Nevolnost ve 2. trimestru, je normální?

zlati24
12. led 2014

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat jestli je normální, že mi začně těhu nevolnost až od druhého trimestru? Četla jsem, že většinou se vyskytuje v prvním trimestru a do druhého by měla zmizet. Já ze začátku nic a teprve teď mi připadá, že jsem na začátku těhotenství. :( Má s tím někdo zkušenosti?

jesspa
12. led 2014

@zlati24 Ahojky, já jsem celý I. trimestr prožila s nevolnostmi, až tak, že jsem skončila na neschopence. 4. a 5. měsíc byl klid, ale od 6. měsíce sem tam mi je taky zle. 😒 Zkus třeba lízátka proti nevolnostem pro těhotné 🙂 nebo jíst častěji, ale v menších porcích a než půjdeš spát, tak si dej jídlo cca. 3 hodinky před spánkem, také to má prý na to vliv. Časem to určitě přejde, neboj 🙂 Musíme to pro ty naše pokládky vydržet 😉 Držím palce

paaajka
12. led 2014

@zlati24 Já si myslím, že nevolnost Tě může potkat kdykoliv, sice bývá častější v 1.trimestru.. Mě ale třeba začala ta pravá sranda co se týče zvracení a nevolností až ve 4. měsíci.. to jsem nebyla schopná jen tak někam vyrazit, třeba na nákup 😀

zlati24
autor
13. led 2014

@paaajka jej to jsi mě teda uklidnila :D

kocka5
23. led 2014

@zlati24 já jsem měla celotěhotenskou nevolnost............ ale jsi určitě silný organismus a zvládneš to😀

dominka17
25. led 2014

Mně je zle od začátku těhotenství, ale zvracela jsem teprve teď ve čtvrtém měsíci..taky se mi to zdá divné..

majka43
26. led 2014

@zlati24 Mě nevolnosti začali v osmým týdnu a ještě nepřešly. Někdy je to lepší, pak zase třeba 3 dny prozvracím.

rerycha
5. únor 2014

Mě asi začali až teď,sice nezvracím,ale točí se mi hlava a jsem hrozně unavená už po 3 hodinách co ráno vstanu,práci chci být ještě 2 měsíce,tak snad se to sklidní,do teď jsem ani nevěděla,že jsem těhotná kdyby mi nerostlo bříško 🙂

eluk
19. únor 2014

tak já jsem doma na rizikovce. Čekám dvojčata a od 8 tt je mi zle a dost jsem zvracela. Byla jsem aji ve špitálu tedka poslední týden to trošku přešlo,ale taky je mi třeba dva dny dobře a pak zase zvracím a to už jsem 18tt. když chodím na porcházky tak mě pak bolí v podbřišku. No pondělí mám poradnu tak jsem zvědavá co na to doktor. Doufám,že bude vše ok. 🙂

me79
19. únor 2014

Ahoj, presne jak pisi holky tady, nevolnost v tehotenstvi muze prijit kdykoliv. Ja protrpela silnou nevolnost od 6. tydne do zacatku 2.trim. - dnem i noci! (tedy bez vraceni, ale vcetne slabosti, motani hlavy, nepopstatelne unavoy...)- Ted se to uklidnilo. Ma kamaradka napr. v 1. tehotenstvi vubec zadne nevolnosti a ted pri 2. tehotenstvi zacala trpet od 4. mesice jak das! Mne tedy pomahaly homeopatika Gravidemis a pak hodne mentolove zvykacky! Drzim palce, at to brzy prejde.
@zlati24

cats
19. únor 2014

Ahoj budouci maminky 🙂 Jsem v 17+2tt a cca od 16tt pocituji hroznou slabost az na omdleni,do toho se pridaji navaly horka a hur se mi dycha ☹ dr.rekla ze to je tlakem. Nemam to kazdy den,ale kdyz to prijde tak to stoji za to. Jsou to hnusne stavy. Mate nektera neco takoveho ci podobneho? Myslela jsem, ze druhy trimestr bude ok. V patek si necham napsat neschopenku, protoze mam strach o miminko a i o sebe,vzhledem k tomu,ze se lecim. na kardiologii,tak nechci riskovat. Predem diky za odpovedi. 😉Tyna

zlati24
autor
20. únor 2014

@cats Ahojky. Já to mívala hodně ze začátku, teď se mi to už trochu uklidnilo, ale také se to občas ozve. Na neschopence už jsem druhý týden, kvůli píchání v podbřišku, strašně špatně jsem v práci u toho seděla a tlačila si na bříško. Tak radši ať je miminko v klidu a v pořádku, peníze pro mě tak důležitý nejsou jako ta malá. A co máš se srdíčkem?Jestli se můžu zeptat.

veruberu11
20. únor 2014

Ahojky, já zvracela pravidelně do 20. týdne, nevolnosti, nechutenství, citlivost na různé zápachy, vše v jednom! 😖 A únava byla taky znatelná, první a část druhého trimestru jsem pořád jen spala, neměla jsem problém spát 12 a více hodin denně... Vůbec si nedokážu představit chodit do práce a to jsem seděla v kanclu. Ale od toho 20. týdne jako když utne, teď už jsme 34tt. 🙂

cats
20. únor 2014

@zlati24 Tak snad to brzy odezni 🙂 Kdyz budu doma,tak budu i klidnejsi. Mam spatnou/hodne nepravidelnou aritmii. Srdce si tluce ruzne ☹ lecim se s tim od mala a od 13let beru leky. Myslim,ze i to muze byt pricina techto stavu..kdyz mi to srdicko nepracuje tak jak ma a do toho tento stav,tak je to pro to telo narocne. V praci delam sice kratky dlouhy tyden,ale kvuli spatnym spojum jezdim uz rano v 6:40h a vracim se ve 22:30h.,tak myslim,ze ani to neni nic k lepsimu,ba naopak.. Tak uvidime,dnes jsem v praci naposledy a pak si budu uz jen uzivat tehu. Nema smysl neco riskovat.

zlati24
autor
20. únor 2014

@cats tak tak, odpočívej a užívej se klídku dokud to ještě jde 🙂 Už kvůli tomu srdíčku bych zůstala už doma, tak se hlídej a opatruj 😉

cats
20. únor 2014

@zlati24 jinak to pichani v podbrisku jsem mela v prvnim trimestru,nic prijemneho ☹ A jak pises,kdyz sedis,tak si mackas brisko a to neni dobry.. Ja to ted nemam v podbrisku,ale v trislech,kdyz treba rychleji vstanu. A ted,kdyz si doma,to preslo? Nebo je to lepsi?

zlati24
autor
20. únor 2014

@cats Určitě je to lepší, kdykoliv můžu vstát a projít se. Když mě to občas trochu píchne tak si lehnu na bok a za chvilku to přejde.

jika10
20. únor 2014

Tak já měla nevolosti až od 9tt do nějakého 18tt

tutyfruty
22. bře 2014

Mě bylo první dva měsíce blbě, žaludek na vodě, zhubla jsem 2,5kg ale nikdy jsem nezvracela. Od třetího měsíce je mi fajn, cítím se dobře, ale někdy z ničeho nic letím zvracet, no a pak je mi zase fajn jako by nic. 😀 Malej si ze mě asi dělá srandu a sem tam, když mu něco nechutná, tak to pošle ven. 😀 Doktorka říkala, že je to normální, že třeba ona zvracela i na porodním sále.

gepe
22. bře 2014

@zlati24 od 6tt - 24tt 🙂 cca. Dej si k posteli na rano kousek rohliku ci piskoty a hned jak se probudis trosku snez. Treba i chleba to je jedno 🙂 ja ani tak casto nezvracela, spis mi vsechno extremne smrdelo, totalni vycerpanost, zaludek na vode, aj.

brendamonique
24. bře 2014

Mě bylo špatně docela dlouho, takové to divno v puse, spíš než pocity na zvracení, různá divná pachuť v puse, která nechtěla odeznít, to jsme měla tak do 19. týdne, teď jsem ve 26. týdnu a sem tam se stane, že taky nemám "chuť" něco sníst nebo je mi divně. Menstruační bolesti mám už od 2. měsíce těhotenství, byla jsem díky tomu i v nemocnici, kde s tím stejně moc neudělali, beru magnezium a jsem teď tedy doma od 21. týdne a ležím. Měla jsem předím gyn. operaci, tak dr. řekl, že by to mohl být snad i tím, že to nemám pořádně zregenerované. Bolesti jsou to slušné, občas jako by mi začínala menší kontrakce, takže jen ležím a doufám, že to tam ten prcek, ještě nějakou dobu vydrží 🙂... u prvního dítka nic a teďka si takhle "užívám"...každé těhotenství je fakt jiné... 😝

zuuzaa86
31. bře 2014

Holky já to# taky nechápu, ale mám to stejně_první trimestr pohoda, bez nevolnosti, obtíží, až se všichni divili. Tak jsem si říkala, že už to bude jen dobré a úderem druhého trimestru mi začaly nevolnosti, šílená únava, pocity na omdlení a zadychavani se,nemůžu jít už ani na obyčejnou procházku, po každých pár desítkách metrů si musím sedat. Fakt nechápu:-\

pt1981
11. dub 2014

tak já jsem zvracela snad hned týden po otěhotnění a to jsem ani netušila, že se mimi chytlo... Až do konce 4 měsíce jsem zvracela klidně i 10x, 12x denně... Posledních cca 14 dní je to tak jednou denně a sem tam už i vynechám 😀. Tuhle mi teta říkala, že zvracela i při porodu... Důležitý je, ať je mimi v pořádku, jinak to zvládnem, néé?

ija1
11. dub 2014

ja jsem ukazkovej pripad toho, ze tyden po styku mi zacalo byt zle a u obou holek to trvalo az skoro do 30tt.......a pet tydnu klidek a uz mi zacina byt zle zas.........akorat tech 30 tydnu to bylo denne nekolikrat, ma to svoje plus, clovek zase nenabere.........., a miminku to neskodi, takze holt se to musi pretrpet..........

bielamacka
16. čer 2014

hehe, já jsem ve druhém a je mi ještě víc blbě jak v prvním - taky jsem na neschopence.... každý člověk to má jiné.... mně sice po prvním trimestru ustaly ty nejhorší nevolnosti, zato jsem začala omdlívat a tak neurčitě "blbě" je mi furt 😀 snad budu mít aspoň krásný a hodný dítě 😀

laska.nezna.hranic
16. čer 2014

já problindila právě celý druhý trimestr 😝 u obou. první i třetí byl ok. teda to jsou zase jiné problémy, ale nevolnosti naštěstí ne 🙂

ithanka
17. čer 2014

@bielamacka Krásný a hodný dítě, to si říkám taky 😀 Za to, že už mi je dva a půl měsíce pořád zle a nemůžu se pořádně najíst si snad ani nic jiného zasloužit nemůžeme 😉 Néé, hlavně aby bylo zdravé a těmi nevolnostmi nebylo nějak šizené.

sarusinek
17. čer 2014

V obou těhotenstvích jsem zvracela první 4 měsíce, pak to bylo měsíc lepší, a pak znova až do porodu 😝 Moje mamka to měla stejně... Výhodou bylo, že jsem nepřibrala ani u jednoho víc než 5 kg a to se mi narodili pěkní obříci 🙂 Já jsem si ta těhoteství opravdu užila 😝 😀

aaggyy
27. čer 2014

já zvracím od 6tt doteď...a to jsem v 5. měsíci, měla jsem jen pár dní kdy jsem ráno nezvracela, to jsem se divila co se stalo 😀 ale už jsem si na to nějak zvykla...

pajinka7
4. srp 2014

ahoj holky, já jsem ve 23.tt a pořád je mi nevolno, píchání v podbřišku taky. Naštěstí se mi jen navaluje a nezvracím, ale hlava se mi motá, ospalá jsem pořád a mám pocit, že mi ubývá síla. Je to moje druhé těhotenství a s prvním miminkem jsem tohle vůbec nezažila. Chodím na procházky, ale vydržím max dvě hodiny a jsem K.O. Doufala jsem, že to v druhém trimestru přejde a nic. Tak teď už spoléhám jen na porod, že se mi uleví pak :D. Mám zatím tři kila nahoře, ale jsem pořád ufuněná! tak držím palečky a musíme to nějak dát 🙂

jajinka123
30. pro 2015

Jsem ve 27 týdnu,a stále trpím nevolností,ale to tak,že v sobě neudržím skoro žádné jídlo,a vše vyzvracím.Před těhotenstvím jsem měla často problémy se žaludkem,bolesti,nechuť,zánět žaludku.Teď mě to už docela dost trápí a hlavně se bojím co mimi.Na začátku těhotenství jsem měla 52 kilo a nyní mám 57,doktor mě na to ani nic neřekl.Někdy se raději nenajím aby mě pak zase nebylo zle.Neměl jste to taky někdo?Při další návštěve to doktoru opět řeknu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru