Padání vlasů v těhotenství

martonina
8. říj 2018

Dobry den. Vypadavali vam v tehotenstvi vlasy? Co pomaha? Me padaji hrozne. Bojim se abych nebyla plesata. Ve sprse taham praneny.

leniczka23
8. říj 2018

@martonina proc to.zakladas dvakrat? Ale k veci, jestli uz mas pocit ze jich mas min tak je to na.kozni a ne na diskuzi na internetu. A res to.co nejdriv..je to dost caste, ale chce to zacit resit.

martonina
autor
8. říj 2018

@leniczka23 protoze se mi prvni prispevek nenshral. Problem internetu tak jsem to zkusila znovu. A ja myslela ze od toho diskuze jsou ? O radach? Jsem tehotna poprve a nevim zda je to normalni nebo se to ma resit. Proc hnedka tak razna? Jsme tu od toho aby jsme si piradili takze je neco zleho na tom se zeptat ?

bayt
8. říj 2018

@martonina normální to určitě není a utíkala bych na endokrinologii a na kožní

leniczka23
8. říj 2018

@martonina ja ti odpovedela..uplne normalne..ty asi nejaka precitlivela😂

wiwiska
8. říj 2018

@leniczka23 normální teda odpověď to nebyla...

leniczka23
8. říj 2018

@wiwiska ty vole tady na koni aby se clovek.bal odpovedet..jako sorry ale.pokud mi zustavaji chomace vlasu pri myti v ruce tak je normalni to resit.na netu, nebo jit na kozni? Takze za me, na takovou otazku, spravna odpoved..a hlavne ze ty si tedy poradila..😊✌

veronikaveronikaveronika
8. říj 2018

Mě padali při prvním tehu taky. Neboj nejsem plešatá a když malé bylo8 měsíců a přestala jsem kojit, začalo to pravé peklo. 🤔 A trvalo až do teď kdy má dcera dva a 4 měsíce. V těhotenství říkali, že je to normální. Pak, že to je zas po kojení. A pak krev v pořádku takže nikdo neřekl proč. A musím říct že to byli také trsy a nemalé. Kadeřnice se vždy zhrozila ale přiznám že,že pořád prosit doktory zda je to ok. Me nebaví. Takže věřím, že teď ti stejně nikdo neřekne nic. Protože jsi těhotná a pak to taky řešit nebudou dokud se to třeba v roce nesrovna.. jsem teď tehu podruhé a je to trochu lepší. Kožní mi řekla to je normální, v těhotenství vám stejně nic dát nemůžu přijde třeba za rok. Pokud nebudu kojit že. Takže takhle má zkušenost 🙄 takže proste zase počkám a pak budu hledat popřípadě radu jinde. 😔😌

wiwiska
8. říj 2018

@leniczka23 kdybych poradit uměla... Určitě bych ráda přispěla a pomohla...ale určitě s lepším přístupem než ty 😊 a podle mě je to tu od toho...že se někdo poradí... A založí diskuzi...než by měl hned letět k doktorovi...

fyii
8. říj 2018

@martonina ahoj me taky hrozne padaji vlasy. v tehotenstvi to mebylo tak drasticky, ale ted po porodu fakt hrste. nedelam s tim nic, jen zobu vitaminy vlasy, nehty a cosi tretiho. tim, ze mam vlasu na dve hlavy tak me to zase tak netrapi. u prvniho to bylo taky, je to ovlivnene hormonama, takze s tim v tehotenstvi stejne nic delat nebudou. ale az pujdes na gynekologii cvicne se muzes zminit, nebudes jiste prvni ani posledni s timto dotazem. vlasy stale podrustaji a taky vypadavaji, urcite plesata nebudes, neboj to se srovna.

bayt
8. říj 2018

@fyii no stejně bych se radši nechala vyšetřít na štítnou žlázu, beztak by ji měli v těhotenství sledovat a ne vždy to dělají

fyii
8. říj 2018

@bayt tak se stitnou se lecim, ale v zivote se me nikdo neptal jestli mi padaji vlasy🙂 a uz vubec ne v tehotenstvi nebo po porodu. Casem se to zase samo srovnalo, takze urcite s tim souvisi tehotenske hormony a jejich nerovnovaha v tehotenstvi a po porodu. Samozrejme padat mi vlasy takto v "normalnim" beznem netehotenskem obdobi tak to nejakou pricinu ma to by normalni nebylo a nenechala bych to byt.

bayt
8. říj 2018

@fyii Jestli se léčíš se štítnou, tak na začátku těhotenství, dokud nemá miminko svoji štítnou žlázu (cca 16 tt) musíš být sledována ideálně co dva týdny kvůli hormonům. Potom do porodu, akorát už nižší intervaly. Já štítnou už nemám, jsem trvale na hormonech. Takže co dva týdny odběry, a ještě před otěhotněním jsem to těhotenství konzultovala na endokrinologii, abych měla už od začátku dostatečnou hladinu hormonů i pro miminko. Ono pokud se zjistí těhotenství třeba v 8 tt, tak v tu dobu už dávno nemusí mít tělo hormonu dost i pro plod.

Mně osobně vlivem onemocnění štítné žlázy vlasy dost padaly a dost se změnila i jejich kvalita, proto mě to napadlo.

lachtanice86
8. říj 2018

Padaly mi hodně v 1.trimestru. pak už ne

barchen
8. říj 2018

@martonina V těhotenství je tohle prý normální, slýchám to pořád u kadeřnice, jelikož já to mám opačně, v těhotenstvích mi vlasy přestanou padat úplně a mám hřívu jako nikdy předtím. Vůbec to nemusí znamenat zdravotní problém. Někdo tady píše o štítné žláze, sama se s ní léčím již dekádu ale nikdy se lékař neptal na vlasy a ani v těhotenstvích nejsem sledována víc než obvykle, pouze mám o jeden krevní odběr navíc. Těhotenství není nemoc ale je to jiný stav. Některá má vysoký krevní tlak a neznamená to, že se o ni pokouší infarkt, některá má problémy s klouby nebo koleny a neznamená to artrózu nebo málo železa a nemusí to být anemik...Asi to bude chtít jiný sestřih a v případě, že se objeví nějaké kouty, tak pak se poptat u lékaře, když krevní testy budou v pořádku.

martonina
autor
8. říj 2018

@leniczka23 me treba mamca sama rekla ze ji v tehotenstvi vlasy padali a taky ze je to normalni. Nez pujdu k doktorovi a zacnu plasit tak se proste zeptam zkusenych ne? Delate jako bych to chtela lecit po netu. Od toho to tu je. Zeptat se na veci co neznam nekoho kdo si tim treba prosel. Jsem prvo rodicka. Nechci treba plasit u doktora kvuli vecem co jsou normalni. Nevim proc tu tedy jste. Je to tu od toho aby jsme si radili sakra tak proc tu pak cist takove narazky jako proc to davam na net. Protoze od toho jsem se sem zaregistrovala. Aby mi zkusene poradili kdyz budu potrebovat a mela prehled o vice nazorech...

martonina
autor
8. říj 2018

Jinak vsem ostatnim dekuji. Jsem klidnejsi. Ve stredu jdu na kontrolu tak se zminim co mi rekne. Me prave vsichni okolo ujistuji ze je to normalni ale jeden nikdy nevi. Vic hlav vic zkusenosti. 🙂 jinak se stitnou zlazou problemy nemam

bayt
8. říj 2018

@martonina s tou štítnou žlázou se můžou objevit problémy až v těhotenství, spousta ženských se to dozví, až když jsou najednou komplikace

kajos12
9. říj 2018

Z vlastní zkušenosti bych řekla, že v těhu a při kojení to není nic neobvyklého. Osobně to ale teď při třetím těhu podporuji těkutým kolagenem. A přidávám k tomu ještě výživu z kustovnice čínské. Víc můžu prozradit snad jen ve zprávě, aby to nebylo bráno za reklamu. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru