Přibírání ve druhé polovině těhotenství. Kolik jste přibraly?

matyldik
16. led 2021

Ahoj,vím,ze je to individuální,ale rada si přečtu vaše zkušenosti. Při prvním těhotenství jsem opravdu odzacatku pribirala 3kg/měsíčně. Takže ted,když jsem ve 25.tydnu a mám nahoře cca 4,5 kg,mi zajímá,jestli mám čekat nějaký velký skok,nebo kolik jste za tu druhou polovinu pribraly? Nejim nijak extra víc,spis tedy si dam ke snidani koblihu nebo pečivo,což jsem před tehu nejedla vubec🙂 ale vecerni zeleninové saláty mi zůstaly,nemám chutě na sušenky nebo bramburky. Tak jestli vlivem hormonů atd,se muže vaha vyhoupnout zase na 20+ kg? 🙂 břicho mám zatím podle okolí prtave,mne přijde hezky akorát 🙂 jen ta o dvě čísla větší prsa jsou zlo 🙈

b91
16. led 2021

Ahoj, já v 1.těhotenství první polovinu nepřibírala skoro vůbec, snad 6kg. Do konce to bylo 22kg 😂😂. Ale já jsem pak jedla jako čuňík ...

e7
16. led 2021

Já jsem v první půlce přibrala cca 7-10kg ale ke konci asi dva měsíce, měsíc a půl před porodem kvůli otokům 😔 celkem 20kg 🙈 ale díky bohu to šlo dolů. Jsem 2,5 měsíce po porodu a mám dole 23kg 🙏

sylvusska
16. led 2021

ja jsem ted 31.tt a mam nahore 6 kg, ale cekam, ze jeste za ty 2 mesice dam ty 4 kg asi. Ale prvni 4 mesice mi bylo zle, porad v nemocnici na kapackach. Snazim se jist zdrave, cvicit.

zlorenka
16. led 2021

ja jsem podobnej typ jako ty, jedla normalne, prvni trimestr jsem byla na svy vaze (pac sla dolu a zas nahoru) a pak behem 2. a 3. trimestru pribrala pres 30 kilo :D

mamikry
16. led 2021

@matyldik Jsem ve 24tt a uz ted mam nahore 7-8 kilo. Ale mam teda bricho jako sud. V predchozich tehotenstvich jsem nabrala 18 kg, takze cekam, ze to ted nebude jine.

cilkat
16. led 2021

V prvním trimestru jsme nepřibrala, spíš hubla, protože mi bylo blbě. Ve druhém trimestru jsem přibírala zhruba kg mezi kontrolami (tj za tři týdny) a rodila s hruba 20 kg navíc, takže ve třetím trimestru byla ta rychlost přibírání dvoj až trojnásobná a to jsme byla na cukrovkové dietě...

barmil
16. led 2021

@matyldik první trimestr 3kg, druhy 5kg, třetí už ani deko. Syn měl 3kg a 51cm, takže nestradal. Nadváhu jsem před tehu neměla. Prvních 16tydnu celodenní nausea, v třetím trim jsem pak už vůbec neměla chut k jídlu, jedla jsem hlavně zeleninu a jogurty, studený čaj s nakrajenyma broskvema, cokoli teplého mi dělalo blbě uz jen z představy, že bych to měla jist.

ferda90
16. led 2021

Ahoj, já jsem 39+1 a mám nahoře 14 kg. Přibrala jsem jen do bříška, nikde jinde. Termín mám v pátek, tak počítám, že už moc nepriberu.

lenickakl
17. led 2021

v první půlce nic, po 20. týdnu 15 kg

tynka9
17. led 2021

Za první dva trimestry jsem u prvního přibrala 8 kg a v posledním dalších 8 kg. Ale nikdo (ani já sama) nechápal, kde to mám. Měla jsem opravdu jen pupík a to ještě ne moc velký (v 7. měsíci asi jako ty na fotce). Druhé těhotenství si teď váhově nepamatuju úplně přesně, ale končila jsem +- na stejné váze. Teď jsem v 21.tt, bříško už mám pěkné - holt potřetí a rychle po sobě - a navrch asi 4-5 kg

nina004
17. led 2021

@matyldik Ja akurát končím 30tt a pribrala som doteraz 3,5kg niekedy začiatkom 2 trimestra. Od vtedy sa váha drží viac menej rovnako. Raz pol kila hore a raz pol kila dole. Ale malý krásne rastie a je váhovo skoro o týždeň dopredu.

bondie
19. led 2021

Jsem těhotná podruhé, při prvním dítěti celkové nahoře 8kg. Nyní jsem 21tt a nemám nahoře zatím nic, jelikož jsem hodně zvracela a byla delší dobu v mínusu. S prvním dítětem jsem také zvracela.

markii30
19. led 2021

Já jsem v 15tt .... Mám momentálně -6 kg predtehotenske vahy 🙂 já osobně mám těhotenství toto je 3 jako odtucnovaci kůry 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru