Krvácení v těhotenství při tlačení na velké. Máte podobnou zkušenost?

jitkas35
28. lis 2019

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli tady máte podobnou zkušenost, při tlačení na velké jsem zakrvacela z pochvy, byla jsem u doktorky a vše v pořádku, žádný hematom a podobně, pouze byla placenta níže, dostala jsem Ascorutin a klidový režim, ve 20tt na velkém ultrazvuku vše ok i placenta byla umístěna správně, takže se vytahuje tam kam má, koupila jsem si i sirup laktolus pro lepší vyprazdňování, ale opět se mi teď problém opakoval, vše zase ok, stává se mi to pouze při větším tlačení, jindy nekrvácím a krve je málo a hned přestane, spíš to vypadá na nějakou žilku, která tlakem praskne....

lenka_tom
28. lis 2019

@jitkas35 zkušenost s tím nemám, jen se zácpou. Sice taky občas zakrvácím, ale nikdy z pochvy. Doporučila bych ještě glycerinové čípky, skoro nebudeš muset tlačit.

jitkas35
autor
28. lis 2019

@lenka_tom taky už jsem o nich uvažovala, sirup doteď zabíral, ale už to bude chtít asi něco silnějšího 😃

lenka_tom
28. lis 2019

@jitkas35 já laktulosu moc nesnesu, děsně mě nadýmá. Ale ty čípky jsou jistota 🙂

barcachejn
28. lis 2019

Me muj dr vseobecne rekl ze na zachode doporucuje co nejmene tlacit. S timto zkusenost nemam,ale pry se to ma proste nechat samo odejit chapete? :D :D proste si sednout a cekat cim mene se tlaci tim lepe. Nevim co je na tom pravdy kazdopadne se zacpou to moc nejde chapu :/

lenka_tom
28. lis 2019

@barcachejn 😂 evidentně neví, co je to těhotenská zácpa. Takhle bych tam proseděla celý dny.

jitkas35
autor
28. lis 2019

@barcachejn taky bych radši brala kdyby to bylo naopak, že nestihnu ani dobehnout 😄, ale bohužel 😞

barcachejn
28. lis 2019

@lenka_tom Ano chapu ja ji mela na zacatku prave take a hodne a kdyz jsem byla u nej na kontrole tak jsem mu rikala ze trpim zacpou ze musim hodne tlacit abych si vubec dosla na zachod tak mi prave rikal no ale moc netlacte,taky jsem nevedela jako jak to teda mam udelat :D

barcachejn
28. lis 2019

@jitkas35 Tak to mam prave ted :D na zacatku do cca 11tt totalni zacpa a ted zase naopak... Ale me se to celkove hodne strida 🙂 nikdy nevim co prijde :D

jitkas35
autor
28. lis 2019

@barcachejn to jsem měla ještě v pohodě 😀, mě to začalo cca 18tt zkouším i pravidelný pohyb, abych ty střeva trochu rozhybala, naposled mi pomohla joga plus sirup, to sem pak letěla na záchod 😀

lenka_tom
28. lis 2019

@jitkas35 já cvičit nesmím a teprve budu začínat 16tt, takže počítám, že to nejhorší mě teprv čeká 🙂

jitkas35
autor
28. lis 2019

@lenka_tom ono stačí trochu se protahnout, uvolnit trochu ty střeva, menší procházka záleží, samozřejmě na tom jestli musíte jenom ležet... já mám štěstí na skvělou cvičitelku jógy, vždy mě poradí dobře 🙂

lenka_tom
28. lis 2019

@jitkas35 na procházku naštěstí můžu. Dokonce mám předplacené těhotenské cvičení, ale tam nesmím.

verionka
28. lis 2019

Stalo se mi to take, doktor jinou příčinu také nenašel, takže opravdu asi tím tlacenim. Několikrát se to opakovalo, klid mám až cca od 23. týdne...

pajax6
28. lis 2019

Zkusila bych ještě na záchodě podložit nohy stoličkou ..Vytvoří se poloha jako na záchodě v přírodě a je to lepší .. .mě to v těhotenství hodně pomohlo...:D

adel2507
28. lis 2019

@jitkas35 Tak přesně to samé se mi stávalo pravidelně cca od začátku druhého trimestru až do porodu. Bylo to nepříjemné, bála jsem se chodit na záchod, ale na kontrolách bylo vždy všechno v pořádku.🙂 Doktorka mi taky říkala, že mi asi praskají žilky. Brala jsem Ascorutin, ale jak říkám, pravidelně se to opakovalo až do porodu. Jeden doktor mi říkal, že pokud je krvácení slabé a za chvilku samo přejde, nemám se plašit. Tak jsem se tím snažila řídit.🙂 Držím palečky!🍀

krupka3
28. lis 2019

@barcachejn Ono to tak je i u porodu - kdyz budes to dite nasilim tlacit kdy ti nekdo rekne, budes cela potrhana a bolava, ale kdyz si pockas na to, az telo zacne tlacit samo (stejne jako pri velke potrebe), vypada to vetsinou uplne jinak, je to rychlejsi a pohodlnejsi. Jen skoda, ze u stolice to doktor poradi, ale u porodu casto zenam diktuji, kdy tlacit.

jitkas35
autor
29. lis 2019

@adel2507 děkuji přesně takhle to mám i já🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru