Nedomykavost chlopně u plodu

slunicko1551
8. dub 2019

Ženy, potřebovala bych uklidnit nebo aspoň si přečíst, že si to některá zažila a dopadlo to dobře. Jsem ve 22. týdnu a na velkém ultrazvuku zjistili miminku trikuspidální regurgitaci. Prý to vypadá jako maličkost, nic hrozného. Druhá chlopeň a zbytek srdíčka v pořádku. Nicméně mě objednali hned za dva dny na kardiologii, prý ať co nejdřív víme přesně. Doktor mi říkal,že se to není nic neobvyklého a že se to po porodu může srovnat. Snažila jsem se o tom najít něco na netu, ale některé scénaře jsou šílené a akorát mě to vyděsilo :(

merope
8. dub 2019

Doktoři teď už umí ledacos. Fajn by byla možnost rodit v Motole, ale vypadá to, že jsi z Ostravy. Ale případně konzultuj - ona se umí už i operace nenarozeného dítěte, opravdu ledacos. Když se to zjistí včas, tak snad zjistí i zda to jde operovat a bude vše ok. Má to dost dětí.

petchal
8. dub 2019

Můj syn má vrozenou srdeční vadu, i kdyz jinou. Přišlo se na to teda až po porodu. Ale taky se mi zhroutil svět. Ve 3,5 mesičich ho operovali a nikdo ani netuší, že má operované srdce. Mrkni na fcb na skupinu Srdíčkáři. Držím palce, ať je miminko v pořádku ♡

prostenika85
8. dub 2019

Dopadlo to dobře 🙂 Na Utz vadu neodhalili, kdyby se syn nenarodil dřív a neprocházel komplet vyšetřením, ani bychom o ní nevěděli. Doktor nám říkal, že to je relativně častá vada, jen se o ní rodiče nedozví, protože vyšetření srdce se novorozencům nedělá a většinou se "to samo spraví". Na možnost operace nás taky upozorňoval, ale naštěstí nebyla zapotřebí. Držím pěsti!

slunicko1551
autor
9. dub 2019

Všem moc děkuji za povzbudivé zprávy ❤️🌸

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru