Pohyby miminka - jak je pociťujete?

nikousek1
7. led 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak poznáte nebo jste poznaly, že se hýbe miminko či kope?

nikousek1
autor
7. led 2015

@guinea To já své umístění placenty ještě neznám, takže nemůžu posoudit, ale co se tak píše tak ženy, co mají placentu vepředu ty pohyby moc necítějí nebo je cítí až později takže nevím co je na tom pravdy. Jinak je to na pohyby i tak brzy ve tvém týdnu když jsi v 15tt...

tulipenka
7. led 2015

@guinea pisu z mobilu....podle me je na pohyby u tebe jeste teda brzo...ja mam placentu normalne polozenou a prvni mininaznaky byly az koncem 18.tt....taaakze vydrz prtka vydrz 🙂

xvitko13
7. led 2015

@nikousek1 jj, byly to takový myslím tak 4 tiky jakoby za sebou 🙂

nikousek1
autor
7. led 2015

@xvitko13 tak to mě trvaly dýl. Tak 20 tiků pak chvíli klid, a pak zase. Je to divný jaak to všechno funguje

guinea
7. led 2015

@tulipenka Díky za uklidnění 🙂 Občas začnu plašit, jestli jde všechno tak, jak má...

hany_bany
8. led 2015

@jitavrtule mně ty slabé pohyby přijdou jako nejkrásnější pocit z celého těhotenství. Jsem v 19. tt a to miminko se pro mě takhle stává víc realitou, když se připomíná, že tam je. Ale pak asi změním názor, až to budou nepříjemné kopance 🙂

nikousek1
autor
8. led 2015

@hany_bany to je hezké, že je cítíš už v 19tt. Já jsem dnes 20+1 a pořád čekám až to rozpoznám🙂

jitavrtule
8. led 2015

@nikousek1 teď jsem 22+4, ale pohyby cítím cca od 18tt.
ono je to asi dost individuální, já mám taky ve zprávě psanou placentu vepředu a čekám první dítě, ale zas jsem hodně štíhlá (málo podkožní tuku, tj. malé tlumiče 🙂 ), mám malé břicho (garsonka, žádný 4+1) a navíc je miminko enormní mrskač, takže těch možností "cítit" mám fakt hodně.
Když jsme byli na NT screeningu a poprvé viděli, jaký tam mimčo provádí veletoče, tak se můj muž ptal doktora "a pane doktore, je to normální, že se takhle hejbe. Jako takhle hodně?" a doktor na to: " No, že se hejbe je normální, I když do některejch musíme i šťouchat, aby se vůbec přetočili. Ten váš, ten se teda hejbe až poněkud nadstandardně".
Tak doufám, že se v břiše vybouří a pak už to bude hodné, klidné miminko 😎

nikousek1
autor
9. led 2015

Tak lidičky, dnes jsem 20+2 a už je cítííím JUPÍÍÍ :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru