Pohyby v 1. těhotenství. Kdy jste cítily větší kopání miminka?

bartk
17. čer 2023

Ahoj holky ,zajímalo mě kdy jste která cítila větší kopání miminka v prvním tehotenstvi . Já jsem začátek 21tt a cítím takové zvláštní stouchani do břicha . Já vím ,ze diskuzi je tu více ale chtěla jsem nejake aktuální zkusenosti . 😊

juliavolna
17. čer 2023

@bartk ja som 20 a ešte nič

ivkasolavova
18. čer 2023

V prvním těhu jsem cítila ve 20 tt první slabé pohyby ,ale byla jsem silnější tak než prokopl můj špek tak to bylo slabé 🙂

krisstina93
18. čer 2023

Já je cítila někdy v 18tt, ale byla sem hodně vyhubla a placenta byla vzadu a taky akcni dítě :D

orangutan123
18. čer 2023

@bartk zhruba v 16tt takové lehké šimráníčko...nevěděla sem jestli sou to střeva nebo prcek 😀 ale já nějak extra velké kopance necítila, protože sem měla placentu vepředu

ekou
18. čer 2023

@bartk až někdy po 25t u prvního, druhé přesně ve 20t :D

laxesis
18. čer 2023

Okolo 20tt u prvního, byla jsem velký huběňour, víceméně jsem viděla každou bouličku a kde co..placenta vepředu=) teď podruhé opět placenta vepředu, 21+5 to bylo ještě velice slaboučké, ale taky tak okolo 20-21tt jsem začala něco cítit🙂

sami28
18. čer 2023

První lechtani 16tt a vylozene šťouchání 17tt

bartk
autor
18. čer 2023

Já zatím cítím stouchani ,takže jsem zvědavá kdy začne to poradny kopání 😀klidně by mi to celou dobu stačilo takhle 😀

lucieel
12. črc 2023

Já mám placentu vespod vepredu a první kopance jsem cítila ve 20tt. 🙂

orangutan123
12. črc 2023

@orangutan123 Tak hlásím se znovu, od 13 tt lehké šimráníčko až sem si říkala, že blbnu protože mimčo je fakt malinké. Teď jsem 15tt a včera večer už to byl kopanec který fakt nešel ani přehlédnout 😀

bartk
autor
13. črc 2023

Já jsem 24tt a pořad jen stouchani ,žádné vylozene kopance nic 😀Jak všude píšou ,ze teď už by to mělo cítit i okolí tak to teda nevím 😀😀

orangutan123
13. črc 2023

@bartk a nemáš placentu na přední straně? U prvního sem to měla taky tak. Jako cítila sem to, cítili to i druzí ale málokdy

lucieel
14. črc 2023

@bartk doporučuji si dát kávu, lehnout si a čekat. Z malého se po kávě stane vždy terminátor 😂 a nejvíc aktivní je vždy před spaním. A co nesnáší tak spaní na levém boku. Asi je tam často nasádlený a vždy, když se v noci přesunu na levý bok, tak mě začne tou malou ručičkou bouchat, ať k sakru vystřelim. Ze on chce spinkat 😂 otočím se na druhý bok a je klid 🙊😂

bartk
autor
14. črc 2023

@orangutan123 Tak to nevím 😀jen vím ,ze tak měsíc zpět jsem měla placentu zatím moc dole . Ale dneska jsem videla jak se tam vlni 😀Jen je to proste stouchani ne kopance 😀

trilien
14. črc 2023

@bartk od 13tt niečo ako “bublinky” vždy večer pred spaním, 16tt poriadny kopanec počas jogy + pokial som si ľahla na brucho, kopala kým som sa neotočila. Od cca 21tt každý pohyb 🤪

bartk
autor
14. črc 2023

@trilien Já jsem ve 13 tt necítila nic teda ,to snad ani nejde 😀😀😀

orangutan123
14. črc 2023

@bartk ale jde, teď u druhého sem si říkala jestli mi nešibe, ale bylo to stejné šimrání jako u prvního 😀 u toho sem to cítila až v 16tt

trilien
14. črc 2023

@bartk ide, tie pohyby, ktoré cítiť večer pred spaním ako “bublinky” mi potvrdilo viacero žien. Placenta vzadu a hmotnosť matky okolo 50kg. Prvé dni som som to pripisovala tráveniu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru