Duphaston v 18. tt, proč se vůbec nasazuje?

arwen2010
13. led 2014

Holky, dnes jsem vyfasovala od doktorky Duphaston a magnesium( pár dní mě bolí břicho, ne pořád ale pobolívá). Při prohmatání jsem jí málem ukopla hlavu ☹ Chuděra. 😀
Proč se vůbec nasazuje Duphaston?
Byla jsem tam tak dlouho, že už jsem se jí nechtěla vyptávat ať nezdržuji a pak v autě mi to začalo vrtat hlavou 😒

terka177
13. led 2014

co vím tak se dává k udržení těhotenství....třeba preventivně, pokud žena prodělala potrat, nebo když by se mohly vyskytnout nějaké potíže....

krausule
13. led 2014

@arwen2010 ahoj taky ho beru..dve tablety rano-dve večer..ale beru ho v podstate od začatku..trochu jsem špinila..tak i proto..

llluckaaa
13. led 2014

@arwen2010 Já ho na minulé kontrole taky dostala - beru jednu tabletu ráno a druhou večer. Prý preventivně, v minulých těhotenstvích jsem špinila a mám za sebou i jeden potrat 😒

arwen2010
autor
13. led 2014

@llluckaaa
@krausule
No já právě sice jednou zamlklé těhotenství ale zatím jsem nic nebrala. Až teď mi to dala na tu bolest břicha. ☹
Tak jsem nevěděla proč to vlastně se dává.
Znamená to tedy, že něco není úplně ok?
Je pravda, že při tom prohlížení a prohmatání to bolelo docela dost no ☹

llluckaaa
13. led 2014

@arwen2010 Spíš preventivně, kdyby se jí něco nezdálo, tak by ti to určitě řekla 😉

arwen2010
autor
13. led 2014

@llluckaaa no doufám 🙂 Ona je super, jen jsem toho po ní chtěla dnes tolik, že bych se nedivila, že by se zapomněla zmínit. 🙂 Jééé já až teď koukám, že jsi taky těhu, tak to Ti moc gratuluji 🙂

llluckaaa
13. led 2014

@arwen2010 Děkuji 🙂 Mně ho dala vyloženě preventivně, stačilo jí vyprávět, co už mám za sebou v předchozích těhotenstvích 😅 Teď mi zatím nic není 🙂

arwen2010
autor
13. led 2014

@llluckaaa Tak to je super, že je to zatím v pohodě. 🙂 U mě to bylo do minulé středy taky v pohodě,magnesium moc nezabralo, teda spíše vůbec a teď mi dala ten Duphaston. Hele ale s cukrovkou taky odolávám. Už po třetí jsem se vyhnula inzulínu, jsem zvědavá jak dlouho se mi bude dařit ho přesvědčovat 🙂

llluckaaa
13. led 2014

@arwen2010 Ještě nemáš inzulín? A měříš si glykémie? Já se byla zeptat na dia, kdy chtějí, abych šla na ogtt a prý bude stačit až ve 24 tt. Ale já sladké stejně skoro nejím a jím pravidelně a víceméně zdravě, takže to zas nebude takový rozdíl. Jenom si teda budu muset zase měřit ☹

krausule
13. led 2014

@arwen2010 ja za sebou zamlkle tehu i spontanni potrat,tak pro to jsem ho taky vyfasla..je tam vletačku napsane-že je to i proti potratu..ale ty nežadoucí učinky radši nečtu..je jich tam taky kotel..a pak človek zbytečne plaší a má pocit,že je ma snad všechny.. 😀 hlavne se nenervuj..ja mnela takove bolesti břicha snad do 10 tydne..že jsem myslela že to opravdu dostanu..ted už je to lepší..i když občas ješte pobolíva..

krausule
13. led 2014

@llluckaaa ahoj-hele jdeš na ten Oscar na genetiku?

arwen2010
autor
13. led 2014

@llluckaaa no já hlavně stále nejím, proto mi to vždycky prochází...Sice, většinou musím dělat smutné oči ale zatím mi to prochází. chodím každý týden na velký profil - už mě to nebaví 😖
No já nejvíc sladkého co sním je jablko 😀

Až ve 24tt? Není to pozdě ?

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Jo, jdu 27.1. Ty asi půjdeš příští týden, ne?

llluckaaa
13. led 2014

@arwen2010 Prý ne, když jsem byla jen na dietě 😒 Ale tak lačnou glykémii mi teď měřili na gyndě a asi dobré, když mi ještě nevolali a až půjdu k všeobecnému, tak se taky nechám změřit.
Taky jsem četla, že někdy by se měl ogtt dělat už dřív (a já do toho "někdy" v podstatě spadám), ale zase moc nevěřím tomu, že by se mi objevila už takto brzy.

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Tak si užij pohled na miminko a pak se nezapomeň pochlubit 🙂

krausule
13. led 2014

@llluckaaa ja dneska byla na krev na genetiku..a příští utery už budou vysledky a 3D ultrazvuk..tak jsem zvedava..snad to bude v norme..trochu stres..

krausule
13. led 2014

@llluckaaa no doufám že bude s čím??Nemám na Oscar dobre vzpomínky..naposled jsem s tama šla ubrečena a rovnou na kyret..

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Výsledky až příští týden? Já myslela, že na tom oscarovi je to ten samý den 😒 Ale v Baťovce při Oscarovi nědělají 3D, ne?
@arwen2010 Ty jsi byla na Oscarovi v Baťovce?

krausule
13. led 2014

@llluckaaa no dolu v přízemi v porodnici..no delají to tak,že jdeš na ten ultrazvuk..a předtím na odber..pak ale čekaš na vysledky krve..do odpoledne..a ja to udelala tak,že jsem tam šla o tyden dřiv..jako dneska..a příští tyden když tam rano přijdu nebudu muset čekat do odpoledne na vysledek krve-ale už tam bude nachystany v počitači.

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Ale tam přece není 3D, pokud si dobře pamatuji. Tam je klasický UTZ. Já na výsledky krve čekat nemusela - jela jsem domů a oni mi říkali, že kdyby vyšlo něco špatně, že mi hned zavolají a domluvíme se.

krausule
13. led 2014

@llluckaaa to nevím..mne říkali,jak jsem tam byla posledne at si dojdu odpoledne..že to bude kolem druhe hodiny..tak třeba když si přímo ze Zlína tak te ženou pro vysledky 😀 když si mimo..tak to není potřeba 🙂 to ti i zavolají..mne to poradila doktorka at tam zajdu o tyden dřív aby vysledky už byli zrovna rano nachystane..co se tyče toho ultrazvuku řikala mne to kamoška ktera rodila před rokem tak nevím?

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Třeba tam mají nějaký nový, byla jsem tam přeci jen už před 3,5 lety. No doufám, že tam nebudu muset tvrdnout celý den 🙂 Jsi na neschopence? Mně začne příští týden 😒

krausule
13. led 2014

@llluckaaa ano jsem doma..ja myslela že jsi na materske?Nebo ne?Jakto že marodíš?

llluckaaa
13. led 2014

@krausule Mně skončí RD tuto sobotu 😉

krausule
14. led 2014

@llluckaaa jaj..tak to jo,no taky to musím nejak pořešit..ja přišla o praci dva mesice dřív než jsem otehotnela..takže po 10 letech na uřade prace..5 mesícu podpora-no a pak nevím,přemyšlím že se taky hodím marodem at mam narok na nejake penizky..ješte to musím zistit jak to vubec je s tema davkama..človek když v tom neumí chodit..tak je nahrany..

llluckaaa
14. led 2014

@krausule To je škoda, že to tak vyšlo, to asi ani nebudeš mít nárok na mateřskou ☹ Ale hlavně že bude mimčo v pořádku, s penězmi to člověk už nějak zvládne 😉

krausule
14. led 2014

@llluckaaa víš jak to je-my planovali rok-když jsem ješte byla zamestnana..a pořad nic,pak sme všechny dostali padaka-protože se zmenil majitel..a ja za dva mesice otehotnela..tomu říkam spravne načasování..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru