těšila na čančání holčičky a v 5 m mi řekli že to bude kluk byla sem trochu zklamaná ale rychle sem si zvykla a ted se těšim i na kluka hlavně aby byl zdravý

mrshka
10. črc 2016

celou dobu do 6.měsíce jsem byla přesvědčená, že to bude holčička, i když dr od 4.měs tvrdil, že tam něco vidí.. v tom 6.měs mi oznámili, že tam je pindík. docela mě to vzalo, i když jsem si říkala, hlavně ať je mimčo zdravé. a do 9.měs jsem se s tím srovnala, jak člověk pro mimčo všechno chystá a teď? narodil se mi klučina 30.6. a já? jsem nejšťastnější a dávno jsem přestala řešit, že to nebude holčička 🙂 ale je fakt, že každá to vnímá jinak, jen podávám svůj pohled už i s porodem 😉

urtica
10. črc 2016

@geilinka
@zuzana0809
Ono to pohlaví je i přes vymoženosti uz až do porodu vždy tak trochu nejisté a je třeba s tím počítat...sama vím o dvou rodinách, kde jim až do poslední chvíle tvrdili, že to bude - kluk/holka - všechno bylo nakonec jinak (co vím, tak to obě maminky obrečely).
I proto jsem zvažovala, zda si to nechat říct. Sice jsem neměla vysněné pohlaví, ale věděla jsem, že jakmile budu s jednou variantou počítat napevno, mohl by mě jiný výsledek rozhodit.
@alikam Něco na tom bude, no. Jinak - ta puberta je taková dost ošidná.
Třeba u nás doma to bylo naopak - můj vztah s mámou se v době dospívání totálně pos..l a už nikdy to nebylo jako dřív...ale to je jiný příběh - to už jinde jsme, to je jiná vesnice 😉

pnm
13. črc 2016

Ja som zo všetkého na svete najviac miloval mamičku (hanbil som sa, že otecka milujem o trošičku menej, ale bolo to tak). Áno, chlapec má k mame ten najsilnejší vzťah, to puto je najväčšie a jej jej maznáčik.

(Akurát len v partii chlapcov sa občas všetci pred sebou pretvarujú, že nie, že nie sú mamičkini maznáčikovia, ale sú 🙂 )

rybamrazena
13. črc 2016

@pnm Tak hlavně když se vás to, chlapi, nedrží po svatbě....

pnm
13. črc 2016

@rybamrazena Inu, aj to sa stáva... 🙂 Niekedy drží, no.

terka_85
13. črc 2016

Ahoj, já mám kluky dva. U druhého mimča jsem si hrozně moc přála, aby to byla holčička. Když mi pak doktorka na velkém UZ oznámila, že čekáme druhého chlapečka, tak jsem se pak v autě rozbrečela. Tak jsem se těšila na holčičku a tak nějak i věřila, že by to mohla holčička být, těšila jsem se, jak budeme spolu probírat takové ty holčičí věci, atd.
Malýmu je 13 měsíců a zatím neleze, nesedí, jen se zatím plazí. Chodíme cvičit Vojtovku a já mám největší přání, že to všechno dožene a bude chodit. Kolikrát brečím a říkám si, jak jsem mohla být taková a trápit se kvůli tomu, že není holčička, hlavně ať je zdravý, na ničem jiném nezáleží...

kituska
15. črc 2016

Myslim si,ze vetsina holek chce devcatko,taky jsem to tak mela..a mam doma 5 leteho raraska a je jenom muj,ted cekame druhe,jasne,že bych chtela zkusit jake to je mit holcicku,ale upřímně,je to fakt jedno 🙂

bajarys
15. črc 2016

Tak já jsem ze tří holek a vždycky jsem tak nějak víc tíhla k chlapečkům 🙂. Mám jednoho, už habána a čekáme druhého. My jsme byli rádi, já asi nejvíc, nejsmutnější byla jedna z babiček, která si přála vnučku - má totiž samé vnuky 😀. Ale v podstatě je to vlastně jedno - důležité je zdravé dítě.

bajarys
15. črc 2016

A je pravda, že kluci jsou maminčini a holky tatínkovy.

valmaxa
15. črc 2016

já mám dva kluky a u nás je to tak, že je mi v podstatě líto chlapa, že nemá tu holku k sobě... fakt jako já sem prostě pro oba naprostá jednička 😀 😅 cítím z nich obou tu sílu toho pouta. Áno chtěla sem u druhého holku ale nějak mi to nevadí, že není. Mám kluky extra vyvedený, krásný (jako asi všechny maminky své děti, já vím 🙂 ), každý úplně jinej, jeden celej táta, druhej já. Jasně že milují tátu nadevše ale jsou to prostě máminy kluci 😀 😀
Často ale to sleduji a tak nějak mi vadí, že to muž tak úplně nepocítí jako já. Nic méně úplně stará ještě nejsem 😀 tak za pár let ještě jedno dvě dát můžeme a třeba si taky přijde na své 🙂

wivisek
28. črc 2016

Já si taky přála mít holčičku, ale když mi dr. řekla, že to bude kluk kupodivu jsem se s tím smířila už u ní a začla se těšit na klučíka, nakonec jsem fakt ráda, že je to kluk - teď má sice období vzteku, ale i tak bych neměnila ani za zlatý prase 🙂, moje ségra to třeba hrozně obulela

pet611
12. srp 2016

Podělím se o svůj zážitek i já.... Než se nám podařilo otěhotnění, říkala jsem si, že mi je vcelku jedno, co to bude, ale hlavně, že to bude zdravé. Přítel chtěl holku. Měl i jméno, s tím že tak se bude holka jmenovat a přes to vlak nepojede. Jméno pro kluka vymýšlím prý já a je to na mě. Když jsem pak otěhotněla, byla jsem šťastná, že už se nám to snažení konečně podařilo. Přítel básnil o holce, všeci říkali, že vypadám na holku, tak jsme se upnula na představu holky, ale pak dr. řekla, že to bude "nejspíš, nejspíš na 90 % kluk". Rozdejchávala jsem to 3dny. Překvapivě přítel bral tuto novinu skvěle, lépe než já. Teď už mám i vybrané jméno a jsme stejně šťastná, že čekám mimi a je mi už 🙂 jedno, co to bude. Necháme se překvapit 😉

magieee
27. zář 2016

@pet611 Ahoj ! U mě to bylo něco podobného.Já zas dala ultimátum na jméno kluka,protože sem ho moc chtěla a manžel měl vybrat holčičí. Všem sem říkala,že to bude určitě kluk. Před pár lety se mi i zdál hodně živý sen že sem porodila kluka. Nakonec se mi můj sen i vyplnil a klučina bude a sem moc šťastná. 🙂 Díky tomu bude i rodokmen manžela pokračovat,protože má už jinak jen dvě sestry. Saozřejmě nechceme jen jedno,takže další bych chtěla holčičku abych věděla jaké to je mít oba. 🙂 😉

petraelis
29. srp 2023

@zuzana0809 buďte ráda za to, že je zdravé! Co by za to jiní dali.. určitě si ho zamilujete, nebojte

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru