První screening,hodnoty. Měly jste je podobné a dopadlo vše ok?

anirij332
11. zář 2019

Ahoj holky. Dneska jsem byla na prvním screeningu. Měla jsem akorát šíjové projasnění 2,5mm, uklidňovali mě, že to bude určitě dobré, ať počkáme na výsledky krve. No ty došly a v zápětí mi volala paní, že mám zvýšené riziko Downova syndromu. 1/652 vzhledem k věku... Je mi 21. Mám se dostavit na genetiku. Jenže co já jim budu vykládat, když nevím nic o své rodině, kvůli tomu, že jsem adoptovaná? Měli jste někdo podobné hodnoty a dopadlo vše ok?

jituli84
11. zář 2019

@anirij332 no kamarádka neměla taky dobrý a čekala ji další vyšetření myslím že amniocenteza, popř odběr plodové vody a dopadlo jí to dobře, můžu vám přiložit svůj screen, ale já ho měla negativní

dandaa
11. zář 2019

Osobně bych si v takovém případě nechala udělat panorama test, sice něco stojí, ale je přesný.

anirij332
autor
11. zář 2019

@jituli84 mně celkově screening vyšel negativní, jen je vyšší riziko

radullah
11. zář 2019

No v 21 jsou ty hodnoty vyšší, to je pravda, ale pořád to ještě není žádná hrůza, jsou tu ženský i kterým vyšla hodnota 1/12 a porodili zdravé děťátko. Mě je 32 a šíjové projasnění naměřeno 2,1. Hodnota downa 1:6940. V prvním těhotenství jsem taky byla na screeningu v gennetu a tam se vyptávali běžně všech. Je fakt, že chtěli vědět rodinnou anamnézu a že jim toho asi moc neřekneš. Kdyby měli nějaký velký podezření, poslali by tě na amnio..což je právě ten zmiňovaný odběr plodovky a budou vědět jistě. 🙂 Držím palečky, to bude dobré 🙂

fitzyk1987
11. zář 2019

Mě říkal doktor na gynekologii, že pokud jsou např. Právě vyšší hodnoty na screeningu, dělá se ještě tripple test, což je další krevní test na Downa. Teprve potom že by se to řešilo dál.

jancabr
11. zář 2019

Já měla vloni 31 let a na screeningu riziko 1:450 asi. Šíjove projasnění bych musela dohledat, ale bylo celkem OK. A řekli ti při utz, že má dítě nosní kůstku? To je taky důležitý ukazatel, že DS nebude

nehtiklucy
11. zář 2019

Ja měla riziko ve 27 letech 1:358 ,podetoupila jsem test z DNA , který mi přes doktora uhradila pojišťovna a vše v pořádku. Hrozné nervy,ale při tvém riziku bych se vůbec dnes už neděsila 😊. Na odběr z plodové vody bych určitě nešla při tomto riziku jelikož riziko pro potrat je 1:100 . Což je o hodně vyšší než riziko downa. Neboj bude vše v pořádku .

anirij332
autor
12. zář 2019

@fitzyk1987 no na tripple test tak úplně nemáme no...
@jancabr nosní kůstku má 🙂 jakože celkově screening negativní, jen to šíjové projasnění na hranici a to zvýšené riziko..

@nehtiklucy na plodovku rozhodně nechci, na druhý screening jdu za měsíc a půl, a tam se uvidí 🙂

Jinak mám jít na genetiku, kde budou dělat tu rodinou anamnézu, takže jim bohužel moc nepomůžu, řeknu jim jen ze strany tatínka, snad i to nějak pomůže... Jakože osobně si myslím že riziko 1:652 je celkem v pohodě, když si vezmu, že bych musela mít 652 dětí a jedno jediný z toho by mělo downa :D jakože jasně že na můj věk by to mělo být jinak, ale upřímně jsem to čekala horší, protože když mě mamka čekala tak chlastala,hulila, brala drogy... :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru