II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

bilejboxer
5. bře 2010

Tak já s dnešní bolestí hlavy nic moc,ale Paralen zabral dokonale....uuffff 😅 zlatý to prášek!!!!
Jinak piju hodně,piju totiž i v noci.V tomhle problém není určitě.....před těhu jsem na to netrpěla,ale prý se tohle přesně stává...že v těhu hlava bolet začne....holky,už zase baštím okurku salátovou 😝 😝 😝 😝 plná lednice jídla..ovoce...a já zase jím okurku 😀 😀 😀 t miminko bude zelenýýýýýýýýýýý 😅

bilejboxer
5. bře 2010

Dala jsem si spršku a zalehnu k telce...slunce seno a pár facek to jistí 😎 😎

dexonka
5. bře 2010

jj taky budu sledovat slunce seno..... 🙂
pritele jsem ted poslala taky pro okurku,mam na ni strasnou chut mnaaam.....
s tou hlavou pisou ze je to hlavne kolisanim hormonu,takze se s tim stejne nic neudela🙂 jj paralen,v nouzi pounas pritele 🙂

barunka9
6. bře 2010

no me taky hlava obcas boli, ale procotam to memu naproste silenemu pitnemu rezimu, nemuzu se nejak donutit pit 😒

tak hezky vikend, holky, pekne odpocivat a nohy nahore! 😀

dexonka
6. bře 2010

holky chtela jsem se zeptat jestli chodite nekdo z vas na masaze,pripadne na jakou masaz ted zajit s briskem kdyz nejsou dovolene vsechny,potrebovala bych poradne protahnout zada a nevim co je dobre.......
chodi nekdo z vas na nejaky predporodni kurz nebo cvicenicko?

kamikadze
8. bře 2010

Ahoj holky! Na masazi jsem uz byla, ale jenom zada, ted mam poukazku na Thajskou masaz, tak jim chci zavolat a poradit se, jestli maji neco vhodneho pro nas.
Cviceni nevim, po praci byvam dost unavena nato, abych chodila jeste cvicit, maximalne bych mohla rano a to nevim, jestli se donutim vstavat...
Zatim teda chodim jenom plavat, ted jsem teda asi tri tydny nebylya 😢 , nebyl cas.

dexonka
8. bře 2010

ja dnes byla u zubare,od vcera me boli desne pul pusiny,prisla jsem od nej a bolest jeste vetsi,RTG delat nemuzou,opichat nemuzou a paralen co jsem si vzala nezabral,to zase bude den:-/
na plavani chci chodit taky,ale ted jsem vic tlusta nez tehotna tak se docela stydim🙂
kdybych chodila do prace tak by se mi taky cvicit uz nechtelo 😒

kamikadze
8. bře 2010

A jeje, taky se chystam k zubari... to se teda desim, aby mne neco nenasli a netrapili mne tam bez injekce...
Ja si taky pripadam spis tlusta nez tehotna... dokonce i pribuzni o vikendu si spis mysleli, ze jsem pribrala nez ze by jsme cekali miminko... na to se vyprdni! Cekas miminko a to je to nejkrasnejsi na svete a Ty to vis, ostatni at ti vlezou na hrb.

dexonka
8. bře 2010

jj to mas pravdu ja to vim,ale prece jen🙂) mame nejaky poukazy na bazen a jestli se nedonutim tam jit tak propadnou i kdyz vim jak uzasne voda pusobi na to telo.....
s tim zubarem je to jako mazec,mam tam jit za 14 dni ale asi to klapne uz na zitra,malej je na horach a ja si chtela zaridit tolik veci a ted akorat trcim s tim zubem doma,ale i v minulym teh. jsem s tim mela problem,ach jo,no kazdej ma asi neco🙂)))

bilejboxer
8. bře 2010

Ahoj holky 😎 😎 😎 😎

Všechny zdravím po víkendu.
Taky se ne a ne donutit k nějakému pohybu...ten sníh mi vzal zase chuť někam vyrazit 😠 😠 😠 Snad už bude to vysněné jaro brzo!!!
Abych mohla přerovnat skříně...a vypakovat do vrchních částí zimní bundy a teplé věci a nastartovat šatník na jaro 😉 😉 😉
K zubaři se taky chystám ,ale jen po objednání budu čekat minimálně měsíc na termín.Naštěstí jsme byla v červenci a bylo to OK,tak snad i teď.

Dexonko-ať to brzo přejde!!!!Musí to být nepříjemné,člověk se bojí vzít prášek...a zubařka se bojí dělat zase nějaký větší zákrok,že.

simka01
8. bře 2010

ahoj kolegyne budouci maminky....jak koukam,zubar je prave in? ja se smeju,ale mam jit ve stredu,ale to jsem se preobjednala.....jak ja ty zubare nemusim...mam to posunuty na duben,tak chvilku budu machrovat a potom zase 🤐 😕
dnes me vzbudilo slunicko a ja jupiiiiiiiii....ale momentalne snezi a mam zase po nalade...dnes jsem byla s mamkou se juknout na dziny.mamka,ze je to zbyteny,ze mam doma galerii....ale spis mi slo o to,jak mi a co povyrostlo.holky,stale obleknu nej.cislo,ale uz to neni,co byvalo.........takze ted budu myslet na pohodli ......a prdim na velikosti........uz chci jaro a nevrstvit na sebe hafo obleceni.jen neco lehkeho a padit na slunicko....

jo a udelala jsem miminku radost a sobe take.....koupila jsem male zlute capacky s medvidkem....tatka se nam smal,ze vetsinou lidi kolem nas zacinaly dupackami a my odspoda.....ale s vybavickou jeste cekam a pockam nejaky patek...ale tyhle byly tak male uzasne,ze mi to nedalo....

jo a v dubnu jsme se objednali na 3D UTZ,sice za to budeme platit my,ale neskutecne se tesim....

dexonka
8. bře 2010

simka: jak to ze za to budes platit,vy to nemate zahrnuty v peci??? nebo jsi myslela jako natocit dvd???
no ja toho zubare neplanovala ale bolest me donutila🙂 ted lezim cely den a porad to boli,nemam rada kdyz se musim jen valet v pelisku
ja zatim nic nenakupuju,jen tak pokukuju po tom co by se nam asi tak libilo
taky uz chci jaro,snad se brzy dockame....

simka01
8. bře 2010

dexonka: hrazene to nemame......jen ty 3 zakladni,na ktere mi napise doporuceni doktor...bude to stat v rozmezi 1000-1500,- je to tedy i s tou nahravkou...ale taky mi nektere holky psaly,ze neco hrazene maji...ale my bohuzel..ale stoji to za to...

dnes jsem zase koukala s mamkou na veci a to jsem sla jen pro puncochy-ale odolala jsem..zatim mam vse vybrane a nakoupene ockama 🙂 takze vlastne de facto mam celou vybavicku..hi,hi,hi 😀

jak se dnes vceci mate? u nas chumeli a chumeli......a ja si dnes sahla kamaradce na brisko.....je,uz ci taky 🙂

dexonka
8. bře 2010

u nas po snehu ani pamatky,tak snad uz to bude fajn.....takze chces rict ze ty nejdes na screening na genetiku???

simka01
8. bře 2010

dexonka: my jdeme na dalsi UTZ-genetika kolem 19.-21.tt...ale tohle je zvlast,tak si to platime sami....... doktorkamco dela ve varskem institutu,jak se to jmenuje,ty 3D rikala,ze se to muze spojit a tou genetikou apod.co se dela v tom tydnu,ale nas doktor posila pacienty jinam,proto si to hradime sami...musim se s nim domluvit pristi tyden na prohlidce,to budu chytrejsi.....kazdopadne to utika a nemuzu se dockat 😉

dexonka
8. bře 2010

jeee no to se ani nedivim,ja se dycky tesim na jakykoliv UZ protoze aspon toho piskotka vidis🙂 no a 3D bude fajne,taky chceme nahrat at se muzu divat porad dokola🙂))

weri1
8. bře 2010

holky 3D je nadstandart,je to spíše pro rodiče takové něco navíc.Já jdu na to taky a už se moc těším.bude mě to stát 1200,-.není to "zdravotní" UTZ 🙂

dexonka
8. bře 2010

a za ty penizky v tom WERI budes mit co vsechno????

weri1
8. bře 2010

dexonka: fotku a asi 10min nahrávku.A na každé klinice to dělaji v jiných týdnech těhotenství.Já jdu 25 tt.

dexonka
8. bře 2010

no my to totiz budeme mit za 700 tak ty jdes asi na neco soukromeho

weri1
8. bře 2010

ne ono je to drahé podle kraje.Tady v Praze jsem nic levnějšího nenašla. ☹

barunka9
9. bře 2010

ahoj holky,
muzete mi poradit co na prisernou bolest v krku? Rano jsem zkousela kloktat slanou vodu, ale nedala jsem to...🙂 Malem jsem se poprve v tehotenstvi pozvracela... 😀

jinak s 3D UTZ vaham, ale asi budu z Vas jedina, co na nej pravdepodobne nepujde... za ty prasule tomu malymu radsi neco koupim 😉

dexonka
9. bře 2010

ahoj Baru,no ja si poprve taky nenatocila 3D a pak me to mrzelo,takze ted do toho urcite pujdu

na bolest v krku,je plno veci,ale asi bych sla do nejakych pastilek,takovy ty domaci rady kdyz te hodne boli v krku jsou na nic...cibule s cukrem a tak 🙂)

weri1
9. bře 2010

baru: ten 3D je sice dražší,ale budeš mít aspoň památku. 🙂

dexonka
9. bře 2010

jj ted jsem se divala na videa z 3D od jinych lidi a je to uzasny.... 😝

simka01
9. bře 2010

barunko: zkus zazvor...nastrouhej zazvor a pridej cerstvy citron......udelej si z toho caj......je to trochu silny,ale pomaha.....jinak potom me kdyz boli,tak si kupuji detske sirupy a nebo cucave pastilky...ale zazvor je dobry...

kamikadze
9. bře 2010

Baru, my na 3D ultrazvuk taky nepujdeme, radsi se budu tesit, az ho uvidim v zari nazivo 😎

Na bolest v krku si davam Jox, ale nevim, zda se to v tehu muze.

barunka9
9. bře 2010

ja prave nevim, ktere ty pastilky nebo spreje ted muzu pouzit, no tak skocim do lekarny a poradim se...
jinak s tim zazvorem jsem vlastne uz nekde slysela, ze to funguje, tak to zkusim taky, diky!

na o k tomu 3D UTZ, ja prave nedavno videla fotky od sve kamaradky, prislo mi to tak trochu jako sc-fi 😀 a mimco jako mimozemstan 😀 Rikala, ze ji to prijde vcelku na prd. 🙂 Uz ceka druhy, takze je to zaslouzila matka, mozna to i proto bere jinak. 😉 Ale ja si asi taky pockam az na podobu "nazivo". Ovsem tim Vas nechci presvedcovat, to vubec, spousta lidi byla nadsena, takze jak kdo chce. 🙂

sara.max
autor
9. bře 2010

Ahoj holky, tak vás všechny zdravím po pár dnech. Koufám, že se tu nic moc nového neděje 🙂 🙂 🙂 jen ty nemoci zlobí.
Já jsem dnes poprvé vyrazila v těhu kalhotách, protože už se mi fakt neche rvát do riflí a bylo to sice pohodlné, ale připadala jsem si nějak moc brzo hrozně neohrabaná. Když bylo to bříško schované v pevných kalhotách, tak mi to nějak nepřípadlo, ale teď už jsem se cítila fakt jak těhule. Možná poprvé 🙂
K tomu 3D UTZ, mě to moc neláká. Já jsem moc ráda, když dostanu fotečku z obyčejného UTZ, ale ten 3D mi nepřipadne až tak úžasný. Každý to ale vnímáme jinak. 😉
Na ty nemoci mi pomáhalo hlavně to kloktání slané vody, je to hnusný ale pomohlo to. Myslím, že jsem i párkrát vzala septisan a že je tam dokonce napsáno, že v omezené míře mohou i těhule. Ale raději si to ověřte. Jinak radím taky zázvor, ale opatrně, v těhu se to nesmí s tím zázvorem moc přehánět!

simka01
9. bře 2010

holky s tim miminkem 3D ...kdyz jsem to videla,tak mi to prijde take takove zvlastni....az moc opravdove....ale treba moje kamaradky chodily jenom na to 3D.to me nelaka...ja si to necham udelat jednou...i ze zvedavosti a beru to tak.......ze i kdyz chci pak jednou druhe miminko,tak nikdy nevim,zda se zadari,co se stane apod....chci mit pamatku...pisu miminku denicek i s foteckami,tak tam pribude toto....i kdyz nejdulezitejsi je zdrave miminko....byly doby,kdy nebyl ani klasicky UTZ a vydrzelo se to.....a hlavne holky .....ted si treba povidam s babi.babicka rodila na poli....a po porodu sla hned zase pracovat.....a ja si kolikrat pripadam jak ne tehotna ,ale nemocna a kolikrat me pichne a hned plasim.....babi vzdycky uklidni....ale i tak.........kdyz videla prvni fotecku z UTZ,divila se,koukala.....
hlavne,at mame vsichni zdrava miminka a my jsem v poradku..........

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru