Oligohydramnion - dopadne to dobře?

snowbee
19. črc 2018

Jsem ve 22tt.včera na screeningu doktor zjistil,že má malá hlavičku na suchu a zatlačenou do placenty,která je příliš nízko.Máte prosím někdo takovou zkušenost a vše dopadlo dobře?Četla jsem katastrofální scénáře,ale dr.se k tomu moc nevyjádřil..jen že mě budou víc hlídat a mám se domluvit se svým lékařem.Miminko má 340g což odpovídá,zatím nijak nestrádá..ale obavy mám.

calvac
19. črc 2018

@snowbee Ja mela tento stav po 37. tt,coz je normalni stav. Pred porodem plodovky ubyva. U tebe je to nejak brzy,ale doktori si to urcite ohlidaji. Hlavne klid.

linee
19. črc 2018

mela jsem cele tehu. Dulezite opravdu je,aby byla plodovka kolem hlavicky, zbytek neni az tolik "kriticky". Moc ti drzim palce. Kazdopadne bplodovka se doplnuje, muze klidne pribyt, toto nemusi byt finalni stav. Hodne, opravdu HODNE pij - idealne i v tech vedrech 3-4 litre a odpocivej, lez, nohy nahoru, kasli na vsechno a odpocivej. opravdu se to muze zpravit😉

snowbee
autor
19. črc 2018

@linee děkuji strašně moc,no ona ta plodovka právě kolem té hlavičky nebyla.Nemohli udělat ani fotky,protože byla zabořená do placenty.Kdyby mi aspoň řekli co dělat,pit..ležet..jen řekl,že budou malou častěji kontrolovat a nic vic.

maaaja12
19. črc 2018

Minule těhotenství jsem měla málo plodovky od začátku a doktor jen rekl, že se mu hůř dělá ultrazvuk, jinak ok 🙂

linee
19. črc 2018

@snowbee opravdu klid, lez, hodne pij mineralky, vody a pod. Z jednorazoveho vysetreni nedelej zavery. Z vlastni zkusenost - opravdu se muze doplnit. Mozna tolik nebylo videt, bez jakekoliv plodovky kolem hlavy by te domu nepustili😉 takze neco tam urcite mit musi. Kdy jdes na dalsi kontrolu? to byl tvuj gyndar?

snowbee
autor
19. črc 2018

@linee další kontrolu mám 7.8..zkusím dát na rady a uklidnit se..dokud malou cítím je to supr..a určitě mas pravdu..kdyby to bylo vážné tak by mě domů nepustili..ne nebyl to můj dr.bylo to na druhém screeningu.Děkuji moc za povzbuzení😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru