Nákup pro novorozence miminko - jaká velikost?

katolinka
13. črc 2018

Prosím maminky od jakého čísla kupujete vecicky 🙂

bartakova_veronika
14. črc 2018

já jsem převážně nakupovala 56 vyjímečně 50 a nakonec jsme museli po porodu dokoupit velikost 44 :D takže velikosti 50 a 56 nosila někdy mezi 5 - 6 měsícem :D teď v 9 měsíci nosí 62-68 :D takže asi tak no .. ale většinou každý nakupuje převážně 56 a pár věcí 50 .. oni z toho brzy dorostou pokud mají normální mírů a může se stát že miminko se narodí větší jak 50 cm tak je lepší mít převážnou část velikostí 56 🙂 vyjímečně se rodí pod hranicí 48 cm 🙂 i když v dnešní době mám plno známých, které rodili předčasně a malinké ...

bartakova_veronika
14. črc 2018

@lenka.han82 jo to je taky pravda ... velikost 50 třeba z tesca nosila v době kdy měla cca 46 cm a pak jí to bylo malé když už měla těch 50 cm ...

bartakova_veronika
14. črc 2018

@terebene tak to ještě byla veliká 🙂 malou jsem měla o 16 dní dříve plánovaným císařským řezem a měla jenom 42 cm a váhu měla 2150 gramů 🙂

bartakova_veronika
14. črc 2018

@1nelinka je tak to mi jsme měli štěstí že čas byl .. já tedy ne ale rodina koupila pár věciček když jsem ležela s malou 3 týdny v porodnici tak měli čas ... stejně v porodnici svoje oblečení nějak extra nevyužila, protože nám nosili oblečení přímo sestřičky co tam mají pro novorozence 🙂 takže jsem balila tašku pro Emičku úplně zbytečně :D nic z toho jsem nepotřebovala

1nelinka
14. črc 2018

@bartakova_veronika my lezely tyden ale nikoho z rodiny ani ve snu nenapadlo ze by male koupily nejake obleceni pry to ohrnu no..jenomze ja ji dala overal a nohy ji koncily pred rozkrokem tak to se docela tezko ohrnuje..:/ ted budu urcite vic nachystana

bartakova_veronika
14. črc 2018

@1nelinka tak to určitě ano ... overaly a bodíčka se špatně ohrnují u nožiček :D mě právě jak zjistili že je malinkatá tak nakoupili a donesli asi 4 kusy malinkatých věciček 🙂 každý jedno ,,, moje rodiče, manželovi rodiče, babička, sestra 🙂 takže jsem na cestu domu měla ... ale tedy koupili až později, kdyby náhodou vyrostla .. mezitím ty tři týdny jsem převážně používala oblečení co měli v porodnici 🙂

kladpol
15. črc 2018

Myslím že ta velikost 50 a 56 je tak adekvátní, pokud se nenarodí předčasně nebo naopak nějaký obřík 🙂.

ivuska1986
18. črc 2018

Ahojky, ja mela pripravenou 56 a narodilo se mi drobatko 2970 a 49 cm, takze jsme kupovali 50, jelikoz ve vsem byla jak hastrosek. Ale treba svagrova mela ctyrkilovou holcicku, ktera zacala nosit rovnou 62. Asi bych zacala 56 a pak uvidis👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru