Krvácení. Mám zajít na pohotovost?
Ahoj holky, jsem ve 14tt a dneska jsem si po vycurani všimla, že je v záchodě krev. Nic mě nebolí. Mám zajít na pohotovost? Jsem z toho vyděšená
Stručné shrnutí
- Při krvácení v 14. týdnu těhotenství se doporučuje okamžitě vyhledat gynekologické vyšetření nebo pohotovost.
- Krev může být způsobena prasklou cévkou; vyšetření může být normální a léčba může zahrnovat injekci a doporučení klidu na lůžku.
- Minimální krok je kontaktovat gynekologa po telefonu; některé ženy užívaly doplněk Ascorutin, ale jeho účinek není jasně prokázán.
Nejčastější otázky
Q: Mám krvácení v 14. týdnu těhotenství — mám jet na pohotovost?
A: Ano, doporučuje se okamžitě vyhledat gynekologické vyšetření nebo pohotovost; v diskuzích je opakovaně doporučeno neodkládat návštěvu nemocnice.
Q: Co může způsobit krvácení bez bolesti ve 14. týdnu?
A: Jednou z uváděných příčin je prasklá cévka; lékařské vyšetření může odhalit, že vše je v pořádku.
Q: Jaká léčba se může podávat po krvácení v těhotenství?
A: V popsaných případech byla podána injekce a bylo doporučeno ležení na lůžku; také se zmiňuje užívání Ascorutinu jako podpůrného doplňku.
Q: Je volání gynekologa místo okamžité jízdy na pohotovost akceptovatelné?
A: Minimální krok je kontaktovat svého gynekologa po telefonu; přesto se při novém nebo trvajícím krvácení doporučuje osobní vyšetření.
Q: Jak často bývá krvácení neškodné?
A: Některé ženy měly opakované krvácení až do porodu bez vážného nálezu, ale příčiny se liší a bez vyšetření nelze riziko vyloučit.
Q: Co dělat, pokud musím čekat na dopravu do nemocnice?
A: Pokud nelze okamžitě zajistit dopravu, kontaktujte gynekologa nebo záchrannou službu a snažte se odpočívat vleže, dokud nedorazí pomoc.
Závěry z diskuze
Shoda
- Při krvácení v těhotenství je nutné vyhledat lékařské vyšetření nebo pohotovost.
- Minimálně je vhodné zavolat gynekologa.
- Krev může být způsobena prasklou cévkou a vyšetření může být normální; v takovém případě může být indikována injekce a klid na lůžku.
Sporné názory
- Někteří uvádějí, že krvácení v těhotenství často nebývá vážné a může se sledovat, zatímco jiní důrazně doporučují okamžitou návštěvu pohotovosti.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je možné krvácení v těhotenství bezpečně sledovat ambulantně a kdy vyžaduje hospitalizaci?
- Jaký konkrétní přínos má Ascorutin při opakovaném drobném krvácení v těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
Ascorutin, injekce, klid na lůžku, kontaktovat gynekologa, návštěva pohotovosti, vyšetření na gynekologii, prasklá cévka
Místa a osoby
žádné
Krvácela jsem několikrát v obou těhotenstvích a nikdy to nebylo nic vážného, ale radši bych jela..Za ten klid to určitě stojí..
neblbni,zenske na MK ti poskytnou kompletni diagnozu,nebudes prece obtezovat doktory.zustan pekne doma a res to na netu,to bude nejlepsi
@zelenaesmolda pardon, je to mimo téma, ale nedá mi to, tak se musím zeptat... Proč pořád prispivate do diskuzi, když většinou ani neodpovidate na dotaz? To máte tak neodolatelnou potřebu rýpat? 😃 máte příspěvek skoro v každém dotazu, už je to do očí bijící a moc to nechápu.
@rikatoka Hodně jsem přemýšlela, jestli nenapsat něco podobného.🙂
Ty za každou cenu ironické komentáře skoro v každé diskuzi už jsou opravdu trapné a otravné. Bohužel to ale vypadá, že madam @zelenaesmolda nemá jiný koníček než nás tu obšťastňovat svýma nevyžádanýma moudrama.🙂
Ahoj holky přesně tak zelenasmolda a ještě sudylichozrout jen rypou,hlavně zelenasmolda je chytrá jak radio a podle mě nevyrovnaný zlý člověk,který jen do všeho rype,před časem byla proti nim založena diskuze a málem zakladatelku ukamenovali, omlouvám se,že to píši úplně do jiného tématu,ale už mi to nedalo,někdo hledá pomoc a ona hned arogantní odpověď,dotyčná určitě ví,že má navštívit lékaře,ale odpověď někoho kdo něco podobného zažil může pomoc
Měla jsem hodinku a půl než přijede domu manžel, aby mě dovezl do nemocnice. Tak jsem se prostě ze strachu tady zeptala, asi jsem se chtela nějakým způsobem uklidnit.. Říkala jsem si, že třeba někdo bude mít taky podobnou zkušenost. Tak na mě nemusíte být některý hned jedovatý..
Jinak na vyšetření se nic nenašlo, všechno v pořádku. Asi prý možná nějaká praskla cevka. Dostala jsem injekci a šla domů ležet. 🙂
To je dobře,že Vám to takto dopadlo,jsem už sice babička a toto se mě netýká, ale z rodiny vím co je strach a hledání podpory,přeji ať se máte dobré a vše zvládnete
Tak to jsou dobré zprávy.🙂 To samé se mi stávalo pravidelně až do porodu, taky mi doktorka říkala, že mi asi praskají cévky.🤷♀️ Brala jsem na to Ascorutin, ale nevím, jestli pomáhal. Hodně štěstí do dalších týdnů!😊🍀
@rikatoka
na blbou otazku,blba odpoved.kdyby 90% zdejsich uzivatelek zapojilo mozek tak neni treba sarkastickych odpovedi.
@vnoucek2
nejchytrejsi asi ne,ale nez se na neco zeptam tak premyslim.nebo opravdu si myslis,ze pri krvaceni v tehotenstvi je na miste resit svuj problem s cizimi lidmi pres net?Nikdo ji tady nerekne proc krvaci a bez vysetreni to fakt nezjisti.muze to byt banalita a taky nemusi a pokud bude sedet a cekat na netu na odpovedi cizich lidi tak taky muze byt pak pozde.Az se ji dite bude treba dusit tak taky napise na MK misto toho,aby zavolala lekare?Pravdepodobne.Clovek,ktery tyhle zalezitosti resi pres net opravdu moc rozumu nepobral...
@zelenaesmolda přestaňte mě laskavě urážet!!! Jak jsem již psala výše, měla jsem ještě čas než přijede manžel, byl už na cestě domů a pak mě do nemocnice vzal. Měla jsem jen obavy a hledala jsem útěchu u žen, ktery třeba mají podobnou zkušenost. Nejsem hloupá, abych nevěděla, že mi mou diagnózu na internetu neřeknou. Tak se uklidnete a neříkejte mi tu, že jsem nepobrala rozum!
@zelenaesmolda Já si hlavně myslím, že člověk, který tráví dny tím, že uráží na MK lidi o kterých nic neví, taky moc rozumu nepobral. Myslet si o dotazech můžeš co chceš, ale nechápu, kde bereš ten pocit, že každý potřebuje znát tvůj názor.
Nechceš si třeba najít nějaký koníček? Třeba by ti to zvedlo sebevědomí a nemusela by sis honit ego tady. Už je to opravdu trapné.
nepobrala protoze kdybys ho pobrala tak vis,ze krvaceni muze mit spoustu pricin a opravdu ti nepomuze,ze nekdo krvacel protoze tve krvaceni muze mit zcela jinou pricinu a tim padem i nasledky...
@zelenaesmolda úplně přesně jsem tušila,kdo se ozve tímhle stylem a vůbec jsem se nemýlila. Neznám Vás, ale můj názor na vás mám jasný od začátku. To už je asi diagnóza
@kamajin90
a proc mi to pises?vsak si mej svuj nazor,ja ti ho neberu a zaroven me vubec nezajima... 🙂
@adel2507 máte pravdu,zakladatelko vůbec si z paní zelenesmoldy nic nedělejte asi ještě nezažila to co je strach.Vim,že je svoboda slova,ale nechápu administrátora,že takovým lidem jako je zelenasmolda nezablokuji příspěvky,to opravdu administrátor nevidí,že skoro,každá diskuze radobychytte rady od zelenesmoldy a urážky druhych?To je poslední co se k tomu vyjadřují já mám radost že života po těžké nemoci a takoví lidé jsou u mě chudáci,kteří si honí svoje ego na někom jiném.Zakladatelko jen vše nej a ostat dámy sdílím Vás názor 🍀
@zelenaesmolda sarkastickych odpovědi není třeba nikdy, protože konkrétně vás se nikdo neptal. Mi přijde normální, že když neumím poradit, tak neradim. Prostě nechápu, že máte potřebu sem psát, když nedáte normální radu. Některé otázky zde jsou hloupé, ale vaše reagovani úplně na všechno mi připadá ještě hloupější. A vlastně jste mi neodpověděla, proč prispivate. Jen jste si zodpovedela otázku, proč prispivate hnusnymi komentari. Asi ani nevíte, proč sem píšete, ale očividně vás to baví. Je to hloupý koníček.

Radši ano.