II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

kamikadze
1. bře 2010

Doktori jsou vsichni stejni, kazdy propaguje akorat svuj obor. Dneska jsem byla na dermatologii, nelibilo se mi jedno znaminko, misto toho mi budou kudlat jine tri.
A kdybych ji nechala, tak by mi je vyrizla asi vsechny ☹
Jak se jim jednou clovek dostane do sparu, tak uz jede.

barunka9
1. bře 2010

dino - jestli nejsi s doktorem spokojena, tak ho vymen, at jsi klidnejsi a taky znas nazor jineho odbornika.

jinak, holky, NT screening mam za sebou, vysledky negativni. 😀 Vsechno je na svem miste, ma dve ruce, dve nohy, mozek, ledviny, srdce... 😀

kamikadze
1. bře 2010

Baru, to jsou krasne zpravy, gratuluju! Mate fotku?

barunka9
1. bře 2010

diky, kami. Jo, mam, nechala jsem si ji poslat mailem.

bilejboxer
1. bře 2010

Dinosamotar-díky za radu,zítra mám kontrolu,tak to proberu s dr.Je naštěstí milá a hodná,ochotná...a mladá,takže v obraze jako ženská. 😝

Barunko-gratulace k negativnímu výsledku 😎 nečekala jsem ani jiný výsledek 😅 věřím,že to dpadne dobře všem holkám 😉

simka01
1. bře 2010

Barunko-gratuluji!!! je to super pocit,kdyz vis,ze to je ok...mne se uplne klepala kolena,jak jsem byla nervozni..

holky,koukam,ze fakt jsou vsichni stejni....ten muj je sice jak doktor Cizek z ordinace-taky takovy dedulka,hodny,mily...povidavy....ale propaguje vse sve..od vitamin-leku az porodu....

Dneska to u nas ficelo,jak blazen...ted se mi pritel koupe a ja zase sedela na pracce,jako vzdy--a povidam,jak se tesim,az se prcek nebo prcka buude koupat treba u neho...je,jej...jo a ptala jsem se na ty vitaminy a vetsi miminka...plno to potvrdi,tak jak beru Calibrum,mam to treba brat ob den..nekdy dva.ja se doslova precpavam zeleninou a ovocem..protiklad pritele-ten miluje coko..takze si myslim,ze tohle je vice nez tech vitaminku v male kosticce...

dexonka
1. bře 2010

ahoj holky pokud by vam to nijak nevadilo,tak bych se k vam pridala,akorat vubec nevim jak to tu funguje.... 😒

bilejboxer
1. bře 2010

Dexonka-vítej,s holkama si nepíšeme dlouho,možná měsíc?....takže zapardneš rychle..žádný strach 😎 😎
Většinou každá napíšeme oc děláme,kdy máme vyšetření další..jestli nakupujeme už věci nebo trěhu věci,co nás trápí...třeba někdo poradí a pak jsou důležité zkušenosti kdy které vyšetření v těhu....což se nám budou hodit i Tvé rady....zatím hádám,že jsi těhu nejdéle.Já začínám 16.tt zítřkem...to to frčí 😲
Už víš co čekáte za mimíska?Holčička...chlapeček?...já už se těším na odtajnění toho našeho 😵

Simko-já si dneska koupila Femibion,je doporučovaný kvůli trombofilním mutacím(mám dvě a manžel taky,takže mimísek ot podědí taky 😢 ) Je v něm speciálně upravená kyselina listová,tu neumí tělo s trombof.mutacema spracovávat totiž-a tady už je upravená ,aby to tělo zvládlo.Taky je tam tobolka rybího tuku,ale nesmrdí...takže těch vitamínků je tam 60 ks-a cena je 500 kč.... 🤐 fakt děsnýýýýýýý!!Ale naštěstí už ušetřím 500 za utrogestany,tak vitamínky vyjdou gratis....a taky jsem měsíčně projela tak 2000 kč do Gennetu,když jsme se snažili o miminko,tak teď už tolik neutratím kolem dokola 😉

bilejboxer
1. bře 2010

Dexonka-tak teď koukám,že máš TO o den dřív než já 😀 😀 😀 😀 😀 to je supééér!!!!
Já chci pannu 😵 to jsem i já...znamení 😉
Byla jsi na NT?

bilejboxer
1. bře 2010

Dexonka-TP-jsem myslela...nééé TO !!!...termín porodu

sara.max
autor
1. bře 2010

Dexonko vítej, koukám, že toho už máš taky dost co se týká spolupráce s reprodukční klinikou. Kam jsi chodila? Já do reprofitu, ale nakonec se nám podařilo přirozeně.

sara.max
autor
1. bře 2010

Barunko gratuluji k dobrý výsledkům, kéž bych to už měla taky za sebou a s tak pěkným výsledkem. Takže velké gratulace, to jsou fajn zprávy 😉

selene
2. bře 2010

Holky, myslím že tu skoro všechny budeme mít pannu, pokud se to nenarodí dřív... Já sama mám ascendent v panně, tak si budu s mimískem rozumět. 🙂 Bude mít podobný vlastnosti jako já.
Chtěla jsem se vás zeptat, prohlíží vás doktor v poradně nebo se to vůbec nedělá? Mě od začátku vůbec neprohlíd, akorát se zeptá, jestli mám nějaký problémy a kecá se mnou v ordinaci.

sara.max
autor
2. bře 2010

Ahojky selene, mě prohlížel, ale ne vždy. Větštinou jen UTZ. Myslím, že prohlíží alespoň jednou do 12 týdne kvůli otočení dělohy. Já jsem ji měla obrácenou a kdyby tak zůstala, mělo by mimčo málo místa. Posledně když mě prohlížel tak říkal, že už je to lepší, tak doufám, že když jsem celou dobu spala na břiše, tak se povedlo a otočila se.

barunka9
2. bře 2010

Nazdar damy. 🙂
Dekuji vsem za gratulace, ne ze bych si predtim myslela, ze mi tak spadne kamen ze srdce. Je pravda, ze jsem si to nepripoustela, ze by to melo dopadnout jinak, ale takovy ten cervicek tam byl... 😎
Jinak pan doktor mi vsechno ukazoval, vysvetloval, takze jsem mela dobry pocit i z nej, coz se o me doktorce uplne ric neda... 😒 Jsem zvedava, jak se bude tvarit, az ji prinesu ty vysledky, ze jsem vlastne udelala neco za jejimi zady. Mam ji to dat? Asi jo, co?
Jinak mi jeste rikal. to by mohla byt zajimava informace pro vsechny, ze DOPORUCUJE, aby se tripl testy delaly ve stejne laboratori, kde se delal rozbor krve na NT screening. Ze kazda laborator ma trochu jine postupy a kdyz se to udela ve stejne, tak se ty vysledky muzou hodnotit celkove. Jinak to jsou pry dva "samostatne solitery", ktere dohromady nic neznamenaji.
Takze dalsi protazene ksichty, az ji budu rikat, ze chci krev na tripl testy dat v Gennetu...

simka01
2. bře 2010

ahoj druhe trimestracky 😀
k tem prohlidkam,kdyz byla moje kamaradka tehotna ,prohlizel ji doktor i prsa,zda se tvori ty zlazky a zda nema nejake problemy....tak jsem na to byla pripravena a nic...na jednu stranu jsem rada,preci jenom prsa a ja...stydim se i sama pred zrcadlem.... 😒 jinak me prohlizi take vzdy jednou za 4 tydny na kontrole,akorat na posledni ne,kdyz mi delali ten screening,tak to znova nepotreboval...holky ,ty triple testy si delate na vlastni zadost a dela se to normalne nebo i s vekem apod...mne doktor rekl,ze me ceka celkem 3 krat testiky,prvni bylo to screnning...tak nevim,nevim....
a k pannam.. pritel-tatinek je panna a vsichni z rodiny letnatka,jen ja jsem zimni kozoroh...takze by to bylo fajn...dnes se mi opet zdaly sny,snad sto,jeden zacal a hned sel dalsi ....a vubec se mi nechtelo vstavat ☹

barunka9
2. bře 2010

tak to mne se nechce vstavat nikdy! 😀

tripl testy se podle me delaji automaticky, to nema s vekem nic spolecneho. Jsou to testy z krve, nic jineho.
Mozna ze ten tvuj doktor mluvil o velkych testech provadenych na UTZ:

2/ Vvyšetření ve stáří plodu 11 týdnů + 3 dny až 13 týdnů + 6 dní kdy lze přesně určit stáří těhotenství změřením vzdálenosti mezi temenem a kostrčí plodu (CRL). Důležitým znakem je výška prosáknutí podkoží na šíji (šíjové projasnění - NT), která by měla být nižší než 3 milimetry. Výrazné zvětšení NT znamená riziko vrozené vady nebo hrozící potrat. Pokud je plod otočen příznivě, lze změřit i velikost nosní kosti (NB). Chybějící nebo krátká nosní kost zvyšuje riziko vrozené vady. Kromě těchto standardních známek (markerů) vrozených vad je možno vyšetřit stavbu těla plodu a určit umístění tvořící se placenty. U vícečetného těhotenství se určuje zda se jedná o jednovaječné nebo vícevaječné sourozence.

3/ Vyšetření mezi 20 a 22. týdnem těhotenství ("genetický ultrazvuk"). V tomto stádiu lze podrobně vyšetřit stavbu těla plodu, umístění, tvar a velikost většiny vnitřních orgánů. V případě srdce a ledvin se lze vyjádřit i k jejich funkci. Proměřuje se velikost jednotlivých oddílů plodu – standardně průměr a obvod hlavičky (BPD, HC), obvod bříška (AC) a délka stehenní kosti (FL). V odůvodněných případech se pátrá po malých (soft) markerech vrozených vad. To jsou takové změny normálního UZ obrazu, které neznamenají postižení anatomické či funkční, ale vyskytují se častěji u plodů postižených vrozenou vadou nežli u plodů zdravých. Jde především o sílu kožní řasy v zátylku (NSF), jasně světlý bod v levé srdeční komoře (ICLV), mírné rozšíření pánviček ledvinných (pyelectasia) , světlejší (hyperechogenní) ohraničení stěn střev plodu a kratší stehenní kost (FL). Opět lze změřit přítomnost a délku nosní kosti (NB). Hodnotí se též stav a uložení placenty a množství plodové vody.

4/ Vyšetření ve 30. – 32. týdnu těhotenství. V tomto období je základem vyšetření biometrie – proměření plodu s určitým omezením vzhledem k velikosti plodu. Hodnotí se opět velikost, tvar a uložení vnitřních orgánů, stav a uložení placenty a množství plodové vody. Je možno také stanovit tzv. biofyzikální profil, což je odhad aktivitu plodu a podmínek, které v děloze má.

barunka9
2. bře 2010

sorry, jak jsem to kopirovala, tak jsem to neprecislovala... prvni vysetreni, o kterem se tam pise, je to prvni, co provadi doktor pro potvrzeni tehotenstvi

simka01
2. bře 2010

děkuji...to mám také v papírech.kdyz to tak ctu...vypada to jak nejaky spesl vyzkum,ale pro zdrave miminko a vsechno v poradku...cokoli....dnes jsem se opet radovala,ze rano nic moc nebylo....zvlastni unava,ale tot vse.......ale po obede uz je to horsi...vcera jsem svagrova koupila v Globusu krasna bodicka..staly cca 79 a fakt roztomiloucky....ja uz se tesim,az budu kupovat...nic jeste nemam a jeste vydrzim...mam jen jedny ponozky pro stesti 🙂
barunko,vy se nechate prekvapit? ja to vedet asi budu chtit,ale vydrzim to v sobe furt zlobim tatku,ze mu to nereknu....a hlavne se musim smat.protoze vcera jsem byla nakupovat ovoce a zeleninu a prodavacka,co me zna rikala,tak pry to bude holcicka a v druhem obchode,pry cekam kluka...a ja se smala,ze vsichni to vi"zarucene" a ja nejdulezitejsi osoba ne e e...takze jsem uz ani nerikala,ze mi to je jedno,ze chci hlavne zdrave miminko,jen se usmala a odesla jsem...vlastne prchala,prptoze jsem byla jak u zpovednice

la_cheri__2
2. bře 2010

Ahoj ženský🙂
Tak dnes u dr vše ok prý to bříško jak mě bolí je děloha nemusím se bát🙂screening negativní mimčo celou dobu spalo blbě natočený takže dr se vztekal že spí jak pařez že ho nemůže pořádně změřit🙂jdu na KO za 3 týdny a to mi budou brát krev ke druhému screeningu

simka01
2. bře 2010

je,tak to gratuluji i tobe....je fajn tu cist same dobre zpravy(tuk,tuk,tuk na zoubky)

nase mimi taky spalo ,a kdyz se melo vyfotit,sup a otocilo se...nerad se foti ☹

selene
2. bře 2010

Mě taky spalo a doktorka dráždila břicho ultrazvukem do té doby, než se vzbudilo. Potom si strkalo ručky za hlavu.

la_cheri__2
2. bře 2010

selene to mi dělal vždy malý ale ted tohle teda spalo fakt tvrdě dr do něj uz štouchal pak i mačkal bříško a ani tuk tak to pak dr vzdal no 😀

dexonka
2. bře 2010

nazdarek holky,tak nejak mam velkou hlavu z toho cteni tady🙂
Sara.max: s tou reprodukci to bude asi nejaky omyl,ptz my jen prirozene,neumim si predstavit jak to musi byt psychicky narocne chodit do nejakych center a cekat jak asi to dopadne....
Jinak jednoho chlapecka uz doma mam,bude mit ted tri roky,na mimimko se mooooc tesi,zatim jeste nevime copak to bude,prvni jsme to ani vedet nechteli,ale jsem moc zvedava zenska🙂
Od zacatku unora jsem na neschopence,ani jsem moc nechtela,ale pracuju jako sestricka u leukemiku a lymfomiku takze skrz ty cytostatika atd,by to nebylo vhodne...
Vcera jsem byla na triple testech a jinak jen na genetice,takze me zatim vse ceka.......

bilejboxer
2. bře 2010

Ahojky těhulkýýý 😀 😀 😀 😀

Všem pěkný podvečer .
Tak i my hlásíme výborné výsledky po dnešní kontrole u obvod.gyn.dr.Miminko už má 9cm,krásně si tam lebedilo a cucalo ručičku....to byl zááážitek 😅 Jsem si to vychutnala!!!
Brala mi po roce cytologii.
Jinak chodím k obvod.gyn.dr.každé 4.týdny-udělá mi UZ(konečně už přes bříško 😝 ) a promačká bříško,jak se posunuje děloha...prý ji mám už u pupíku 😢

Dexonka-to se Sra spletla,určitě mrkla na můj podpis...můj příspěvek byl myslím pod tvým....ta IVF mám za sebou já 😉 A uchodili jsme to za 5 let...s těma nervama máš pravdu...bylo to šílené...když se dokola nedařilo 2 x jsem v začátku potratila....brrrr,radši zapomenout!!
Držím Ti pěsti na triply....mě čeká odběr od tohoto pátku pak kdykoliv během 14.dní.
Tak zaskočím asi v pondělí.

La cheri-taky mě pobolívá bříško,občas rafnu křeč...mám brát 3 x denně magnezium. 😨

Simka-holky vyzkpušejte před příští UZ sníst kus čokolády.....prý to miminko probere.Já si ji dala,když jsem šla na NT.....takhle mrštné miminko jsem ještě neviděla ....lehalo si ze zádíček na bok 😲
Mlelo se jak se patří.....tak to vyzkoušejte příště.

Barunka-já si taky šíleně oddechla po NT,už jen doufám že zůstanou všechny výsledky takhle pěkné,jako doposud 😎 Se stejnou laboratoří máš pravdu!!!Je to důležité.
Jinak jsem byla na NT taky v Gennetu(ale v Liberci) a na triply jdu zase tam.....jen to jsou prý speciální testy,které se takhle nedělají všude......vezmou jednu důležitou hodnotu z těch triplů(AFP-ukazuje na roštěpové vady plodu) a tuhle hodnotu zahrnou a skombinují ještě k tomu 1.NT screeningu.....je to prý nejlepší a nejmodernější test.Tak jsem sama zvědavá.
Na doktorku se vyprdni,klidně jí ten výsledek dones......je to Tvé těhotenství a chceš být klidná,jestli je miminko zdravé a né pak být z něčeho mimo.Víš jak by ses nervovala,až by ses pozdě dozvěděla,že jsi mohla nějaké testy podstoupit???Jak moc by Ti vrtalo v hlavě,jeslti je miminko OK?Dobře jsi udělala 😀

barunka9
3. bře 2010

s tou cokoladou to je pravda. Je to enegie pro Vas i pro mimco. A nebo cokoliv sladdkeho - proste cukry. 🙂

jinak brisko me taky obcas poboliva a taky mam to tahani jako na slepaku, jak se psalo v tom clanku, co jste sem nekdo daval.

boxer - to uz je peknej cahoun, my jsme zatim na 7,5 cm. 🙂 No to je jasny, ze na doktorku kaslu, jen jsem to tak konstatovala, ze bude mozna kysela. No a na ty tripple testy pujdu urcite znovu do toho Gennetu. At se tvari, jak se tvari. 🙂

selene
3. bře 2010

holky, jsme tu zhruba všechny stejně, kolem toho 14 - 16 týdne. Nechcete sem napsat kolik máte kileček navíc?

Já jsem pořád -5kg a celkem mě to trápí, aby miminko prospívalo tak jak má. Jen mě zajímá kolik jsem ve skluzu ještě navíc.

simka01
3. bře 2010

ahoj holky...ty jo...pripadam si jak ve skole,jak kdybych zameskala latku a musela dopisovat 😉

s tou cokoladou,dekuji za dobry tip...stopro vyzkousim 😉 ja vzdy koukam a hledam napr.na youtube,jak je to zrovna asi velike a co to dela,kdyz jsem ve shodnym tydnu a pak na UTZ prekvapena,ze nase miminko trochu stavkuje..takze ted ho zkusime probrat a uvidime 🙂 asi se pro pripad nouze posilni i tatinek,protoze ten je cokoladovy...ale mega cokoladovy

jinak s tou vahou...jak kdy...nekdy plus kilo-dve,nekdy minus...muze za to ta nevolnost a nebo ,kdyz me zlobi zacpa...ale kdyz to tak vezmu,vsechny kalhoty nosim porad stejne a spis rostou pomalilinku prsa...

a uz mate briska?

bilejboxer
3. bře 2010

Ahoj těhulky 😎 😎

Tak já mám + 2 někdy spíš +3 kg..... 😠 zácpa to jistí...nejdu pár dní a mám břicho jako balon,pak jdu a jsem o dost lehčí 😖 No děs,občas mi něco nezabere i dva dny....a jdu třeba po 4.dnech....což je utrpení,vyzkoušela jsem vše možné i nemožné.
Mě se vyklubalo už bříško ve spodní části pod pupíkem,včera dr.říkala že mám dělohu až k pupíku....takže se začíná posouvat nahoru 😀
Někde mám fotku bříška z minulého týdne,tak se ji pokusím dát do galerky..a pak mám nové kalhoty...juchůůůů,padou mi jak ulité,ani je nemusím krátit 😝 A to pohodlí když řídím nebo sedím....k nezaplacení.
Tady je fotka kalhot.....doufám teda 😨

http://lh6.ggpht.com/_sEabLhds2AE/S3sJqpVsnQI/A...

bilejboxer
3. bře 2010

Tak jsem si dala do galerky bříško a první dáreček od jedné kamarádky 😀 Sama se nedovážím miminku cokoliv koupit a tohle jsem dostala pro prcka 😝 Je to moc krásné....barevné ,už se těším až to budeme lepit kolem postýlky na zeď 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru