Délka čípku ve 20. tt a déle. Jaká má být?

jakoo
29. črc 2009

ahoj maminy, jakpak má být dlouhý čípek, aby vám nehrozili s předčasnám porodem?děkuji za info?

wacinka
29. črc 2009

já měla ve 20tt délku 3,5 cm a bylo to v pořádku. ale od 25tt se mi začal radykálně zkracovat, ale ve 33 se zase prodloužil díky ležení a klidu 😉

jakoo
autor
29. črc 2009

díky, myslím si že do těch 4 cm je to optimální.

fim
10. črc 2010

Ahoj holky, já byla v 22+0tt na ambulanci s malým zakrvácením a až ted koukám, že mám ve zprávě napsáno - sakrálně tuhý čípek 2 cm - tak jsem trochu v šoku. To je teda asi dost málo, ne? Ale Mudra mi nic neřekla, jen že mám být pro ten večer už raději v klidu (podle mě tím chtěla spíš nazančit "žádný sex") a jinak nic. 😉
Netušíte někdo? Určitě je důležitý, že je ten čípek tuhý. Zato jsem teda moc ráda, ale ty 2 cm mě celkem vystrašily. Nevím, jestli to do pondělní poradny vydržím - i když teda budu muset. 😎

len_ja
12. črc 2010

@fim cipek ma tri mozne polohy(faze)1. sakralni,2.medialni a 3.ventralni.. takze sakralni je naprosto v poradku🙂 stejne tak jako tri stupne tuhosti 1.tuhy, 2.polotuhy 3.meky, delka je jen jeden z faktoru, ktery sam o sobe zas tolik neznamena, i kdyz je pravda ze 2cm je dost malo,nekdo ma od prirody cipek kratsi, hlavni je ze se neotviras, ale urcite byses mela i tak setrit..

fim
12. črc 2010

Len, moc děkuju. Supr přehledný vysvětlení. 😵 Na poradně se Mudr tvářil překvapeně, že prý já jsem naprosto vpohodě a že čípek není to samé co hrdlo - no to vím taky, ale ta Mudra fakt psala čípek. Tak nakonec to byl planej poplach - jako ostatně ve většině případů. Ale díkybohu za to. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru