Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
3. kvě 2010

eri: tak my dneska prvne ven nesli. Je tu desne hnusne a po noci jsme byla nejak grogy, prece jen to telicko potrebuje odpocinout. Malej spinka a budi se jen na jidlo a tak ho nechci ani nijak trapit oblikanim....proste lenosnej den 😀
Až přijede manžel tak skočím něco nakoupit a zakončíme ten dnešní zataženej a hnusnej den. 😎
Holky nebojte oni mrnousci vylezou....mě bříško teda taky neklesalo, ale my to asi máme v rodině...mamina na tom byla stejne. Jo a doktoři většinou sami nevědí jestli prďolka vyleze nebo ne. Moje gyn. tvrdila že jo a v nemocnici, že ne, já se stavěla div né na hlavu a mrňousek řek ne 🙂 Holt v tom je vidět osobnost našeho berana a vaši býci a si nebudou jini 🙂

eriska
3. kvě 2010

andy, tak tomík se už budí, vydržel chrupkat cca 20 minut, takže s ním půjdu ještě na chvilku do kočárku a budu jezdit kolem baráku, když by přišel nějaký velký slejvák..nám dneska tatínek přijde pozdě, takže do krámu musíme,ale máme tady takový malinkatý krámeček, kde většinou nikoho nepotkáme, takže zajdeme tam..no, já už s malým v obchodáku byla, s craw a v pohodě, nic jsme nechytili..ale moc tam s ním ještě nechci..jen když není zbytí..

mandragora10
3. kvě 2010

Ahoj holky,

tak dneska jsme taky nesli ven, malej byl jen 3 hodinky v kocarku na terase a ja dospavala noc...zabrala sem na 2 hodiny a musim rict, ze se hned citim lip.
Jinak psala Janinka, vsechny vas moc zdravi, gratuluje Craw k Frantiskovi. Dnes vecer ji daji tabletu na vyvolavani, takze asi zitra bude dalsi miminko 🙂 Tak snad to bude mit stejne rychle jako Zuzi 😉

zuzi82
autor
3. kvě 2010

Skreti: mě maliník taky chutnal, takže jsem od 38.tt pila tak litr denně. Prostě jsem si uvařila do konvice a popíjela celý den
Man: Janinku pozdravuj a že na ní moc myslíme a přeju jí tak pohodový porod, jako jsem měla já, jen lepší hojení

skretik
3. kvě 2010

Man diky za zpravy o Janince, taky ji drzim palce at to ma rychle a pohodove. To uz nas tu teda moc 2v1 nezustane 😅.
Je fajn,ze Ti Tomik dovolil taky odpocinek, verim, ze je to potreba, kort v takovemhle pocasi.

Zuzi to ja ho piju podle navodu, takze rano a vecer zhruba ctvrt litru, ale asi teda pridam jeste v poledne jeden salek 😀 . Jinak ja jsem v patek taky zacala papat homeopatikum Arnica, coz je na dobrou funkci svalu a cev a po porodu se to pak bere na urychleni hojeni, tak jsem zvedava, jestli to taky bude mit nejaky ucinek.

mercedesse
3. kvě 2010

Jůůů gratulka craw k Františkovi a moc a moc držím palečky Janince, no to mi vás tu už opravdu moc nezbývá. Ale to neva zkušenosti maminek se budou moc hodit. 😉 😀
Nevím jestli už jsem gratulovala Veri, tak kdyžtak dodatečně. Nějak dnes nestíhám.

miselaniki
3. kvě 2010

man: díky za info, že ji zdravíme a těšíme se na další mimčo
Holky tak my jsme nakonec byli venku, vzala jsem i vyvenčit psa, pomohla mi sousedka- taky venčila tak asi budeme zvládat. Ani jsem vám nepsala, pes tedy žárlil ze začátku jak jsme dojeli z porodky, ted pochopila, že malý už je tu na furt, tak si zvyká. Když kojím - nejlépe v leže tak si mi lehne k nohám a hlídá nás🙂.

miselaniki
3. kvě 2010

mer: a co ty jak se cítíš? kdy máš další poradnu?

eriska
3. kvě 2010

man, přidávám se k holkám, že na jani myslíme a těšíme se na další miminko, respektive na dalšího chlapečka😉

my taky byli venku, 2x..odpolko se to vybralo a bylo hezky, tak jsem si dala točenou zmrzku..no, byla výborná😉

miselaniki
3. kvě 2010

Holky co máte koupené lehátko, už tam dáváte na chvilku miminka?

baterka
3. kvě 2010

skreti: do té Arniky asi půjdu taky, kolik máš CH? 5, 9, 15 nebo snad 30? Díky předem za radu

skretik
3. kvě 2010

Mis ted jsme prave to lehatko slozili 😀 a myslim si, ze ho tam budeme davat aspon na chvili skoro od zacatku? Myslite, ze je to brzy?

Bater mam 9CH- ty druhy homeopatika si kupovat nebudu, nejak z porodu nemam strach, teda zatim 😀
Příprava na porod:
Arnica montana 9CH - pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení. Dávkování 5 granulí denně 14 dní před porodem
Gelsemium sempervirens 15 nebo 30CH - strach a úzkost před porodem - 5 granulí jakmile začnou obavy z porodu.

andrea110409
4. kvě 2010

eri: tak točená zmrzlina začíná být naším procházkovým rituálem 😎
Dneska jdeme na poradnu tak jsem zvědavá kolik mrňousek přibral 😉
Teď jdu volat do firmy, jestli neni ještě potřeba něco nahlásit a taky musim odnést papíry na sociálku ohledně porodného ....tuhle byrokracii nesnáším.

eriska
4. kvě 2010

dobré ranko,

andy, to věřím, že to nesnáším..mě to taky děsně štve..naštěstí tohle všechno oběhal přítel, když jsme byli v porodce,takže já jsem toho byla ušetřena😉
jj, taky se zmrzlinka stává našim rituálem..a když je zavřeno, tak do cukrárny pro věneček nebo větrníček😉 jak jsem v těhu sladký nemusela, tak ted si to bohatě vynahrazuju..prý těhu chutě..já mám kojo chutě..

tak dneska moooc myslím na janinku, at to má brzo za sebou..

maminky, jaká byla noc? u nás opět pohoda😉

mandragora10
4. kvě 2010

Dobre rano,

zacina zpravou od Janinky: 🙂
Tak uz koukam na svet, jmenuji se Adamek Kuchar, merim 49 cm a vazim 3,2 kg a vsechny vas moc zdravim!

Mis....my lehatko mame a behem dne obcas pouzivam...hlavne po kojeni, aby neblinkal a mel hlavicku co nejvys....beru ho v lehatku do koupelny, kdyz se sprchuju 🙂

Jinak my dneska meli taky celkem pohodovou noc....sice vstavame plus minu porad po 3,5 hodinach maximalne, ale po delsim uspavani vzdycky Tomasek usnul, tak jsem kazdou pauzu neco naspala a hned mam lepsi naladu. Taky nas dneska ceka poradna...jdeme odpoledne, tak jsem zvedava, zda uz Tomasek bdue mit pres 4 kg.

zuzi82
autor
4. kvě 2010

Dobré ráno,
Jani: myslím na tebe a přeju pohodový porod a krásného chlapečka.
Misi: když jste přikrmovali, jak jste mu to mlíčko dávali? My pouštíme ze stříkačky po prstu, ale je to boj a vypije jen 20 ml. Na to, že má za jedno krmení vypít 60. Jsem z toho na nervy.
Teď jdu kojit, tak uvidíme. Večer se tu stavím. 😉

ivet6
4. kvě 2010

gratulace Janince 😵 k Adámkovi 😵

evuss
4. kvě 2010

Dobré ráno, vůbec nestíhám číst. Jak byla malá furt hodná tak teď si to trochu vynahrazuje. Včera usla až o půl dvanácté a každý dvě hodiny jsem k ní musela vstávat, takže noc nic moc. Doufám, že brzo usne a budu to moct jít dohnat. Tak jsem vás jen v rychlosti přejela.
tak craw už to má konečně za sebou. Gratulujem k Františkovi.
A Jani taky. Gratulujem k Adámkovi.
No moc čekatelek už tu teda není, co. Kdo je vlastně vůbec na řadě?

andrea110409
4. kvě 2010

Janinko moc gratuluji........tak to uz jsme skoro kompletni maminkovské forum...už nám zbývají jen květňátka 🙂

andrea110409
4. kvě 2010

U nás no celkem v pohodě, budíme se tak dvakrát. Teď právě spinká Šíma po kojeni v 7 a tak ho budu muset za chvilku budit 😒
Taky jsem se včera holky pokoušela o šátek .....no děs, byla jsem uplně spocená a Šíma vykulenej. Nevim jestli tomu mám dát čas, ale zatím teda žádný úspěch 😎

eriska
4. kvě 2010

janinko, moc gratulujjeme🙂to je super, že to máš za sebou😉

misi, my taky lehátko používáme a je super🙂

andy, já mám babyvak, taky jsem zkoušela, manipulace snadná, ale tomík v tom je takový skrčeneček, tak ještě počkáme

andrea110409
4. kvě 2010

Tak sem si málem vyvařila své nejlepší povlečení....holky mě to mlíko asi fakt leze na mozek 😀

eriska
4. kvě 2010

an, tak potom v tom nejsi sama..taky se hlásím😀

miselaniki
4. kvě 2010

Tak Janinice moc gratuluji k Adámkovi.
No holky noc-malý spal od 20.00 - do 03.00h já jsem taky vytuhla tak jsem ho nebudila, ale od čtyř řval - už nemohl zatnout. Ale vyspala jsem se.
man: tak napiš co v poradně, nás to čeká příští týden,
zuzi: nutrilon dostával ze stříkačky, vypil max 20ml, jinak nám říkali, že za jedno kojení má vypít 30 ml, aspoň tedy v porodnici nevím jak dál. Naštěstí už mám mlíka dost tak jenom kojím. V pátek jdu na převážení, ale myslím, že mu to stačí.
andy: babyvak mám ještě jsem nezkoušela, taky dělám kraviny manžel jenom vždy poznamená- áá hormony🙂).
eri, man: tak lehátko dnes zkusíme
Holky taky se tak potíte v noci? Já se ráno vzbudím úplně mokrá.

skretik
4. kvě 2010

Jeee to je super zprava, Janince moc gratuluju k Adamkovi ( a taky ze si prosadila jmeno 😀 ). To mela taky peknou rychlovku, co 😀 . Ja uz chci taky!!!! Uz jsme tu asi jen ja, bater a ivet kvetnatka, ne?! (omlouvam se, jestli jsem na nekoho zapomnela). Doufam, ze stihneme eru rychlych porodu 😅
Ted na me sedlo nejake nastydnuti-ach jo. Nevite neco co rychle zapusobi? Nechci byt nemocna 🙄

eriska
4. kvě 2010

holky, já se z toho zblázním..venku opravují kanály, takže děsněj rambajs, do toho nám přidělávají satelit, takže musím být doma, chlapi mi tady pendlujou mezi bytem a půdou, strašně dupou..tomík prostě nemůže zabrat a když zabere, tak jen u chování☹ už aby byli pryč a mohli jsme jít ven..

evejka
4. kvě 2010

No to je skvělá zpráva!!!Gratulace Janince a Adámkovi od Evy 😀 jinak s terkou Kostičkou jsme taky květnový, i když ke konci,tak uvidíme,kdy se vyloupneme na svět 😀 holky,já už se tak těším...

skretik
4. kvě 2010

Evej tak to je nas jeste 5+Mer (takze 6) 😀 , to je jeste dobry 😝. Ja uz se taky tak strasne tesim, vcera jsme privezli a povlikli kolibku, smontovali lehatko, jeste cekam na pult, ktery uz tu taky brzy bude a dnes mi prijdou perinky a jeste jedny mantinely, tak uz se nemuzu dockat! Snad uz nam to ted hodne rychle utece 😅

skretik
4. kvě 2010

Eris drz se, snad to brzy dodelaji a brzy odejdou!!!!

andrea110409
4. kvě 2010

mis: cetla jsme o tom pocení a prý je to normální, já to měla když sem odcházela z porodnice cca 7-8 den po porodu, až sem se bála že sem nemocná a nepustí mě....samo to odeznělo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru