Pohyby plodu/činnost dělohy. Dá se to o sebe nějak odlišit?

brausa
9. čer 2020

Ahoj devcata, tohle je asi uplne hloupa otazka, ale uz mi to tak 2tydny vrta hlavou. Jsem 19tt+3, pred mesicem mi uplne odtekla voda, tak ted bojujem. To ale neni dulezite. Co mne zajima, tak uz cca 2tydny citim pohyby, mozna i dyl. Ale porad se mi na tom neco nezda. Prijde mi to spis jako takove stahy/zaskuby delohy.
Uz mi z toho vseho hrabka a porad cekam, jestli se nerozjede potrat, tak se hodne pozoruju. Ale treba dnes to bylo opravdu intenzivni a dalo by se rict, ze je to treba 5 uplne nebolestivych ”zaskubu” skoro v pravidelnych intervalech po 3-4s.A pak zase nic. Jako, dovedu si predstavit, ze pokud mne ten maly previt zevnitr kopka a jeste tam neni zadna voda, ktera by to tlumila, muze to byt taky nekolik pohybu v nejakem intervalu, ale porad se mi to nejak nepozdava.
Zajimalo by mne, jestli s tim mate nektera zkusenost? Cetla jsem treba o drazdive deloze. Da se cinnost delohy nejak odlisit od pohybu miminka?
Vlastne je to uplne jedno, at je to tak ci tak, nic s tou informaci nenadelam. Ale moc by mne to zajimalo. Diky! <3

e7
9. čer 2020

Já už cítím tedy normální kopance ale mám mezi tím i takové jak popisuješ záškuby a chvění. Já si myslím, že třeba kope někam dozadu tak proto je to cítít takhle 🤷 ale to je jen moje domněnka 😊

petulkadodo
9. čer 2020

Voda už se určitě doplnila. Na suchu tam miminko dlouho být nemůže. Voda se obnovuje v řádu hodin. Pohyby můžou mít různý charakter. Na začátku bublinky, pak kopanečky, klidně několikrát za sebou jak píšeš, pak přijdou opravdové šťouchance a kopance, které jsou vidět i přes břicho a nakonec převalování a protahování přes celé břicho. Činnost dělohy je spíš tvrdnutí břicha a taková jako křeč do celého spodku. Není to lokální. Držím palce, ať vše dobře dopadne 🤗

brausa
autor
9. čer 2020

@e7 Jo, chveni a zaskuby, to je presne ono 🙂 To je dobra teorie. Diky za uklidneni 🙂

brausa
autor
9. čer 2020

@petulkadodo Diky za uklidneni 🙂 Tvrdnuti bricha se to vubec nepodoba, tak snad to je opravdu jen miminko.
Bohuzel, u nas se zadna voda neudrzela cely mesic, mam praskle plodove obaly. Tam plati, ze cim driv se to stane, tim delsi je latence do porodu. Pozdeji uz to spousti porod v radu hodin/dni, takhle brzo to muze trvat nekolik tydnu. Vyhlidky jsou dost mizerne, ale nekdy se povede zazrak a miminko se dozije zivotaschopnosti a v inkubatoru ho pak dopiplaji. Tak doufame. Plus bojujeme za amniopatch, takove experimentalni lepeni plodovych obalu, k tomu se dost upiname :/

petulkadodo
9. čer 2020

@brausa tak to hrozně moc držím palce, ať donosíte aspoň do 24tt. Pohyby miminka jsou určitě dobré znamení, má se k světu 🤗🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru