Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
30. dub 2010

jéé Tery, taky máš problémy s vysokým tlakem koukám 😎

mandragora10
30. dub 2010

Dobre ranko,

Teri, tak hlavne ze uz jsi v poradku a opravdu uz nic nedelej a jen polehavej 🙂
Jani...taky drzim palecky, at je tlak zitra pri kontrole v poradku....ale ono je to tezky, clovek je v ordinaci vylekanej a ma ho hned o neco vyssi nez by mel doma v klidu, ze jo? 😉
Craw....no a na tebe jsem opravdu zvedava...ty asi budes drzet prvni misto v delce prenaseni v nasi diskuzi 😉 No snad uz ti nejak pomuzou, kdyz si to miminko ted o vikendu samo nerozmysli.
My jsme dneska moc nespinkali, Tomaska v noci bolelo brisko, tak jsme hodinku a pul uklidnovali, masirovali a chovali....pak usnul a spinkal 4 hodiny, takze ted se mu nechce spinkat....haca mi tady na kline, kdyz vam pisu a tvari se spokojene....tak se asi uz v postylce zacina nudit...to brzy 🙂

verisek
30. dub 2010

jani: drzim palce at je to v poradku

janinka22
30. dub 2010

holky, díky. Man, ale já se měřila od minulé kontroly ze středy doma a pořád jsem ten tlak měla v těch vysokých hodnotách.. tak uvidíme co ta laborka no.. snad to bude v poho

t.kosticka
30. dub 2010

jani, já už ho měla párktrát vyšší v poradně a i se to dalo čekat, protože můj otec ho ma vysokej a moje mamka v těhotenství měla mega vysokej...Ma tam natačeli monitor asi 3x denně...a měla jsem 3 ultrazvuky, při posledním váhový odhad prcka 2,90kg, což si myslím, že na 36 tt je až až...

takže jsem zhruba dočetla diskuzi a moc moc moc gratuluju ZUZCE k Matýskovi!!!!!!! 😵

ivet6
30. dub 2010

jani, držim palce, ať je vše v pořádku... 😉

baterka
30. dub 2010

jani: držím pěsti, ať je to v normě a nemusíš tam zůstávat! Máě ještě chvilku, tak by sis ji měla užít doma s mužem a ne se nervovat v porodnici

teri: ty jo, tak hlavně kliiiid, bude to ok. A kdyby to znova začlo, tak mě pomáhá hodně zhluboka a pomalu dýchat.

craw: ty jsi nekonečná fakt jak telenovela 😀 tak snad už to fakt máš za pár a pak si zasloužíš medaili!!!

man: to byla tedy drsná noc, tak snad během dne bude klidnější!

mer: jsi statečná a mimi je určitě v pořádku! Napiš hned jak budeš vědět, ok?

crawler
30. dub 2010

Hezké ránko🙂

Tak my dnes úspěšně začínáme 9.den přenášení - je to fááákt zábava - jsem šíleně oteklá i v obličeji - oči jako čárky- sotva jsem je mohla otevřít...:-/ Mimísek mi dává zabrat...

janinko: Držím pěsti ať je to v pořádku...máme před sebou krásný víkend, tak ať ho můžeš prožít venku a ne v posteli :-/

tery: tak hlavně, že tě pustili 😉 2,9kg je v 36 tt krásný - myslím, že to enní ani málo ani moc, tak neboj 😉

man: no tenhle rekord bych si klidně odpustila 😀 Nedá se nic dělat, ale rozhodně to žádné z květnovek a červnovek nepřeju...Jinak ve středu nejpozději jsem mamina, protože miminku už by taky nemusela stačit výživa z placenty, apod. takže dýl než 14 dní mě nemůžou nechat přenášet (díky Bohu 🙂 )

baterka
30. dub 2010

craw: vydrž!!! mě už taky oteklo všechno možné včetně obličeje, ale ještě o může bt asi horší, oči ještě oteklé nemám...., to Ti tedy opravdu nepřeju... 😒 , tak snad bude brzy po všem a začne teprv ta pravá zábva 🙂

tery: mě nikdo žádný váhový odhad nikdy nedělal, takže vůbec netuším, zda je to hodně nebo málo, natož kolik má ten náš kulich 😝 , ale 2,9 vypadá dobře!

mě odjel manža, zs nejmíň 5 dní se neuvidíme..., chudáček o víkendu maká na baráčku a pak v práci..., aspoň že je krásně. Je mi to trochu smutno, tak jdu vařit a péct, pošlu to po tátovi, ať mají na baráčku co baštit a práce jim jde pěkně od ruky, ať se můžem co nejdřív nstěhovat....

t.kosticka
30. dub 2010

craw, to je síla teda.... 😒 to až budeš prckovi vyprávět, jak ti dával zabrat, než se narodil,co?!

holky, mě těch necelých 3kg na holčičku měsíc před narozením přijde trochu víc, ale když říkate 😀

crawler
30. dub 2010

bat: je to hrozný i s chlapem, ale bez nich je to ještě horší,že? 😝 já toho svýho uvidím po týdnu...dnes večer snad dorazí...😉

tery: záleží kolik má cenťáčků - si vem mě - já měla 53cm a 3,8kg - ale tak to bylo rozložený, že jsem prostě byla normoš mimi 😉

mě teda taky nikdo nedělá odhady a možná je to lepší, páč při přenášení děti jen tloustnou a hodně, tak by mě to asi rozhodilo a bála bych se...ale počítám že to bude čtyřkiláček :-/

t.kosticka
30. dub 2010

centimetry mi asi nikdo nepoví 😅

už aby ten "čtyřkiláček" vylezl, viď?!

Holky, jak jsme ležela v tý nemocnici a furt chodila na různý vyšetření vedle porodních sálů, furt jsem tam slyšela to hekání a za chvíli miminko jak brečí, to bylo tak dojemný...v pondělí když mě přijímali a byl tam i můj manžel a kolem nás lítali 2 čerství tatínkové, co volali svým rodinám, že jejich mimča už jsou konečně venku a kolik měčí a váží...tak mi to najednou konečně došlo a bylo to tak reálný a nádherný.... 😔

crawler
30. dub 2010

tery: už aby 😀 a nevyděsilo tě to hekání? já nikdy porod naživo "neslyšela" - asi bych byla vyjukaná a to hodně 😅

baterka
30. dub 2010

to je fakt, já byla ve středu na monitoru na porodním sále, páč v poradně byl nával a vedle mě ve vedlejším boxu jedna maminka rodila, byla to fakt síla, a já nějak pořád nemohla uvěřit, že za týden či 14 dní tam budu takhle hekat já a pak ...., jak jen to zvládnu???

t.kosticka
30. dub 2010

člověče ani ne...dokonce tu první noc, jsem ležela na pokoji a hned vedle mě ležela paní s kontrakcema, nahoře v porodnici neměli místo...čekali až bude mít kontarkce tak asi po 5 minutách a až pak ji odvezli d porodních prostor.

byla jsem od ní metr, měla na sobě monitor... prodýchavala to...dokonce bylo vidět, jak se břicho po stranách při kontrakcích silně stahuje...nikdy mě nenapadlo, že je tak i viditělný. bylo znít, že je to bolest silná, ale strašně mě uklidnilo, když hekala jen chvilku...říkala jsme si, až to přijde, budu vědět, že třeba za 2 minuty to úplně odezní...a budu to odpočítávat, mezi kontrakcemi si ona četla...tak to muselo být úplně bez bolesti, no ne?! 😅

verisek
30. dub 2010

no ja zazila jednou na monitoru pani ktera dojela uz s kontrakcema a prasklou vodu
byla jsem z toho vyrizena celej den, vypadala fakt na umreni..
a zitra me to ceka taky, to je mazec
porad nad tim premyslim jaky to bude.. a hlavne jak dlouho to bude trvat

verisek
30. dub 2010

jinak me delali odhad vahy pred 14 dny a mel neco mezi 2900-3300, nejde to pry urcit presne, spis je to min
takze myslim, ze vic jak 3500 mit nebude i doktorka rikala, ze to bude malej broucek
pry miminka mezi 3200-3500 se rodi nejlip

baterka
30. dub 2010

veri: to zvládneš, váha mimi bude určitě taky fajn, tak se zkus uvolnit, užít si poslední večer doma a bez mimi. Držím moooc palečky a dej určitě co nejdřív vědět co a jak!

evuss
30. dub 2010

Pěkné dopoledne, tak mi měli dnes taky trochu krušnější noc. Sopílek zlobil a zlobil. Ale ráno jsme se s manžou už fakt naštvali, vzali odsávačku, přiložili ju k nosu (dovnitř jsme se nedostali) a sáli a sáli. Sice se to Viky moc nelíbilo ale pomohlo to, tak su ráda. Teď už teda zase sípe, ale hned jak se vzbudí tak ju zase trochu "pozlobíme" a bude dobře.

Jinak co se týče toho hekání, tak já su ráda, že jsme rodili přes noc a nikdo tam nebyl. Páč když PA říkala hlavně netlačit a prodýchat tak mi nejvíc zabírali takový ty hekavý výdechy, ke konci už to spíš byli řvací výdechy, ale klasický prodýchávání mi tak neulevovalo jak to zvukový 😅 Kdyby to bylo přes den tak by mě bylo asi pěkně trapně, ale takhle jsem si řikala, že PA s dr. jsou nejspíš zvyklý a mě to fakt pomáhalo...

Jani: výsledky budou určitě dobré, uvidíš.
Teri: tak hlavně odpočívej.
Craw: Bater tě s tou telenovelou vystihla přesně 🙂 Víme všichni že to dobře dopadne, ale ten průběh máš opravdu zajímavej. Drž se už to nebude dlouho trvat...

eriska
30. dub 2010

ahoj holky,
tak jsem vás celé dopo dočítala..tomík mi nějak nedal víc času..u nás noc v pohodě, zabral kolem 9 u telky, v 11 jsem ho přenesla do postýlky, pořád spinkal, tak jsem si říkala, že nemá cenu ani usínat, že se za chvilku vzbudí a on se vzbudil až ve 3 a pak před osmou🙂 takže byl dopo taky vychrupkaný, chvilku se bavil ve velké posteli, pak na lehátku a pak už chtěl jen chovat..dneska slavíme první malinkatý měsíční narozeninky, ale ani pusinu mu dát nemůžu, pořád mě dost bolí v krku, z nosu teče rýma (což je super při kojo 🙄 ) a navíc od rána nemluvím 😖 tak ani moc nechci chovat, at na tomíka něco nenaprskám

jani, moc na tebe myslíme, uvidíš, že to dobře dopadne..nemá cenu se děsit předem, to ten tlak stoupne ještě víc
teri, taky si pěkně těhu užíváš, ale neboj, už jen pár týdnů a máš bobinku u sebe😉
craw, tak už se to blíží, nejdéle ve středu budeš chovat.🙂 to nevadí, že přenášíš..prostě se miminku u maminky líbí a zatím se s nikým jiným mazlíškovat nechce..je to určo moc náročný, ale hod to za hlavu..už jen pár dní a co to je, ve srovnání s tím, že budeš mamča na celý život..ještě budeš vzpomínat, jak bylo super být nateklá..až mímo bude něco trápit a ty nebudeš vědět, co to je..to já si pak říkám, tomínku, jak ti v bříšku bylo dobře..tam tě trápila max. škytajda..a ted nevím, co s tebou..každopádně vydrž a budu se těšit na sms..či mms..

veri, tak už zítra..máte náááádherný datum..hlavně, než pojedete, at manžílek nezapomene dát hubičku pod rozkvetlou třešní😉 a dej nám brzo vědět, jak jste s bobíškem na tom...budeme tady na zprávičky od tebe čekat..

holky, jsem děsná, už dva dny mám v mobilu mms od zuzi, matýsek je prostě další překrásný miminko, hotový cipísek😉 ale přes pc mi to nejde stáhnou a přítel měl doma sice notase, kde to jde, ale večer prostě nestíhačka..tak snad se mi to dneska podaří

verisek
30. dub 2010

urcite dam hned vedt pres kamosku ktera chodi na konika, napise vam sem 🙂
no pusa bude urcite pod rozkvetlou tresni 🙂
eri: paaani, malej uz ma mesic, strasne to leti..

baterka
30. dub 2010

eri: tak dej Tomíkovi aspoň ode mě virtuální mininarozeninovou pusu a že přeju hlavně spokojenou, klidnou a vyspanou maminku 😀

crawler
30. dub 2010

eri: Tomínek je už velikej chlapák!!!🙂 Pusinku posílám i já 🙂

Veri: taky na Tebe budu moc myslet! Hlavně ať to má hladký průběh! a datum opravdu skvostný!!! 😀

evuss: přesně to stejné říkala i moje mamka - taky ji hekání ulevovalo...sestra zase nevydala ani hlásku a proto jí sestra ani nechtěla vařit, že se už jde tlačit...každá jsme jiná...já myslím, že budu dělat vyrvál 😀 😅 ...

Maminky - měla jste některá po porodu z vyčerpání zimnici? Jo a měly jste hlad během porodu nebo na jídlo ani pomyšlení? 🙂

eriska
30. dub 2010

holky, děkujeme..jojo, děsně to letí..zrovna se v postýlce čílí..ale co, chvilku to přežije🙂 bat, maminka je vyspalá..tělo si rychle zvyklo, že se prostě v kuse nevyspí..

craw, já tak nějak nekřičela, to mě děsn štvalo z těch ostatních sálů, jak tam maminy řvaly..ale každého věc..spíš jsem mluvila s přítelem a to mi pomáhalo..pořád jsem mu říkala, toto bolí, toto bolí a on na mě, už to přejde, už jen chvilku..při samotném porodu jsem spíš tak jako funěla..to prostě nešlo, ze sebe nic nevydat..já si myslím, že v noci jsem zimnici měla, bylo mi horzně horko a peřina nepomáhala a byla zima..jinak, jídlo pití..u mě nebyla totálně chut..ani během těch hodin doma ve vaně..a kde budeš nakonec rodit?

mercedesse
30. dub 2010

Ahojky tak jsem doma. Nevím odkud začít. Jsme krásné zdravé mimi, srdíčko tluče o 106, už vypadáme jako miminko a máme průkajdu, na kontrolu jdu 28.5., to snad nepřežiju, ale máme mezi tím několik jinejch doktorů, tak to snad uteče. Já mám tak šílenou radost. 😀 😀 😀 Celou cestu domů jsem probrečela štěstím, což je super, když řídíte. Jdu přidat fotečky do albíčka.

evejka
30. dub 2010

😀 😀 Téda vy jste fešáci,Erisko 😀 a už měsíční...já už chci taky...ale popořadě... 😀 držím palce Terezce a Janince,ať jim nelítá tlak a daj si pořádnej kopec zmrzliny na uklidnění...u mě to funguje jak zaklínadlo... 😀 jinak kamarádka mi říkala,že měla takovou zimnici,že se bála držet po porodu i miminko v náručí,tak ho měla v té vyhřívané postýlce a hladila ho...jistota je jistota...jinak já dneska doladila postýlku,matraci,mantinel,povlečení,srovnala jsem vyprané a vyžehlené věcičky do skříně...trochu mě chytl záchvat,jestli nemám málo věcí,že mám miliony plen,spoustu bodýček s krátkým rukávem,ale dupačky s dlouhým jen patery 😀 tak nevím...je to asi normální co?Mamky,nemáte nějaké vychytávky,nezbytnosti,které se vám teď osvědčily a v těhu je tak trochu podcenily-oblečení,elektronika,lahve,nutrilony atd...nevím co ještě?díky za každé info 😀

ivet6
30. dub 2010

Ahoj holky,
tak snad si tam tu Janinku nenechali 😒 ...?

Terko, ty buď opatrná, ať už se ti ten vysokej TK nevrátí! 😎 Je to vopruz, mně by se nechtělo jít vůbec do nemocnice... 😕

Verčo přeju zítra bezbolestnou rychlovku 😉

Craw, přeju Ti AŤ ZÍTRA TO TVÉ LÍNÉ KVĚTNOVÉ KOŤÁTKO 😀 už vystrčí růžky 😵

evejka
30. dub 2010

Meriiiiiiiiiiiiii...gratulujuuuuuuu...krása,tak se nám pěkně pochlub!!! 😀

mercedesse
30. dub 2010

evi moc díky, fotečky jsou v albíčku, tak mrkněte. 😉

mercedesse
30. dub 2010

Holky děkuju vám moc i za komentáře, jste zlatý. Mě to fakt dneska úplně sebralo, tak nějak se mi hrozně moc ulevilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru