II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

barunka9
28. dub 2010

pro kami - tak si predstav, ze ta kamaradka, co jsem Ti vcera rikala, opravdu porodila! 😀 😀 😀 V pul devaty jsem s ni mluvila a mala byla uz 1,5 hod. venku. 🙂

pro ostatni - jak to taky jde 🙂 vcera jsem v pet hodin mluvila s kamaradkou, co mela termin 5.5. a rikala mi, ze ma pocit, ze to uz dneska asi zvladne, ze si jeste skoci do sprchy a uvidi, jestli to je "ono" (uz jedno ditko ma). No a pak mi vola v pul devaty, ze je mimco uz 1,5 hodky venku, to znamena, ze rodila v sedm. Rychlovka, ne? 😀 😀 😀

kamikadze
28. dub 2010

Jeee, ja chci taky takovou rychlovku. Holt zkusena matka 🙂 To jsou krasne zpravy.

lucielp
28. dub 2010

Dobré ránko. O porodu mi nemluvte. Já se ho tak děsím že nevím jak to bude. Říkám si zvládlo to tolik ženskech ale..... to zase bude trapas až to přijde. Tyto situace absolutně nezvládám ☹ ☹ ☹ ☹ A k těm monitorů. Opravdu nevím zad ano nebo ne. Jedna kamarádka ho má a je spokojená ostatní ho neměly a taky to šlo. Nejspíš se kouknu na ten kolík.

simka01
28. dub 2010

baru: ma svagrova to mela take rychle...trikrat zatlacila a malej byl na svete ...se vsim vsudy casove tke tak nejak...no nadhera...bych taky chtela....
ja na porod nemyslim,proste to beru tak,ze to k tomu patri,ze to urco boli a budu doufat,at vse zvladnu prirozenou cestou...jak jsem psala,s tim mym dychanim ☹ .... ted me nase male zlaticko kope,jako by souhlasilo s maminkou....

barunka9
28. dub 2010

jasne, taky to tak beru. Zatim se s tim nehodlam trapit, je to daleko 🙂
proste to nejak dopadne, zvladly to holky prede mnou, zvladnu to i ja. 😉
navic po tom cviceni, co chodime s Kami, budu mit takovy svaly... ze to nebude problem... 😀

kamikadze
28. dub 2010

Svaly nevim, nevim, ted jsem mavala malymu Kubikovi od kolegyne a pekne se mi to pod pazi trepalo, ach jo 😖 Kde jsou ty casy, kdy jsem chodila na Taebo a ruce mi drzely pohromade.

barunka9
28. dub 2010

si delam srandu 🙂 o svalech to cviceni moc neni, ale neco malo se zpevni, snad... 🙂
holky, posilujete panevni dno?

camomilla
28. dub 2010

na porod ted nemyslete! to prijde samo... hlavne budeme radi, ze miminko uz pujde ven, s tim brichem obrovskym uz to asi taky nepujde pak vydrzet 😀
hlavne to chce cvicit a mit nacvicene svaly, pry to pomaha porodu... hlavne ty svaly panevniho dna

kamikadze
28. dub 2010

To jsme tusim vcera posilovali, sedeli jsme na velkem mici a jednu nohu meli na zemi na overballu (to je ten maly) a snazili se udrzet balanc tim, ze jsme zatahovali prave ty svaly kolem panve... maly navod pro ty, co maji doma velky a maly micek, muzou trenovat 🙂
Ja mam maly v praci a doma velky, takze naprd.

camomilla
28. dub 2010

predstavte si, ze dnes v noci me ve 4h rano zbudilo takove simrani v brise, chvili to trvalo a ja jsem to pozorovala, pak jsem se nejak natocila a prestalo to... a pak jsem nemohla skoro az do rana usnout.... porad jsem cekala, jestli to bude jeste znovu, malilinko to bylo, ale ne uz tak, jak predtim... myslite, ze to simralo miminko? 🙂 neni jeste brzy??

camomilla
28. dub 2010

jeee, kami, muzes, prosim te, ty cviky nejak vic rozepsat na to panevni dno? ja mam jak maly overball take ten velky mic. rada to zkusim

kamikadze
28. dub 2010

Cami, nejlepsi by bylo poridit si tohle: http://www.studioprozeny.cz/dvd-pro-tehotne.php

lucielp
28. dub 2010

Tady je také cvičení. Já podle toho cvičila a zase začnu protože mi to pan doktor opět dovolil 🙂 🙂 🙂
www.stream.cz/kategorie/221-cviceni-pro-tehotne/m

kamikadze
28. dub 2010

Luci, super odkaz, diky za nej. Mozna se prinutim cvicit i doma....

barunka9
28. dub 2010

Na posileni svalu panevniho dna muzete vyzkouset tzv. Kegelovo cviceni (Kegeluv cvik). Toto cviceni je pojmenovano po kalifornskemu chirurgovi, ktery je poprve zacal v sve terapeuticke praxi pouzivat. Posiluje svaly "uvnitr" panve, ktere jsou jinak velmi zanedbavane. Krome pomoci pred otehotnenim k odstraneni premenstruacniho syndromu (nikoliv psychicky, ale fyzickych potizi), zmirneni bolesti pri menstruaci (krev lepe odteka a delozni stahy nemusi byt tak intenzivni) jsou take vhodne k prevenci postmenopauzalni inkontinence a jako pomoc k dobremu a hladkemu prubehu porodu u vas, nastavajici maminky. Takze jdeme trenovat: Vnitrni panevni svaly jsou v klidnem stavu v dolni casti panve, volne. Pri jejich stazeni, ci lepe receno vtazeni smerem dovnitr a nahoru jako byste je chtela z dna panve presunout do briska, se zaroven stahuji hyzdove svaly. Pomalu je tedy vtahnete dovnitr, chvili vydrzite (napocitejte do tri) a uvolnete. Takto opakujte denne 10x a vysledek je zarucen!

Na posileni stehennich svalu a protazeni kycli zkuste treba tzv. Tailoruv tlak: Posadte se na zem se spojenymi chodidly co nejblize k telu. Ruce dejte pod kolena a kolena tlacte dolu. Ruce naopak proti tlaku kolen - tedy nahoru. Pri tlaku pocitejte do tri a pak si odpocinte. Opakujte 10x po sobe v intervalech 2x za den.

barunka9
28. dub 2010

no s tim donucenim cvicit doma to vidim blede... 😖

kamikadze
28. dub 2010

Ten Kegeluv cvic jde delat i v praci u PC 😎

lucielp
28. dub 2010

No já doma cvičila pravidelně uvolnilo mi to zaáda a cítila jsem se líp. Ale pak jsem měla ty problém tak jsem musela přestat. Teď musím nafouknout míč a znova do toho. Nikam jsem nechodila, ale od pondělí zase začnu. Já tu v okolí moc lídí neznám spíš chlapy tak se tam snad seznámím. Dřív mě to nenutilo. Ale jak jsempořád doma ☹

lucielp
28. dub 2010

Prihodila jsem poslední fotečky co máme pro Lukáška. Moc toho není.

simka01
28. dub 2010

luci: pekna vybavicka......ty laclacky jsou nunate.....taky nejake mam...ale prihodim az ve ctvrtek....snad...ma to babicka u sebe...

jinak ja cvicim take na mici a fakt to pomaha na zada,jak hrom....a pak jsem chodila na pilates pro tehotne...ale nejak se to rozuteklo...tak cvicim podle dvd,co nam pani dopurucila a nemuzu si to vynachvalit....

camomilla
28. dub 2010

kami a luci, diky za odkazy!
me casto boli zada a musim rict, ze sezeni na mici je super!
a ten kegeluv cvik se dela dobre v praci, to je pravda ;)

weri1
28. dub 2010

holky si ty kokosové matrace chválí ale mě přijde tvrdá ale asi taky do ní půjdu,chtěla jsem pohankovou ale ta prý nesmí navlhnout a ještě jednu jsem si vyhlídla z HR pěny,tak nevím.
s tím monitorem,já nevím jestli jít do novýho nebo půjčenýho.Člověk neví jak v té půjčovně s tím zacházejí nebo ty maminy doma,pořád mám nutkání koupit novej,je to rozdíl 1200,- což není taková částka.

weri1
28. dub 2010

samozřejmě že to zvládly ženský i bez monitoru,ale kdyby se jejím miminkům něco stalo,tak by se tloukly do hlavy že kvůli dvěm tisícům se něco stalo.Radši koupím levnější kočárek 😀
a stím porodem se taky děsně bojím....ale co už to nejde vrátit zpět,odrodit musíme ☹

kamikadze
28. dub 2010

Holky, jdu dneska na thajskou tehotenskou masaz... ted mne nasadila brouka do hlavy kamoska ze je to nebezpecne ... nechodite nektera na masaze?

weri1
28. dub 2010

kami: já určitě ne a ani bych nešĺa,možná na nějakou obyčejnou zad v sedě,nic vic.Říkám si že bez některých věcí se bez toho chvilku obejdu-než porodím 🙂

barunka9
28. dub 2010

holky, kokos je blbost, ted jsem mluvila s manzelem, matrace prodava - matrace pro dite do cca 2 let má jediné kritérium ,aby byla tvrdá

kamikadze
28. dub 2010

Baru - tak malicke dite tu matraci prece neprolezi....kdovi na cem jsme spaly my.

Weri - dostala jsem poukazku k narozeninam, tak mne potesilo, ze delaji i tehotenske masaze, pry je to jemnejsi a na boku. Ja myslim, ze to bude v pohode, uz jsem nato natesena.

weri1
28. dub 2010

když je to těhotenská tak by to mělo být v poho,tak ať si to co nejlíp užiješ 🙂
myslím si že molitan pro mimi nevadí,zase není tak těžké aby to proleželo.
a hlavně ta kokosová mi přijde hodně tvrdá

weri1
28. dub 2010

holky každá máme na to jiný názor.Já mám perfektní knížku: Něžná náruč rodičů a tam třeba píšou že mimi by mělo spát v měkkým,v zavinovačce nejlépe v pěřové polovysypané,že když leží na holé matraci to jako kdyby dospělý se lehl na zem...je to jen knížka,ale mě zaujala a je fakt dobře napsaná

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru