Pohyby miminka - jak je pociťujete?

nikousek1
7. led 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak poznáte nebo jste poznaly, že se hýbe miminko či kope?

andys
7. led 2015

Nejsem si jeste jista (20tt), jestli je to ono, ale je to jako vzduchova bublina (jako prd 😀 ).

hany_bany
7. led 2015

Ahojky, já cítím pohyby zřetelně tak pár dní, nejvíc se mimčo zaktivuje, kdy\ž si dám kofolu 🙂 Jsou to takové jemné šťouchance v podbřišku. Ještě nic necítíš?

martinahost
7. led 2015

Cítim pohyby asi tak týden a neco, nejdrív to bylo jenom také prevalovaní a ted už cítim slabé kopanečky, je to cítit už i pres ruku..

happylenulka
7. led 2015

já jsem začala cítit kopanečky první den 17. týdne... přes ruku. prostě si normálně večer lehnu a do 30 minut pohyb cítím. a jak jsem to poznala? Prostě je to naprosto jiné než jakýkoliv jiný pocit v břiše ;)
a je to ten nejkrásnější pocit. už se mi i stalo, že jsem se z ničeho nic v noci vzbudila, dala ruku na břicho a v ten moment začalo mímo kopat ;)

jitavrtule
7. led 2015

Někdo tu kdysi ve fóru vtipně poznamel, že to je "jako kdybych spolkla kapra a on se tam mrskal" 😀
Tak nějak - někdy je to převalování, jindy vysloveně buchanec zevnit. Ze začátku jsem je cítila jen když jsem si lehla natažená na záda a byla v klidu, teď už skoro kdykoliv - v sedě v práci, při stání v metru a pořád hodně, když ležím.
Četla jsem, že miminko má vlastně obrácený režim než maminka - dokud my se hýbeme a "houpáme", tak spí, ve chvíli, kdy jsme v klidu, tak je aktivnější - což u mě stopro sedí. A hodně se hýbe taky po dopingu cukrem - teď o Vánocích po cukroví, to byla gymnastika!
Rozhodně se to nedá splést - ani s pohyby střev ani s prdem 😀
Přiznám se, že "nejkrásnější pocit" bych tomu asi neříkala, pro mě je to spíš dost zvláštní pocit - najednu stranu super, že o sobě miminko dává vědět, na druhou stranu takovej dobře mířenej kopanec třeba v MHD - to se člověk musí fakt hlídat, aby nahlas nehekl a příjemný to teda zrovna není, v práci to taky docela rozptyluje. Nemluvě o diskotéce v břiše v noci, co mě budí ze spaní 🙂

hvizdalka
7. led 2015

NA zacatku kdyz jsem byla v klidu tak jsem citila jen jako by mi tam sumel sumak :D a tyden na to i slabsi kopanecky a kdyz prilozim ruku a cekam tak je citim i na ruce..ale jen obcas.

nikousek1
autor
7. led 2015

@andys Taky to mívám, ale nerozeznám to teda. Nebo něco jako kdyby mi bublalo v břiše. Tož sakra :D

nikousek1
autor
7. led 2015

@hany_bany Já jsem právě zrovna včera ucítila něco, co se dá srovnat např. s tikem v oku :D Jako když ti skáče oko, tak mi to takhle párkrát poskakovalo za den. Tak nevím, jestli to může být miminko ale myslím, že možná ano.

nikousek1
autor
7. led 2015

@martinahost Jo tak ty už čekáš druhé děťátko tak jsou ty pohyby asi zřetelnější jak se všude píše.

nikousek1
autor
7. led 2015

@happylenulka To je krásné 🙂 taky se těším až to takhle rozeznám. Přeju moc moc zdravíčka 🙂

nikousek1
autor
7. led 2015

@jitavrtule Tak to mě rozesmálo, děkuji teda :D a ve kterém jsi?

tulipenka
7. led 2015

Já myslím, že bychom to přirovnala právě buď k praskajícím bublinkám, trochu je to podobné i pocitu, když se ponoříte hlavou do vany plné vody a probublá vám vzduch z uší...na začátku je to takové slabé bublání, den ode dne si ale budeš jistější, že nejde např. o pochyby střev a pak už to zcela jistě bude výše uvedený mrskající kapr, a to si prostě nespleteš 🙂 . U mě pochyby byly cítit v cca 18.tt. 😉

tulipenka
7. led 2015

jo a tik v oku - to je taky podobný pocit...🙂 mímo na tebe mrká z bříška 😉

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka No to jsem teda zvědavá. Jo a ten tik v oku to nebylo přímo to stejný, ale nevím jak to popsat prostě jako kdyby mi skákal nějaký sval v břiše pod žebry :D ale dneska ani ťuk.

tulipenka
7. led 2015

@nikousek1 😅 však já ti rozumím a mně to na ten tik v oku sedí, jen mě to nenapadlo to k tomu přirovnat 😀

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka Jo tak 🙂 a nemusím se bát, že jsem dnes ve 20tt a moc ty pohyby ještě tak nejdou znát?

xvitko13
7. led 2015

@nikousek1 Přesně takto mi začaly první pohyby, cítila jsem dole v podbřišku takové jakoby tiky v oku a říkala jsem si, co to je, proč mám tik v břichu 😀 a až později mi došlo, že to byly první kopanečky 😀 Njn, prvorodička no 😀

tulipenka
7. led 2015

já myslím, že nemusíš....a navíc píšeš, že už něco cítíš, takže spíš to zatím ještě není tak intenzivní...ale počkej, za chvíli se ti to rozjede 😉 . Kdyby přece jen ne, určitě se tě na to doktorka bude v poradně ptát, tak bys to s ní probrala 🙂 , ale vsaď boty, že den ode dne to bude sílit.

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka moc ti děkuji, dává mi to dobrý pocit jak to všechno tak čtu a moc se těším. Přeju tobě i prckovi hodně štěstíčka a zdravíčka🙂 Ty máš termín někdy na začátku května asi že? Protože mam taky v květnu a jsem ve 20tt

nikousek1
autor
7. led 2015

@xvitko13 jé to je hezké🙂 tak hlavně at je to zdravoučké a at si kope jak chce :D

nikousek1
autor
7. led 2015

@xvitko13 a ty tvé první kopanečky - byly taky tak rychlé? Jako o závod? :D

tulipenka
7. led 2015

@nikousek1 to je dobře, že se cítíš líp, já byla taky nedočkavec. Děkuju ti moc, i já vám přeju, ať vše probíhá v pořádku. Jsem ve 24.tt, takže termín mám opravdu přelom duben/květen. Jarní miminko, co víc si přát... 🙂

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka taky moc děkuji. No to je pravda a v létě se nám budou dětičky krásně slunit 🙂

tulipenka
7. led 2015

@nikousek1 podle mě je to to nejhezčí období, takže se nám to hezky povedlo.... 🙂 navíc bude hodně čerstvého ovoce, tak se bude líp shazovat kila do plavek 😀

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka :D Tak to já myslím, že v době kojení shodíme i tak. Ale nechci mít tak povislé tělo :( :D

tulipenka
7. led 2015

@nikousek1 taky doufám, že to půjde samo...ale i tak byla jsem zvyklá se hodně hýbat, běhat, bruslit, plavat atp. a to se vše dělá líp, když je teplo 🙂 . Takže manža bude hezky doma hlídat a já budu sprintovat kolem baráku 😅 .

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka tak to máš suprový. To můj přítel bude v práci, takže já domácí starostlivá žena s miminem :( :D

tulipenka
7. led 2015

@nikousek1 no počkej, to já manžela zapřáhnu vždycky, až když se vrátí domů z práce, hodinku to prostě musí vydržet, i kdyby nechtěl.... 😠 🙂

nikousek1
autor
7. led 2015

@tulipenka jo tak :D no to je bobek :D

guinea
7. led 2015

Holky, mám nadváhu a placentu vepředu, máte to některá taky tak? Kdy jste cítily pohyby? Já jsem 15+3...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru