Komerční test za 13 000 Kč. Poradíte, prosím, jestli jít?

questionmark
20. dub 2021

Ahojte, mala by som otázku. Može to byť citlivé ale neviem sa rozhodnuť a možno by mi pomohlo keby som vedela kolkým z vás sa to tiež stalo. Bola som na genetických testoch v 13tom týždni. Ocitla som sa v nízkom pásme rizika - dawnovho syndromu. Podla ultrazvukového vyšetrenia je všetko v poriadku. No napriek tomu mi stále odporúčajú test za 13 000kc. Myslíte si že chcu len zarobiť na mne? alebo mám naozaj ísť. Dostala som dokonca odporúčanie že radšej mám ísť na 3D ultrzvuk a že s toho sa to dá tiež zistit ci potvrdiť. Ale to je doporúcanie od inej mamičky už. Je tu niekto kto mi vie nejak poradiť? Vlastná skúsenosť? Moc dakujem vopred 🙂

goovana
20. dub 2021

@questionmark ja bych rozhodne šla
Ale jestli jsi připravena i na miminko které bude mít VVV tak je zbytečne tam chodit
Já teda byla jen na plodové vodě ale na stoprocent jsem si mohla vydechnout. Čekáme zdravého chlapečka
A mužů se zeptat jak nízké riziko ti vyšlo ?

questionmark
autor
20. dub 2021

@goovana 1-404, a v papieroch je napísané že to je v pasme nízkeho rizika

jana_zofie
20. dub 2021

@questionmark co si mam predstavit pod pojmem geneticky test? Protoze to, co si pod nim momentalne predstavuju je ten test za 13.000, takze ten to asi nebude...

hezz17
20. dub 2021

@jana_zofie tak ve 13.tt byla asi na klasickem screeningu a doporucuji ji genetiku (z krve?) Za 13tis. Ja bych nesla.

digklariska
20. dub 2021

@questionmark ja byla dnes vyslo my trosku vyssi sijovy projasneni a riziko 1:873.Nabizeli mi hlavne odber plodovky,ja chtela ale nejdrive ty testy.Ted budu cekat 14 dni na vysledky.Ty mas riziko horsi,takze bych taky sla

jelenice_zavodnice
20. dub 2021

@questionmark To, co ti nabizeji, je zrejme test NIPT. Najdi si na webu k tomu informace, najdes i diskuze. 3D ultrazvuk urcite neni zadna alternativa k tomu, jak ti tvrdi kamaradka.

kvetuska145
20. dub 2021

Mne vyslo 1:877 a doporucen triple test. Taky mne rikala o techle testech a jeste o plodovce, ale rikala ze tahle varianta na kterou jdu je nejvhodnejsi.

jana_zofie
20. dub 2021

@hezz17 taky si to právě myslím, ale píše genetiku, tak nechci předpokládat.
@questionmark pokud to byl klasický kombinovaný screening a tobě se nechce dávat 13k za testy a netoužíš po dítěti s VVV, poptala bych možnost nechat si z toho udělat integrovaný test (Triple test v 16. týdnu těhotenství se přes SW vyhodnotí společně s tím screeningem 1. trimestru), je to přesnější a spolehlivější. Pokud i ten vyjde pozitivně, pak přichází v úvahu ještě odběr plodové vody nebo choriových klků, leč jsou to už jsou invazivní metody, narozdíl od toho testu.

kettkav
20. dub 2021

@questionmark Měla jsem screening negativní, ale hraničně. Takže asi jako vy. Šla jsem na ty placené testy a dnes bych se rozhodla stejně. Ten klid za to stál.

questionmark
autor
21. dub 2021

@jana_zofie ahoj, bol to klasický kombinovaný test - odber krvi v 11 týždni a ultrazvuk v 13tom týždni. Práve že mi neponúkajú nič iné len ten NIPT test za tých 13 tisíc, a to už začínam mať pocit že mi ani inú možnosť neponúknu. Ked robil doktor ultrazvuk tak mi všetko ukazoval a komentoval a všetko bolo v poriadku (nosní kostka, dlžka končatín, projasnení ), nakonci mi povedal že mám zdravé dieťa. Len mám pociť že oni si nemožu zobrať na triko že by mi neodporučili další test kde to je na 99,9 percenta isté. Ale čo robia rodiny čo peniaze nemajú?

goovana
21. dub 2021

@questionmark tak to mas dobrý protože mě vyšlo 1:30
A miminko je zdravý
Ale já bych si to zaplatila !

questionmark
autor
21. dub 2021

@goovana Vyšlo ti 1:30 a neposlali ťa na dalšie testy? Gratulujem inak k zdravému miminku 🙂

jana_zofie
21. dub 2021

@questionmark ja bych ty prachy asi nedala. Ale trvala bych na integrovanem testu. Kdyztak bych si ho domluvila a zaplatila jinde, hodnoty z biochemie a NT by mely byt na vysledkove listine nebo by se mely dat vyzadat. Melo by to jit, podle me. I kdyz nevim, jak to funguje v praxi. Zkus se poptat.

goovana
21. dub 2021

@questionmark no byla jsem na odběru plodové vody, kde riziko zcela vyloucily

ai30
21. dub 2021

@questionmark Nesla bych, tezke vyvojove vady mysim vidi i na tom normalnim ultrazvuku. Ja jsem nebyla na screeningu ani u jednoho ditete, vsechny ultrazvuky vychazely dobre.

digklariska
22. dub 2021

byla jsem na odběru v úterý a čekám na výsledky, těch 14 dní, bude nekonečných,snad to dobře dopadne 🙂

lidija1234
22. dub 2021

Ahoj, mě teď vyšlo z krve že jsem pozitivim. Mám lehce zvýšené riziko 1,73. Dostala jsem nabídku bud jít v 16tt na trriple testy nebo na odběr plodové vody nebo ty spešl krevní testy které se platí. Když jsem se ptala jak je to riziko velké jestli nemám počkat do toho 16tt na ty krevní testy co se neplatí tak mě řekla že by rozhodně nečekala, takže jsem ještě ten den šla na ten placený test za 11500,- Je to hodně peněz ale chci být v klidu, že mimiko bude zdravé 🙏 i když nevím jestli při takovém riziku jsem možná měla počkat když ultrazvuk byl naprosto v pořádku.

questionmark
autor
23. dub 2021

@lidija1234 ahoj 🙂 keby mi vyšiel test pozitívni tak by som určite išla . Dobre si urobila . Ja sa ešte stále rozhodujem napriek tomu že mi kombinovaný test a ultrazvuk vyšiel negatívne . 1:404. Tak drzim palce nech dobre vide ten tvoj test 🙂 bude v poriadku určite . Daj vedieť jak si dopadla 🙂

lidija1234
23. dub 2021

@questionmark za mě je asi vždy lepší si to zaplatit a být v klidu než se pak bát 🙏 teď jsem etla příběh jiné slečny a ty vyšly testy negativní a měla výsledek 1,78 takže jsem asi fakt někde těsně nad limitem. Taky budu držet palečky ale věřím že vše dobře dopadne.🍀 každopádně moc děkuji a o výsledku budu informovat 🙂

digklariska
23. dub 2021

@lidija1234 co ti vyslo 1,78?Z krve hodnota?Ja mam odebranou krev od utery.Ted to jeste jde pristi tyden to bude horsi,ale snad uz zavolaji vysledky 🙂 jaky jsi mela riziko?

falu
24. dub 2021

@questionmark u těchto testů se také zohledňuje věk matky, jestli se nepletu. Já osobně jsem šla na všechny doporučené vyšetření i když byly privátně.

lidija1234
25. dub 2021

@digklariska mám riziko 1,73....jinak Papp 0,33MoM a HCG 3,43MoM. Říkala mi že jedna hodnota je nízka a druhá vysoká ale nevím která moc tomu nerozumím. Jinak mě je 27 let tak nevím jestli mi výsledky mohl ovlivnit věk.

questionmark
autor
25. dub 2021

@lidija1234 myslite 1:73 asi ( jedna z 73 žien). No to papp my vyšlo rovnako a preto sa mi znížilo povodne 1:800 na 1:400.

questionmark
autor
25. dub 2021

@falu 31 mi je. Vtedy mi hovoril doktor že 1:800 čiže asi stále dosť dobre. Ale to papp som mala nízke 0,334- a riziko sa zvýšilo na 1:400 a preto má asi posielajú na ten test. No mne sa na výsledky pozrie ešte známa a možno na ten test pôjdem aby som si bola istá. Ešte mám nejaký týždeň na rozmyslenie

lidija1234
25. dub 2021

@questionmark jojo ona mě to nebyla moc schopná mi to vysvětlit jenom mě řekla že jsem pozitivní a jaké mám možnosti a že být mnou tak by to neoddalovala. Tak uvidíme já bych do pátku měla vědět výsledek

digklariska
25. dub 2021

@lidija1234 kdy jsi byla na testu?

lidija1234
26. dub 2021

@digklariska 21.4.2021 šla jsem za genetičkou a ještě ten den m poslala na ten odběr

digklariska
26. dub 2021

@lidija1234 a už ti slíbili, že do pátka je budeš mít? Prenascan? já byla 20 a říkaly, tak 2-3 týdny, to čekání je hrůza vid. A jak ti to vyšlo ten screening?

lidija1234
26. dub 2021

@digklariska aha tak mě řekli že do 10 dnů, že to posílají vždy když mají 8 zkumavek a že ja jsem už 6stá tak doufám že do pátku to budu vědět🙏 jinak já měla to riziko 1:73 a podle toho co jsem všude četla tak jsem spíš už víc v klidu, jinak ultrazvuk mě vyšel krásně, takže tu krev beru už spíš jen na ujištění 🙏 tobě vyšlo jaké riziko ?

digklariska
26. dub 2021

@lidija1234 já jsem byla v HK, tak snad v těch 8 zkumavkách taky budu 🙂 ale mohla bych být, když jsem byla v úterý. Já jsem měla šijový 3mm a riziko 1:873. Ty jsi měla co špatně? Kdyžtak napiš sz, jestli to tu nechceš psát 🙂 Já se taky modlím, doufám, že do pátku to bude🙏🙏🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru