Je možné mít o týden starší těhotenství? 18tt

aldri
29. říj 2016

Zdravím, snažila jsem se najít podobné téma bohužel bez úspěchu, snad sem nic nepřehlídla a správce mi ho nesmaže.
Ráda bych se zeptala zda je možnost mít o týden starší těhotenství?
Když jsem byla u doktora byla jsem 17+3 doktor byl překvapen velikosti a postavením dělohy a plod měřil cca 14cm od temene k zadečku.
Když jsem si pročítala snad veškere članky odpovidajici 19tt (18+1-6) me "symptony" bolesti podbřišku rychle rostouci dělohy, navrat bolesti bradavek ale i velikosti plodu odpovidaji pravě tomu 19tt.
Když jsem byla na 1.screeningu odpovidal tyden PM.
Děkuji za odpovědi🙂

blanche1206
29. říj 2016

U mě tedy začali doktoři ve třetím trimestru, že se jim prcek zdál o 14dní starší...? Výsledkem bylo 4,25kg vážící dítě...😁 vše bude v pořádku, nebojte. A pokud "zobete" těhotenské vitaminy, doporučuji s tím přestat...

aldri
autor
29. říj 2016

Pravě že nezobu, v 1.trimestru jsem si je pořidila ale nevyzobala jsem ani prvni plato, byly dost velke a ja měla dost velke nevolnosti takže je mam doma snad cele s tím že i když jsou do 1.trimestru bych je dozobala teďka🙂 I pohyby už cítím, ne uplně pravidelně ale prcek reaguje i na nasledne "zatlačeni" na místo kopnuti a dostanu kopanec do ruky🙂 Nebojim, se jsem ráda že se má prcek čile k světu, spíš ať neštuduju informace ktere už mám mít davno za sebou:D a 4kg prcek?? wooow ten vám musel dát zabrat:D ale raději větši a silnější než drobátko 🙂

blanche1206
29. říj 2016

@aldri no, popravdě, prcka by z břicha plánovaně vytáhli☹ s ohledem na to, že se zdál větší než podle MS, začala jsem chodit do rizikové poradny. Ve 39tt mu při"převažování" odhadli 4,75kg, no a za tři dny byl makej na světe...☺ no a u vás se jedině zbavit wi-fi a jakéhokoliv dalšího připojení a moc se nesledovat😁 kdyby něco nebylo v pořádku, mudr. by vás jistě upozornil😉 už víte, zda to bude holčička nebo chlapeček?

78marcela
29. říj 2016

@aldri ona to tak neni uplne pravda, ze radeji vetsi a silnejsi. U me meli taky strach, ze je mala o 14 dnu dopredu, ze bude moc velika. Mela jsem komplikovane tehu s predpokladem, ze se narodi driv a velke dite by byl problem, kdyby se narodila driv, protoze by nemela poradne dovyvinute plice a mela potize s dychanim. Tak mi to vysvetloval doktor.
Nakonec se narodila v 38.tydnu 3240gramu. Ale to uz bylo v pohode,plice vporadku v tomto tydnu.

aldri
autor
29. říj 2016

@blanche1206 na 1.screeningu nam řekla sestra odhad, teď ve čtvrtek když jsem se ptala doktora co to je nasledovalo jeho pár "vtipných" odpovědí jako že miminko a k čemu nam to je? a jestli to bude jiny než mame "vysněný" zda ho vyměnime s kamaradkou a takhle jsem z něho dostala odpověď "no asi kluk, tady jde zřejmě vidět špička penisu" (pohled z boku na ultrazvuku) Mám už od toho 12tt takovy to tušeni že to bude kluk, ale uvidime🙂

jupiter2013
29. říj 2016

Smerodatny je termin urceny na I.trimestralnim screeningu
To ze je nyni plod vetsi jeste nic neznamena a muze se to jeste zmenit.

jasminess
30. říj 2016

Ja jsem po IVF, potkala jsem se tam s pani, se kterou nam stejne vychazel odber vajicek, oplodneni i transfer zpět. Ja mela embrya A kvality pry formule 1, pani mela kvalitu C a lekari zvazovali, zda ma vubec smysl zavadet. Uz po prvnim mesici, je jeji miminko znacne vetsi nez to nase. Na ult. ve 20tt mela nase mala 326g a jeji 460g. Jsme ve 25tt a uz ma posunuty termin porodu o 10 dni. Zadne problemy nema, doktorum se zda vse v poradku. Rekla bych, ze nemate vubec duvod plasit. Kazde roste jinak i presto, ze s jistotou dokazeme urcit termin oplodneni 😉 Niceho se nebojte a zbytecne nestresujte sebe ani miminko. 😉

jasminess
30. říj 2016

@jasminess naopak, spis nase formule 1 s rustem malicko pokulhava 😉

aldri
autor
31. říj 2016

@jasminess Nebojte nestresuji, jen mě zajimalo zda je to možne🙂 i doktor uvažoval zda to neni starší těhotenství 🙂 Takže podle něj to možne je i když odhady na 1.screeningu byly jake byly....🙂

jasminess
31. říj 2016

@aldri kazdou kontrolu muze stari vypadat trochu jinak 😉

ekelly
2. lis 2016

Já mám dle ms termín 3.3., podle I.screeningu 25.2. a podle 2.screeningu 20.2. :D rosteme jak z vody. Nicméně mi zůstává termín porodu 25.2. 🙂 Doktor mi říkal, že má malá dlouhé nohy, tak možná proto to tak zkresluje a pak je výsledná váha větší, než je průměr.

aldri
autor
2. lis 2016

@ekelly 🙂 jeva tak to gratulujem, my podle MS i prvním screeningu mame termin 3.4 🙂 jsme v 19tt takže by Nás měl čekat 2.screening tak jsem zvědava🙂 Hlavně na potvrzeni pohlaví:D jelikož už mame nakoupeno tak snad nam ho teď nezměni a Náš malej Jeník zůstane Jeníkem a nezměni se třeba na Terezku :D

jasminess
2. lis 2016

@aldri kamaradka ma ruzoveho Filipka 😀

aldri
autor
2. lis 2016

@jasminess No mi případně budeme mít modrou Terezku:D Je tam i spousta univerzaních, ale i tak modra převažuje:D Naštěstí babička ma schovanych pár kousku pro holčičku a švagrové se ted narodila nadherná holčička, tak třeba z par věciček mezitím vyroste :D Každopadně budeme rádi za oboje, jen ať to je zdravy🙂

jasminess
2. lis 2016

@aldri to vis, ze jo. Hlavne modrá holcicka nicemu nevadi, ale ruzovej chlapacek neni uplne moc. Drzim palce zdravemu Jenikovi 😉

aldri
autor
2. lis 2016

@jasminess Moc děkujeme🙂 a přesně tak, stejně z tech věciček za chvíli vyroste 🙂 Tak by hold v ružove dělala paradu později:D🙂)

jasminess
2. lis 2016

Nejdulezitejsi je pozitivni pristup 😀 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru