Nečitelný ultrazvuk. Máte zkušenost?

alikscha
2. čer 2022

Ahoj holky, prosím máte některá z Vás zkušenost, že by ultrazvuk nebo screening byl špatně čitelný a máte po CS? Já mám 24 tt, mám 2 screeningové vyšetření a 2 velké UZ a pokaždé vše špatně viděno. Hrozím se, u prvního syna se po dobu těhotenství neodhalily komplikace a pak jsme byli v šoku a to tenkrát ultrazvuk šel vidět. Já mám po Covidu, mám od 11 tt těhotenskou cukrovku a teď nevím, jestli si ještě někde nehledat další vyšetření. Prý mám i úbytek plodové vody a dítě je stlačené. Přijde mi to všechno divné. 😔

hezz17
2. čer 2022

Spatne videt byva hlavne kvuli velke tukove vrstve 🤔

kkacca
2. čer 2022

Objednej se sem, jedna z nejlepších doktorem v oboru, poradi si… https://www.profema.cz/

journals
2. čer 2022

Komplikovat to muze velke mnozstvi tuku, nebo spatny, nekvalitni ultrazvuk (pristroj). Jinak by nemel byt problem

l01991
2. čer 2022

@hezz17 je to možne ale ja mam velkou tukovou vrstvu (99kg+- a na prvnim ut 102) a jde vidět vše moc pěkně... autorce samozřejmě přeji ať je nakonec vše v pořádku 💗

alikscha
autor
2. čer 2022

Mám 72 kg, ale nemám moc velké bříško, spíše naopak 🤷‍♀️

alikscha
autor
2. čer 2022

@kkacca jsem z Ostravy, to bude malinko problém 😁

alikscha
autor
2. čer 2022

@l01991 moc děkuji, doktor říkal, že to může být jizvou po císaři, ale i tak bych ráda nějaké řešení, nejsem sama po CS, ale kamarádky takové problémy neměly 🥺

l01991
2. čer 2022

@alikscha no a ke komu chodiš?Ja byla naposledy u dr v ov před 7 lety😅 ale možna budu vědět... a jinak jsi spokojena?A nebo připadně (nevim zda za poplatek) kontrola v nemocnici,poruba/Vytkovice jsou (nebo aspoň byly) fajn.Vubec se ti nedivim že se bojiš.Držim palce ať je vše v pořádku 💗

alikscha
autor
2. čer 2022

@l01991 díky komplikacím u minulého těhotenství jsem přímo sledovaná ve FNO a když to nebylo dobře vidět, měla jsem po 3 týdnech další UZ a pořád špatně. Prý je miminko nějak pokroucené, tak mám z toho divný pocit. 🤷‍♀️

l01991
2. čer 2022

@alikscha určitě vi co robi,jedině kde jsem kdy byla nespokojena tak Fifejdy... držim palce💗

nijij
2. čer 2022

@alikscha tak zrovna ve FN mají dobrý UTZ, tak buď nezkušený doktor, nebo se mu nechtělo a nebo bude problém s mimčem. Otázka je jako ti daly zprávu že screeningu tak musíš mít veškeré info.a kdyby byl nějaký problém tak by tě hned objednali na další kontrolní UTZ. Mě takto objednali ve FNO na kardio

alikscha
autor
2. čer 2022

@nijij já tam byla ve 12 tt na screeningu, poprvé vše OK, v 16 tt už neviděli dobře ret a nos, ve 20 tt screening a špatně byla vidět páteř a ledviny, ale průtoky v pohodě, ve 23 tt jsem měla kontrolní UZ, doktor hledal zase 1 ledvinu a prý ji nemohl najít kvůli polohy plodu. Co jsme slyšela, tak doktor patří ke kapacitě, zavolal si doktorku ke konzultaci, ta teda něco našla, ale ve zprávě mám, že i když to našly, UZ byl nečitelný, i když nemám nadváhu a že je to kvůli polohy plodu. Prostě i já jsem viděla vše takové rozmazané, ale u prvního syna jsem třeba viděla celé tělíčko a tady tohle bylo takové se slabším obrysem. Ve 20 tt jsme byla na echu a tam vše OK. Tento týden jsem byla na poradně a moje gynekoložka říkala, že srdce vidí, ale miminko je stlačené a špatně je vše vidět.

nijij
2. čer 2022

@alikscha u mě neviděli nohu, je fakt že už moje základní pneumatika na břiše byla dosti velká 😂
No nevím, každopádně držím palce aby vše dobře dopadlo, nezkusila jses objednat na 3D ? Třeba tam uvidí lepe

alikscha
autor
3. čer 2022

@nijij já se ptala, jestli se můžu třeba objednat na 3D nebo 4D a jestli to pomůže a doktor řekl, že to nepomůže, že to není mechanikou. Ale určitě bych do toho šla pro jistotu. 😇

nijij
3. čer 2022

@alikscha já bych se vůbec neptala, objednej se jako samoplatce třeba si gynetu( tam prý mají kvalitní utz) a budeš vědět víc...
Ale podle mě je blbost, kdyby mimino mělo nějaké vady, tak by návrhy přerušení a nenechali vyčte až do konce a pak ejhle..

pampeliska1313
3. čer 2022

Tehdy mi gynekolog rikal, ze musím hodně pít před ultrazvukem, protože mám v tuku něco do plusu.Jako hodně. Přes dva litry klidně, ideálně prý aspoň dva a půl litru vody, bylo to pak o něco čitelnější, i když úplně perfektní to nebylo (ale já nedala dva a půl litru za dopoledne.:D)

alikscha
autor
3. čer 2022

@nijij jako těžko říct. Dneska není fakt nic jisté. První těhotenství dle obou screeningových vyšetření v pořádku. Byla jsem tenkrát v Hrabůvce ve Fetmedu a na nic nepřišli. Syn málem po porodu umřel, měl nezjištěnou braniční kýlu, stlačené orgány, menší levou plíci, levé varle až v hrudníku. Prý se to dá poznat už na screeningu, všichni kroutili hlavou, navíc já rodila ve Vítkovicích a tam vůbec na to nejsou připraveni, převoz na FNO a tam to zjistili a okamžitý převoz do Prahy k operaci. Takže asi jsem teď vážně vyjukaná. 🤷‍♀️

alikscha
autor
3. čer 2022

@pampeliska1313 mě zase říkal doktor, že jsem kvůli cukrovce strašně zhubla a nemám bříško a že tam musí vadit ta jizva po císaři, tak těžko říct. Snad bude vše v pořádku a nebo raději se ještě někam objednám.

simix22
4. čer 2022

@alikscha špatně to bývá vidět když je víc tuku ale taky když je min plodové vody..
Ale když měl první syn takové problémy měli by tě sledovat víc.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru