GENNET výsledky krve

novacka1276
27. srp 2018

Ahoj, mám ještě jeden dotaz ohledně GENNETU.. Byla jsem před měsícem na krvi, kde mi dělali nějaké testy ohledně toho, že mám vrozenou srdeční vadu tak jestli je %, že ji bude mít i mimčo... Vše dopadlo ok.. Ale... Ve zprávě mám napsané ve výsledku: Normální ženský profil.. Jde mi o to, jestli tím profilem myslí můj profil, nebo profil mimča.. 🙂 :D Gynekolog mi řekl, že je to prý pohlaví mimča a že on pohlaví neříká.. Nechce prý dávat naděje, že to bude třeba holka a pak najednou "vyleze" kluk.. takže on mi to nepotvrdí a na screening jdu teď ve čtvrtek tak jedině tam.. ale zvědavost je silnější :D děkuji 🙂

sangina
29. srp 2018

holka

alicie_k
29. srp 2018

Tak pokud to bylo vyšetření karyotypu a vyšlo tam že je to ženský profil, tak kluk určitě nevyleze 🙂

lussinka88
29. srp 2018

Pokud se jedna o vysetreni prenascan, tak se sice jedna o urceni pohlavi miminka, ale tento test je dost chybovy a muze dojit k zamene materske a fetalni DNA - castokrat se to stalo. Zrejme proto to gynekolog rekl ;) kdyby vysel kluk tak je to na 100% kluk, takhle je jista sance ze se DNA zamenila za tvoji. Prenascan bohuzel neoveruje spravnost izolace...

lussinka88
29. srp 2018

@alicie_k pokud jde o NIPS - prenascan, tak zamena mozna je viz prispevek vyse. Pracuji na genetice a o tom ze se to v gennetu stava casteji nez u jinych testu je verejne zname.

alicie_k
29. srp 2018

@lussinka88 To jsem si ani nemyslela, že je to až tak chybové... pracovala jsem na IVF klinice a posílali jsme vzorky do Itálie a chybovost téměř nebyla... prenascan si taky maminky platí že?

lussinka88
30. srp 2018

@alicie_k myslim ze pokud splnuji nejake kriteria (riziko) tak je hrazen pojistovnou.. lepsi jsou jine testy, novejsi, ale jsou drazsi. Kazdopadne se overuje co jestli nedoslo k zamene. On je problem ty dve DNA rozlisit

novacka1276
autor
31. srp 2018

Tak včera mi to i na II screeningu potvrdili, bude to holčička :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru