Jak tutlat těhotenství o Vánocích před screeningem?

pinkyblue
19. pro 2022

AHOJ😊
Potřebovala bych poradit, jak o Vánocích utajit těhotenství. Sice už bych měla být ve 13 týdnu ale screening nám dali až 5 dní po Vánocích a tak to prostě zatím říct nechceme (ví to jen rodiče, tchánovci a kolegyně v práci kvůli neschopence). Jelikož jsem na neschopence a jezdím do práce s jedním rodinným příslušníkem (nevlastním), řekli jsme, že jsem na neschopence kvůli zádům. No a nejhorší je, že jeden ten člověk (patřící do naší širší rodiny) se kterým jezdím do práce se furt rodičů ptá, jestli nejsem náhodou těhotná. Jelikož se o Vánocích sejdeme všichni, tak se určitě bude ptát kdy se vrátím do práce apod. Pracujeme pod stejnou firmou ale každý jinde. Taky ví, že jsem musela podstoupit umělko a o to víc si toho vážíme a ještě to nechceme říkat. Jak mám tedy slušně odpovědět když se zeptá a navíc uvidí, že se zády nic nemám?
Ještě bych dodala, že už jsem i slyšela poznámku od rodičů, že je to na mne vidět a že to už poznají.
Děkuju a omlouvám se, jestli to není moc srozumitelné

jahodi
19. pro 2022

tak řekni, že jdeš na kontrolu ("se zády") až po novém roce. A pokud se furt ptá, jestli nejsi těhotná a padne něco podobného takhle napřímo, tak to bych už tedy napřímo řekla, že tyto otázky považuju za nevhodné.

jahodi
19. pro 2022

prostě jestli tě takhle "bombarduje" ohledně marodění tak bych už se nerozpakovala narovinu říct, že o své neschopence nechceš mluvit.

mourovatakocka
19. pro 2022

@pinkyblue Záda nechceš zakřiknout a čekáš na výsledky kontroly v novém roce. Nepiješ proto, že dobíráš ATB po nějakém zánětu. Kdyžtak se ho začni ptát, jestli už bere doplňky na klouby nebo jestli chodí na vyšetření prostaty, když se tak rád baví o cizím zdraví. Horší je, že až po Novém roce oznámíte těhotenství, tak tenhle dobrák bude uraženě kvokat, že on to přece říkal 😒

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
19. pro 2022

@mourovatakocka jo, to je super s tím "jestli chodí na vyšetření prostaty, když se tak rád baví o cizím zdraví." 😅👍😇

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mourovatakocka
19. pro 2022

@pinkyblue Tak nějakou ženskou variantu těžce impertinentní otázky, aspoň odpadne vysvětlovat dětem, co je prostata 🤔 Tohle je ošemetná situace, nemohla bys třeba požádat podobně starou příbuznou, případně svojí máti, aby dotyčné vysvětlila, že se o zdraví bavit nechceš, že podobné otázky jsou prostě indiskrétní?

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mydlova
19. pro 2022

Já bych z toho nedělala kovbojku. Není nic trapnějšího nez lhát že nejsi těhotná a za týden říct že jsi lhala a hlásit jak jsi těhotná ve 4. měsici.

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mydlova
19. pro 2022

@pinkyblue já jsem taky tim prošla. Prostě když o tom nechceš mluvit, tak na to neodpovidej 😉

budouci_maminka
19. pro 2022

Ja se pridavam..lidi casto poznaji ze ten dany clovek lze takze proto se vyptavaji dal. Kdyby jsi na rovinu rekla ze se o tom nechces bavit tak to druha strana pochopi. Jak ale ta druha atrana ma pochopit ze se o tom nechces bavit kdyz si vymyslis bludy se zadama?

mysh_me
19. pro 2022

Ja jsem teda mlzila, vyhybala se odpovedi nebo pri zahnani do kouta rekla, ze se o tom nechci bavit. Ale nevymyslela jsem si zadne bludy a vyslovene lzi, a taky na primou otazku “jsi tehotna?” jsem nedokazala rict “ne”, kdyz jsem byla - to mi prislo jako rouhani a nechtela jsem nic zakriknout.

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
budouci_maminka
19. pro 2022

@pinkyblue normalne rict nechci se o svem zdravotnim stavu bavit. Se proste nediv ze se pak ten clovek vyptava dal, protoze kdyz mu potvrdis ze te boli zada tak by mi i prislo vlastne slusnost zeptat se jak pokracuje to boleni zad...jak ma clovek poznat ze je ti konverzace na to tema neprijemna kdyz to nereknes nahlas?
Je spoustu lidi se snizenym prahem vnimani zda tema vadi nebo nevadi, pak je jen na tobe zda to tema dovolis probirat, neni nic jednodussiho nez vytycit hranice

pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pinkyblue
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
budouci_maminka
19. pro 2022

@pinkyblue napsala jsi "řekli jsme, že jsem na neschopence kvůli zádům", tak to zni ze jsi to (spolu)vymyslela...

Taky jsi psala jsi ", tenhle jeden člověk nechápe že se o tom nechceme bavit a dělá to schválně před ostatními." Tak dokud cloveku nereknete ze je to jen tvoje vec s cim marodis tak se nediv ze se vyptava, kdyz ho krmite vymyslenyma bachorkama. Zvedavoat je normalni lidska vlastnost bez ktere by nebylo pokroku.

O kolik by byl zivot snazsi kdyby lidi umeli komunikovat a rict ze jim neco vadi ve chvilich kdy jim to vadi 🙂

berushe14
19. pro 2022

Já teda mám screening až 13.1 ale už to neutajim. Břicho roste rychleji než v prvním plus progesteron=velký bruch. Taky jsem po IVF, chtěli jsme to tajit, i před rodiči ale to vůbec nevyslo. A teď už to asi ví všichni🤷‍♀️

malinkata
19. pro 2022

Proč neustále autorka maže komentáře?

berushe14
19. pro 2022

@malinkata to jsem si taky říkala. Podle me psala hovadiny a teď se za to stydí…

jarla
19. pro 2022

řeknu důrazně, že se o svém zdravotním stavu nechci bavit, že je mi to nepříjemné a hotovo. proč furt mažeš komentáře?

inssomnia
19. pro 2022

@pinkyblue mám pro tebe jen dvě zkušenosti - poprvé jsem byla těhotná před 4 lety, o Vánocích ve druhém měsíci a 'proflákl' to celé rodině můj strejda při slavnostním přípitku. Vtipné bylo, že tam seděla švagrová v pátém a to skoro nikdo nevěděl. S láskou na to vzpomínám, protože strejda krátce potom onemocněl a malou si jen jednou pochoval než umřel.
Když jsem byla ve druhém měsíci o 3 roky později, zase se to rozkecalo na celou famílii. A když jsem o to ve 3. měsíci přišla, tak mě moji bratranci vzali na rodinné akci před Vanoci stranou, nalili pivo a povídali o vlastních podobných zážitcích, co jsem ani netušila, že prožili. Takže v dobrém i špatném jsem měla v rodině oporu.

budouci_maminka
19. pro 2022

koukám, že si uživatelka smazala účet.. 🐭

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru