Porodní kurz. Zařizuji si sama? Kde a odkdy? Musí chodit i partner?

jituskamou
19. led 2021

Ahoj jsem v 17 týdnu. Těhotná jsem poprvé takže o tom moc nevím, proto se chci zeptat na porodní kurz
- zařizuje to doktor
- nebo sama
- od kdy se mám o to zajímat
- kde se to zařizuje je to přímo v nemocnici nebo nějaký soukromí
- musí chodit na kurz i partner když bude u porodu
Děkuji za odpovědi různé poznatky

inah91
19. led 2021

Já jsem teda taky prvně těhotná a nevím nic moc...ale u nás jsou kurzy v porodnici - proplácí je pojištovna, sama si zařídíš....ALE je koronavir, tak u nás jsou zrušené třeba.... koukám online na FB kde jsou kurzy sice z jiné porodnice, ale zadarmo... (asi zbytečně brzy, ale kdo ví, co a jak bude pak) - takže já se zajímám už teď, jsem ve 23tt, ale asi máš času dost... jinak se bavím s kamarádkama - a ty mi dávají své tipy (neříkam, že to jsou nejlepší tipy na světě, ale mají už zkušenost).... 🙂

jituskamou
autor
19. led 2021

@inah91 on-line jsem taky viděla ale nevěděla jsem jestli mě někam doktor nepošle ... takže je na mě jestli to obsoluji což já chci a kdy máš termín

lachtanice86
19. led 2021

@jituskamou pokud ho chceš, tak si ho zarid sama, nevim proc by to měl zařizovat doktor?

jituskamou
autor
19. led 2021

@lachtanice86 moje mamka to měla ano vím minulé století ty to měli povinné i otec proto se ptám ale v dnešní době asi nikoho nemůžou nutit

michaela666
19. led 2021

Teď jsou převážně online kurzy - některé zdarma, některé si platíš. Na proplácení je to pojišťovna od pojišťovny, moje neprolácí nic.
Kurz není povinnost a spousta holek ho ani nenavštěvuje, takže si to musíš řešit sama, stejně jako je na uvážení tatínka jestli se chce zúčastnit. Absolvování kurzu není podmínka, aby mohl být u porodu.

michaela666
19. led 2021

A rady zkušenějších kamarádek bych brala s velkou rezervou. Každá vnímá porod jinak. To co dělá dobře jedné, může být druhé nepříjemné. Hlavně neposlouchat žádné hororové story o šílených, nezvladatelných bolestech, řezničině na porodním sále a všechno co musíš a nesmíš, jinak jsi špatná matka. 😉 Určitě jít k porodu informovaná, ale z ověřených zdrojů ne jedna paní povídala.

lachtanice86
19. led 2021

@jituskamou ja na něm nebyla a porodila 😄

jakreb
19. led 2021

@lachtanice86 To určite kazda😀👍 ci na nom bola alebo nie.

mamikry
19. led 2021

@jituskamou Porodni kurz si zarizujete sama. Jsou soukrome i v ramci nemocnice, to bude asi vsude individualni. Ten v porodnici je dobry v tom, ze se casto podivate i na porodni sal a poznate prostredi, kde budete rodit. Ted to ale asi bude komplikovane. Porodni kurz vetsinou nejakou dobu trva, takze myslim, ze neni brzy se zajimat, treba vam sami reknou, kdy zacit. S partnerem nevim, ale nevidim duvod, proc by chodit nemohl. Osobne jsem rodila bez kurzu, ale byt znovu prvorodicka, sla bych na nej.

alice180
19. led 2021

@michaela666 takovou známou mám, zeptala jsem se na pár věcí ohledně těhotenství atd. Buď byla reakce, že si to nepamatuje anebo právě negativa. Už se neptám na nic.

michaela666
19. led 2021

@alice180 Já to taky hodně rychle zjistila. Jednou jsem se zeptala na epidural nebo něco od bolesti a už jela přednáška... To za žádnou cenu nesmím malé udělat. Bolest přece musím zvládnout ať je jakákoliv a ne mimino zfetovat, to radši žádné dítě nemít než si nechat píchnout něco od bolesti. To správná máma nedělá. 😀

mumisa
19. led 2021

Záleží jaký přístup k porodu máte. Pokud chcete rodit přirozeně, tak doporučuji kurz Jemného zrození.

veronika9595
19. led 2021

@jituskamou Ahoj, nečetla jsem celou konverzaci, jsem v 18tt také poprvé a také mě kurzy zajímají, ale na rovinu, letos se jich podle mě nedočkáme díky skvělým vládním opatřením, a ještě budeme rády když vůbec pustí partnera k porodu a ihned po porodu všechny nerozdělí do karantény ... to trochu přeháním samozřejmě, ale s kurzem bohužel vůbec nepočítám ...

veronika9595
19. led 2021

Jinak ještě dodám že z on-line kurzů mne zaujal tehotnavklidu.cz 16 videí plus poradna za 1790,- pokud někdo ví o nějakých dalších tak sem s nimi, myslím že on-line bude letos naše jediná možnost

jituskamou
autor
19. led 2021

@veronika9595 taky si myslím to mi nevadí aspoň se nemusím nikam hnát

veronika9595
19. led 2021

@michaela666 mě zase dvě kamarádky po porodu dostávají tím stylem, že obě měly porod dost na prd a obě měly v těhotenství přístup jako nic si nehledat a nezjištovat aby se nestresovaly, na nic se v podstatě nepřipravily, a potom když jsem se s nimi bavila o takových věcech jako je předporodní kurz, masáž hráze, Aniball a tak podobně, tak mají takový nadřazený a výsměšný přístup typu “ha, ty si myslíš ze ti něco z toho pomůže?” Přitom ale samy nezkusily nic a přijde jim směšné se snažit ... já netvrdím ze všechno co se jim stalo mohly ovlivnit, to určitě ne, ale přijde mi fajn se alespoň pokusit udělat co můžu 🤷🏻‍♀️ Už před nimi radši žádné podobné věci nevztahuji, a je mi úplně jasné, že jestli můj porod proběhne skvěle tak jejich vysvětlení bude “to jsi měla jenom štěstí!” 😂😂 a v opačném případě “já ti to říkala ze to je k ničemu” 😂😂 někdy není nad kamarádky 😂

alice180
20. led 2021

@veronika9595 no taky bezvadný

jituskamou
autor
20. led 2021

Tak děkuji všem nakonec se to do rána vyřešilo samo zjistila jsem ze od bratrance přítelkyně je porodní sestra ( bába) nebo jak se jim říká takže mi všechno řekne co bude potřeba tak aspoň budu mít klid ze něco vím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru