2. screening v Gennetu, Praha 7. Platí se?

fatal_error
29. črc 2019

Netusite, jestli se ted plati 2. screening v Gennetu na Letne? Byla jsem tam na nem v roce 2017, kdyz jsem cekala syna a neplatil se, pak jsem pozdeji na netu cetla, ze uz se plati a ted je to jak? Nevite?
Pristi tejden tam jdu na konzultaci z duvodu veku (je mi 35) a pry si me rovnou objednaji na 2. screening, jenze mam to tam daleko a jestli se to jeste plati, tak se mi tam moc nechce. Radsi bych sla do Krce, kde budu rodit a mam to blizko.

jitule_hrachule
29. črc 2019

Ja myslim, ze když je vek nad 35, tak se neplatí, ale je fakt, že jsem byla v roce 2016 asi bych si zavolala a zeptala se, nevim jestli je nějaká odnož Genetu v Krci, ale tam nejde jen o ten screening, ale o tu genetickou konzultaci.

pathan
29. črc 2019

Pokud budeš mít žádanku od gynekologa, tak to zaplatí pojišťovna, pokud ne, zaplatíš to ty.

moxha
29. črc 2019

Tak tam zavolej a zeptej se?

fatal_error
autor
29. črc 2019

@jitule_hrachule Pisu, ze v roce 2017 jsem v Gennetu za 2. screening neplatila, Krci nemyslim zadnou pobocku Gennetu, ale Thomayerovu nemocnici - porodnici, kde budu rodit.
Konzultace a screening jsou 2 odlisny veci...
Koukam, ze jsem to asi cely napsala dost nesrozumitelne.
@moxha Nic jinyho mi asi nezbude.

evapple
29. črc 2019

Byla jsem tam minulý čtvrtek a platila jsem 1 100 Kč.

moxha
29. črc 2019

Jinak pokud budeš mít žádanku na screening,tak u Apolináře platit nebudeš!!!

makronka222
29. črc 2019

Neplatila jsem. Byla jsem cca v lednu. Staci zadanka od gyndare. Byla jsem tam pak i kvuli jine veci, oper s zadankou a bez placeni. U Apolinare se zadankou taky ne, snad ani prvni utz ktery se bezne plati, jsen neplatila (myslim) U Apolinare jsem byla spokojenejsi, vse ukazali a vysvetlili, v Gennetu jen oddelali svoje, rekli -vse ok- a sla jsem...

fatal_error
autor
29. črc 2019

@makronka222 tak to jsem z toho jelen. jakto, ze nekdo plati a nekdo ne? predpokladam, ze kazdeho tam nejaky gynekolog posila a da mu neco do ruky. 😲

makronka222
Autor odpověď smazal
Zobraz
makronka222
29. črc 2019

@fatal_error takhle - ja tam sla v ramci geneticky konzultace + par tydnu na to na 2. screening, ale bylo to i v ramci kontroly z predchozi konzultace... na rovinu, jdi k Apolinari. Objednas se online - i neobjednana jsem moc dlouho necekala a byla jsem tam se vsemi utz mnohem vic spokojenejsi (skoro 2,5r zpet) nez ted v Gennetu. Kor v tom gennetu sla jsem na plodovku a v ni krev - nikdo mi nevysvetlil zda je to ok nebo ne a co to znamena, to jsem byla vytocena, Dr u toho jen pokrcela ramenem. U Apolinare kdyz slo taky o vaznejsi vec se chovali 1000x lip

fatal_error
autor
29. črc 2019

@makronka222 myslis genetickou konzultaci kvuli veku? na tu jdu do Gennetu prave pristi tyden, tak v tom pripade bych teoreticky mohla mit potom screening zdarma? nepamatujes si, v jakem tydnu jsi na nej sla?
ja k Apolinari nechci, ve VFN pracuju a zase bych poslouchala, proc tam nechci rodit, coz nechci, poslouchala jsem to takhle v diabetologicky poradne, kdyz jsem byla tehotna se synem, posloucham to v kanclu. kdyz uz bych sla jinam, tak spis do Krce, protoze tam budu i rodit a mam to kousek od domova.
a dekuju za odpoved!

vikinkav
29. črc 2019

Ja letos neplatila a v roce 2017 taky ne, klasicky 2. Screening s zadankou. Do telefonu se me ptali co tam man presne napsane, tak mozna na tom zalezi (uz si nepamatuju co to bylo)

malenka3
30. črc 2019

Já byla v Gennetu na Letné na prvním i druhém screeningu, ani jeden jsem neplatila.
Na druhém jsem byla teď koncem června, žádanku od gyn na screening. Na první screening též žádanku a ještě žádanku na genetickou konzultaci kvůli věku, taktéž jsem nic neplatila.
Teď u druhého screeningu nás z něj okamžitě posílali ještě jednou ke genetičce už bez žádanky, ale to doporučila ta dr že screeningu, nic jsme neplatili.

fatal_error
autor
30. črc 2019

@vikinkav
@malenka3 mam zadanku jen na tu konzultacinz duvodu veku, o 2. screeningu se v ni nic nepise, jen mi gynekolog i sestra rekli, ze az tam budu, tak si me rovnou objednaji na screening. jenze do te doby na svou gyndu nepujdu, tedy zadnou dalsi zadanku nedostanu.

malenka3
30. črc 2019

@fatal_error bez žádanky budeš asi platit, na té žádance musí být uvedeno "prosím o screening v druhém trimestru". Bylas tam už na ten první? Takhle asi bude nejlepší si tam zavolat, ale myslím, že genetička sama nemá pravomoc ti napsat žádanku na druhý screning, ale možná se pletu.

swan42
30. črc 2019

Mela jsem zadanku a presto jsem platila... Navic byl doktor neprijemnej,sestry taky,skoro nic mi nerekl,do 10 minut vypakoval a nemam ani fotku... Uz tam nikdy nepujdu

moxha
30. črc 2019

@fatal_error u Apolináře se neplatí,protože to jde z nějakého jejich fondu...

malenka3
30. črc 2019

@swan42 V Gennetu na Letné? A měla jsi správnou žádanku K? To je fakt zvláštní, přístup všech mi přijde super, ale já měla zřejmě někoho jiného, ale není mi jasné, že někdo na žádanku platí a někdo ne.😕

fatal_error
autor
30. črc 2019

@swan42 fotka je za prachy, aspon v r.2017, to jsem tam byla na 1. i 2. screeningu a pokazdy jsem fotku dostala - musis si rict, papirova nak 150 a elektronicky asi do 100

malenka3
30. črc 2019

@fatal_error to je pravda, to do základního pojištění nepatří, já při prvním za foto platila, při druhém dítěti se na to už vyprdla.

fatal_error
autor
30. črc 2019

@malenka3 ne, v tomhle tehotenstvi jsem byla na 1. screeningu u sveho gynekologa, dela si ho sam, ale na 2. uz posila jinam, bud do gennetu nebo do "velkych porodnic". to mi bylo receno. zeptam se ten pristi ctvrtek, az se me budou snazit objednat, jestli budu platit a pokud jo, zkusim Krc. kdyz bude v Krci plno, vnutim se holt k Apolinari.

swan42
30. črc 2019

@malenka3 tak doktor pred duchodem ji asi nevypisoval poprvy. Urcite jsem mela spravnou zadanku... Jak rikam,do 10 minut me vypakovali,nenechali prostor ani na otazky natoz na to abych si rekla o fotku. Byla jsem total konsternovana...

fatal_error
autor
31. črc 2019

@swan42 achjo, to je skoda, to zni desive, holt asi smula na personal. :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru