Jak oznámit dítěti těhotenství?

theronnie
2. srp 2019

Ahoj dámy, jsem po dlouhé době opět těhotná 1. syn má 7 let. Začínám 14.týden.
Ještě to není vidět, ale chodím na kontroly a v pondělí mě čeká 1.screening a nemám hlídnání, takže tam půjdu se synkem. Asi by bylo dobré mu to oznámit. Jen se bojím, že to nevezme dobře. Nějaké tipy jak na to?

zelenaesmolda
3. srp 2019

@theronnie
zapojila bych ho do vyberu vybavicky at se neciti odstrceny 🙂

theronnie
autor
3. srp 2019

@karlajasmine Jde na úplně jinou školu. Na tu samou bych ho nedala, to bych psychicky nezvládla už ani já. Máme novou školu, kdy jeho budoucí učitelka s nama měla i schuzku, vi úplně ovšem a byla moc emoaticka. Následně mluvila i se synem osamotě a říkal mi, že je skvělá, že nevedel že i učitelky můžou být na nej hodné. Je dokonce tak dobra, že ho přiměla se do nové školy těšit. My jsme se dohodli, ze to budeme brát jako nový začátek. Za vším uděláme tlustou čáru. Nakoupime i nové věci a nikomu se nebude říkat ze v první třídě už byl. A bude mít takovou skrytou výhodu, protože už leccos umí.

To s tím strachem mas pravdu, je fakt, že z nej opravdu vychovam ustraseneho jedince, kteryho se snažím za každou cenu chránit, místo toho abych ho naučila jak to řešit. Teď mi to úplně otevřelo oči. Došlo mi, že musim něco změnit. Díky Tobě už vím, čím začnu a co je asi největší problém. Jen si nejsem jistá jestli už není pozdě, ale snad ne.

Máš pravdu, je fakt, že ho vnímám furt jako to miminko, co mu musim dat všechno co chce, aby byl chvilku klid.

S tím oznámením je fakt, že když mu to podám dobře, jako to tehdy udělala ta učitelka, tak se začne těšit. Když se začal těšit i na školu, ze který už trauma má, tak by se mohl začít těšit i na miminko, ze kterého žádné trauma nemá.

theronnie
autor
3. srp 2019

@petina3 to je moc pěkný 🙂))

theronnie
autor
3. srp 2019

@zelenaesmolda to je fajn nápad. Můžeme po screeningu zajít do hrsckarstvi vybrat nějakýho dudlika a pro nej nějakou hračku.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@theronnie
muzete,ja bych ho ale zapojila behem celeho tehu s vyberem pro vas celkem nepodstatnych veci jako treba barva povleceni do postylky,nebo treba barva postylky,nektere obleceni atd.Samozrejme o opravdu dulezitych vecech rozhodnete vy ale on se aspon bude citit dulezity 🙂

ladyhacek
3. srp 2019

@theronnie u nás teď přišlo anonymní udání na ředitelku, (proč, jak ... Je jedno) ale bylo to nepříjemné, přijela inspekce a vyšetřovala. Mělo by se vědět, že něco není tak jak má být

zelenaesmolda
3. srp 2019

@ladyhacek
a ja bych to praskla,velebnosti.
a klidne neanonymne

ladyhacek
3. srp 2019

@zelenaesmolda to klidně jen bych to nahlasila. Ono se jim skutečně nic nestane, ale budou to už tam mít

karlajasmine
3. srp 2019

@theronnie pozdě rozhodně není, držím palce! 🙂

hankaviki
3. srp 2019

Co když nic nezjistí školní inspekce? Pak bude tady maminka označena za hysterku a škola bude mít papír o tom, že je všechno v pohodě. Asi se shodneme, že učitelka neměla bagatelizovat problémy ve třídě, víc se zajímat o žáka a nezametat problémy pod koberec, uplatnit lidský přístup k dítěti.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@hankaviki
mamince uz muze byt jedno jak se na ni budou divat kdyz tam dite nema.a jestli ma od psychologa potvrzene,ze ma dite problemy diky sikane ve skole tak urcite za hysterku nebude...

hankaviki
3. srp 2019

@zelenaesmolda to je pravda

theronnie
autor
4. srp 2019

Holky, mockrát děkuji 🙂). Oznámení dopadlo výborně, je nadšený a těší se. Jen se mu nelíbí, že musí čekat až do února :D takže super, udělalo mu to velikou radost, což jsem vůbec nečekala.

martt
4. srp 2019

@theronnie Tak to je super zprava😊. Jo jo vždycky se připravujeme jak to proběhne hůř a děti nás pak překvapí že to vemou úplně hladce 😂😀

zelenaesmolda
5. srp 2019

@theronnie
tak to je parada,dej pak vedet jak bude reagovat na ten ultrazvuk 🙂

theronnie
autor
5. srp 2019

@zelenaesmolda tak Ultrazvuk byl celkem šilenej. Strašně se tam točil a vypadá to zase na kluka. Ale malymu se to líbilo a porad si tu fotecku prohlíží.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru