Pohyby po 26tt, jak jste to měly? Většinou nic necítím

1sarinka2
20. zář 2014

Ahoj holky, po nějaké době jsem se tu zase zastavila a hned bych měla zas jeden dotázek, který mě momentálně trošku trápí. Jak jste to měly s pohybama po 26tt ? 🙂 Já měla dny, kdy mi bříško mohlo vyskočit doslova a celý den klidně a i v noci, a pak třeba den pauza a zas to samé...no ale teď už asi tři dny klid..ne úplný, sem tam se ozve (silnější kopnutí), ale většinou nic necítím...raději jsem skočila na kontrolu a vše v pořádku, jen je prostě asi lenošek teď chvíli zas...no a dnes ráno jsem přišla na to, že asi jeho jemné pohyby vlastně vůbec necítím...silnější kopnutí či razantnější převalení ano, ale jak se jen lehce přetočí tak necítím nic...koukala jsem se ráno na bříško a najednou se mi začlo hýbat tak jemně a vlnit a já to prostě necítila...mám placentu vepředu, tak asi je to zčásti i tím, možná jen subjektivním pocitem vnímavosti každé maminky...těžko říct...ale trošku mě to uklidnilo, protože vím že se může hýbat a já to ne vždy musím cítit...holky měly jste to taky tak některé ? Děkuji a přeju krásné těhulkování a dávejte pozor na sebe a na své bříška 🙂

dadinkag
20. zář 2014

Já to tak taky měla a občas mám. Placenta na přední stěně. Nemusíš cítit úplně vše. Někdy je to výhoda. Mimís je ještě malinkatý, neboj. Já se musela dát úplně do klidu abych něco ucítila.

1sarinka2
autor
20. zář 2014

@dadinkag Já právě cítila razantní kopnutí i za chůze no a teď je už asi třetí den víceméně klid...sem tam nějaké kopnutí je (teď jak sedím tak jsem cítila pár jemnějších kopnutí) ale je to prostě klidnější než jak jsem byla zvyklá no...ale tak nemusí být furt takový aktivista je mi to jasné, jen mě překvapilo, že vlastně jeho jemnější pohyby (ne tak prudké) prostě vůbec necítím...dneska ráno se mi fakt bříško jemně vlnilo a já necítila ani ň..kdybych se zrovna nekoukala na bříško tak ani nevím že nějaké pohyby byly...včera byl celý den třeba úplně klid (možná jemné pohyby, to nevím, ty jak už vím tak necítím)

1sarinka2
autor
20. zář 2014

Teď mě tak napadl jeden možný důvod (čistě teoreticky, nevím jestli je to možné)...celé těhotenství jsem měla abych řekla pravdu maximálně ,,žravou" (už 10 kg nahoře) a teď jsem právě zrovna těch pár dní tomu jídlu moc neholdovala...nedržela jsem žádné hladovky to ne, ale prostě spokojila jsem se jen s nejnutnějším a to jsem se ještě musela hodně přemlouvat (snídaně, oběd, večeře)...zkrátka absolutní nechuť, do toho trošku rýma a nachlazení, však to znáte...ale už mi je dobře, tak zase začínám jíst co nejvíc, ať má miláček co nejvíc živin...myslíte že může mít málo energie a proto teď je prostě línější ?? Je to možné ? Už to trvá fakt tak ty tři dny nebo dokonce čtyři..tak nevím co za tím už hledat...na kontrole jsem pro jistotu byla a je v pořádku i přesto že se nehýbalo moc ani na utz (jednou koplo a to ho musela doktorka docela dost přemlouvat, třepala s bříškem a dlouho nic ,až pak nakonec se mu zachtělo..:D ) tak nevím no...poraďte 🙂

pampalin
20. zář 2014

Jsem teď na přelomu 25. a 26.tt a mám to jako Ty - ty jemnější pohyby prostě necítím, jen je vidím.

janie1988
22. zář 2014

Já cítím pohyby od 18. tt, nyní jsem ve 24. tt. A není den, kdy by malý neřádil...:D

1sarinka2
autor
23. zář 2014

Mimiš si dal pauzu jen chvíli, ale ještě v den založení této diskuze zase začal kopkat jako o závod 🙂 Někdy si hold asi musí dát trošku klidnější režim...někdy fakt kope den noc :D 🙂 už mi zas bříško skáče co chvilku 🙂 pauzu má vždycky jenom chvíli, jemnější pohyby opravdu necítím, ale jak se zadívám na bříško vidím je...a pořádné kopy jsou už taky na denním pořádku, až na pár vyjímek, kdy je asi ospalý a spíš jen tak ťuká 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru