Rychlý nárůst hmotnosti na začátku 2. trimestru

lexton
4. bře 2015

Zdravím a potřebuji se poradit. Dneska jsem stoupla na váhu a zjistila, že už nemám nahoře jen ty 4kg, ale 8kg. To jsem teprve uprostřed 18.týdne (17+3). Mám tedy určený primární lymfedém na obou DK, tak nevím, jestli mám celkově ten mízní systém pomalejší a tím třebas zadržuju víc vody. Protože nijak extra víc nejím, zrušila jsem pouze redukční stravu za normální příjem, když se pořád píše, že těhotná má mít 9-12 tisíc kcal. A i s tou stravou, co jsem zvolila pro pestrost mi to vychází na den cca 8500kcal namísto mých 6000, který jsem měla předtím - cíleně jsem zhubla 18kg za 2 roky, stravou a pak cvičením. Prostě pomalu. A teď ty první 4kg počítám, že vyskočila rychleji už z důvodu toho těhotenství, že tělo chtělo doplnit zásobu. Ale jak ty další 4kg během měsíce? (od první kontroly do další jsem nepřibrala, a teď ty 4kg, zítra kontrola). Kombinace se zadržováním vody? Mě nevadí, že přibírám kvůli miminu, ale děsí mě to, jak to je možný, že tak rychle. Má někdo takovou zkušnost?

takarazestinusakur
4. bře 2015

Ahoj, z toho si nic nedělej. I já jsem kdysi dala dolů kolem 15kg a zhruba 3 roky jsem si to udržovala. A pak za první trimestr hned 4 kila nahoře a v druhém trimestru to bylo asi 11 kil, teď už finišuju 3. trimestr žaludek je utlačovaný, takže jím jak vrabec (tzn. méně než v netěhu stavu) a přibrala jsem mezi kilem až dvěma. Tzn. zatím jsem za celé těhu přibrala mezi 16/17kg. Nepřežírám se, jím zdravě, ale váha prostě letěla nahoru jako šílená. Vodu nezadržuju, prstýnky mám na ruce pořád a boty (dlouhé kozačky obuju bez problému), takže se obávám, že jsem si nabrala tukové zásoby, protože mimčo nemám nijak velké, je naprosto v normě. teď ve 36 tt mám kolem břicha 110 cm (začínala jsem s 69cm v pase) což při mé výšce 159cm je celkem mazec 🙂 Tak nevěš hlavu...(jinak těch kcal se nevyznám, kdyby to bylo KJ tak to chápu, ale stejně na průměrnou ženu je to mezi 5000-6000KJ (1500kcal) 9-12tis kcal se mi zdá nějak moc a i v KJ se mi to zdá nějak moc, ale jak říkám moc se v těch hodnotách nevyznám...kalorie ani jouly nepočítám...

lexton
autor
4. bře 2015

@takarazestinusakur Jéé, já jsem tam asi obrátila kcal s KJ, se mi to pořád plete, obráceně to je. Ale díky za povzbuzení, já se budu modlit, aby to bylo nějak podobně, teď už je mi i lépe, tak když je hezky, jdu se projít ven, dneska s tím taky počítám, sice jdu sama, ale aspoň 3/4 hodiny kolem řeky se tu dá jít. Nejdu pomalu, ani rychle, cca 5km/h. Nevím, jestli když hubneš a držíš si váhu, a najednou uděláš takový obrat, tak se to zhoupne jakoby k původní váze před hubnutím. A to jsem si libovala, jak se mi to daří shodit. Je teda fakt, že mi přišlo, že i mimi nabralo nějak na váze rychleji než jsem čekala, minulý týden už 170g, já tipovala, že bude mít 130, přitom, jak bylo pořád menší oproti normě dle tabulek. Asi se zeptám Dr., jestli můžu hodinu jet na rotopedu, dřív to bylo 2x denně, pak jsem na 3 měxíce potřebovala pauzu po svatbě, jak jsem byla hotová a chodila jsem jen posilovat. A najednou šup, mimi na cestě.. a už to jde nahoru. _Navíc jsem musela pořád jíst, aby mi nebylo zle, a nebylo mi zle jen z rohlíků a džusu. I z vody mi bylo špatně.. 🤐

takarazestinusakur
4. bře 2015

@lexton měla jsem to stejně, pokud jsem se nenajedla bylo mi v prvním trimestru zle, takže zatímco všechny holky kolem mě zhubly, já byla jediná v 1. trimestru, kdo přibral...Vím přesně jak se cítíš! Ale zbytečně to nehroť, jsi těhotná, tak jez zdravě pro sebe a mimčo, ale nestresuj se s váhou. Procházky jsou OK, taky chodím hoďku někdy dvě, podle toho jak se mi zrovna chce a mám i dny, kdy nejdu nikam...🙂 (na rotoped bych se asi vykvajzla, po porodu bude času dost) Zdá se, že opravdu "dietářky nebo hlídačky" přibírají více, protože si tělo dělá "zásoby"...za sebe přiznávám, že abych si udržela postavu, tak jsem se hlídala (nepočítala jsem, ale koukala jsem na skladbu jídla)

To co přibereme, zase pak zhubneme, tomu věřím! Už se nám to v minulosti jednou povedlo, takže není důvod, aby to nešlo zas, ne? 😉 (A věř mi, že ze svých aktuálně 80kg na 159 cm nejsem odvařená...to fakt ne, můj cíl bude dostat se zpátky na svých 60-63kg 🙂 snad nějaká kila nechám v porodnici ) Přeji ti krásné těhu 🙂 a hlavně buďte oba zdraví, to je to nejdůležitější 😉

lexton
autor
4. bře 2015

@takarazestinusakur Díky moc! Jinak jukla jsem na fotky u Tebe v albu a teda, na 80kg v 159cm rozhodně nevypadáš. Já měla necelých 70kg na začátku a teď mám 77kg, já mám 168cm. Ale jo, chce to jen vůli pak sebrat a cvičit, tak s kočárem to snad půjde 🙂 Jsem ráda, že to má někdo stejně jak já, kolem mě všichni zvrací a shazujou, nebo jim není vůbec nic. 🙂 Držím palce, už to máš za pár 🙂 A jinak smekám...japonsky se naučit.. dost dobrý 🙂 Já se snažím v PN naučit německy, abych měla další jazyk aspoň základy. Tak se drž co jde a ať jste zdraví! 🙂

takarazestinusakur
4. bře 2015

@lexton děkuju, jsi moc hodná, ale to je tím, že 1) vybírám jen pěkné fotky a 2) když jsem byla tlustá, tak jsem se naučila oblékat 🙂 Neboj s kočárem každý den na procházce, to půjde úplně v pohodě 🙂 Naučit se japonsky? to jsem se ještě nenaučila, mám před sebou pořád dlouhou cestu 🙂 Děkuju ty se taky opatruj 🙂

jaenik
4. bře 2015

@lexton Ahoj, já do 20. týdne přibrala taky nějakých 8,5 kg, měla jsem období - 5 týdnů po sobě - kdy jsem za týden přibrala 1,2 kg. Otoky jsem neměla, nic. Ptala jsem se na to doktora, ten mi řekl pouze to, že každé tělo je jiné, někdo za těhotenství přibere sotva 10 kg, někdo pomalu 30 kg. Tak jsem to neřešila. Po těchto zmíněných 5 týdnech se to nějak ustálilo, přibírám průměrně 500 kg za týden, někdy něco málo i zhubnu, takže teď, ve 30. týdnu, mám nahoře 11,5 kg. Až tolik bych se toho nebála, třeba se to také ustálí, jako u mě 😉
Jinak já začínala na 70 kg při výšce 166 cm (normálně mívám 65 kg, ale otěhotněla jsem po dovolené, po které mi zbyly hezké vzpomínky a 5 kg navíc 🙂 )

sheeni123
4. bře 2015

Urcite se tim nestresuj a jez normalne, ja nabrala v prvnim tehu 17 kilo a jedenact nechala hned v porodnici. Nejhorsi byl treti trimestr, to slo nahoru 9 kilo, i kdyz jsem jedla stejne.

jaenik
4. bře 2015

@lexton Užívej si to, dodneška si přesně vybavuji ten pocit po Vánocích, kdy každý kolem mě brečel, jak musí zhubnout, a já se s klidným srdcem ládovala 😉

petrasipkova1
4. bře 2015

@lexton 🙂 Taky jsem na to ze začátku myslela. Před otěhotněním jsem zhubla 8 kg, víc jsem nestihla, začla normálně zase jíst a do prvního UTZ jsem měla nahoře 4 kg 😉 , teď jsem 23+1 a mám nahoře 10 kg, bojím se jak to bude na konci, chtěla bych max. 20 kg, ale asi to neovlivním 😀

gnusnow19
4. bře 2015

Ahoj, neboj, nejsi v tom sama 🙂 Já taky přibírám a vůbec nevím z čeho. V 1. trimestru jsem měla pořád hlad a přibrala jsem 3 kg, pak se to zklidnilo, začla jsem jíst spíš míň než normálně a dost sportovat. Tak jsem si myslela, že to bude v pohodě, no a v poradně jsem stoupla na váhu a šup, za měsíc 2,5 kg navíc, vůbec nevím z čeho. Teď jdu do poradny zas příští týden, tak se úplně děsím, co se na váze objeví... Hlavně aby to šlo shodit po porodu. Jinak nevím, čím to je, ale většina holek okolo v 1. trimestru zhubla a teď se teprve dostávají na svou váhu.

lexton
autor
4. bře 2015

@petrasipkova1 @jaenik @gnusnow19 Jsem ráda, že na tom nejsem nijak jinak, když kouknu kolem sebe, tak je to právě, že nepřibírají nic, spíš shazují, někdo nabere za celou dobu jen pár kilo a hned pak zas shodí ještě víc, tak se budu modlit, aby to šlo dolů potom samo.. 🙂 bohužel asi silnější postavu máme v genech - ne že bych nebyla schopná shodit, ale jde mi to hůř než jiným, stačí se na něco podívat a kilo nahoře 🙂 A teď v těhu nemám chutě.. ale mám pravdielně hlad 😀 což ani normálně nemívám..jen si hlídám, že jím 5x denně. Ale teď to 5x nejde, musím mít 7x denně, s tím, že 2 jídla jsou fakt menší, aby žaludek neřval 😀 jéééžiš to jsou starosti 🙂) ale potom bych chtěla být hezká mamka, schopná pohybu. Ne pomalu babička v 31 letech 🙂 uvidíme no..

gnusnow19
4. bře 2015

@lexton Chtěla jsem si nechat udělat nějaké pěkné těhu fotky, ale teď teda nevím, jestli na to budu mít náladu, když budu jak dinosaurus 😀 A to jsem si vždycky říkala, že nebudu ta oplácaná těhule. Ale člověk to asi moc neovlivní...

lexton
autor
4. bře 2015

@gnusnow19 😀 to jsem taky chtěla 🙂) moje známá jedla celý těhu jen saláty a pila vodu, přibrala 8kg, malý měl 2,3kg.. to zas s živinama mi přijde ujetý, radši dostatek než pak z toho potíže.. je hyperaktivní..

petrasipkova1
4. bře 2015

@lexton 🙂, jo a začínající váha 80 kg na 168 cm, takže pěkná velryba 🙂, takže kliid 😉, mně bylo první 4 měsíce pořád na zvracení, každé ráno jsem zvracela, ale to nechutenství potom pořád zajídala, ale rozhodně nejím nějak nezřízeně nebo hodně, pohybu mám hodně, jen ujíždím na sladkým, ale budu se muset pokusit to krotit 😀

gnusnow19
4. bře 2015

@lexton Tak to bych neriskovala, to radši naberu 🙂 Manželka mého kamaráda držela celé těhotenství dietu, hrozně se všude oba chlubili, že přibrala jen 6 kg a pak nebyla schopná poroditl. Malýho nakonec tahali přidušenýho kleštěma a rok se klepali, jestli nebude mít nějaký postižení. Samozřejmě se také narodil maličký, což vlastně doteď je, i když k tomu dispozice nemá a hyperaktivní je taky. To za to fakt nestojí.

lexton
autor
4. bře 2015

@gnusnow19 právě, jako já přiberu, to mi až tak neva, ale jen se divím, jak rychle to jde..ač jím normálně, zdravě, jen občas něco sladkýho.. ale už jen tím, že vím, co ta podváha umí, tak to za to nestojí.. KDyž někdo zvrací, chápu.. ale záměrně jíst jen zelí?...fuj.. :o)

@petrasipkova1 já to sladký jen občas, spíš mi je po něm rychlejš blbě..jako i rychleji hlad, tak jen občas něco dám.. jinak nic extra.. a velryba? no..pokud nevážíme teď 45 kg i s postelí, tak si v dnešní době přijde jako velryba každá 😀 nebo aspoň na mě to tak působí

lucinka58
4. bře 2015

Ahojky, váha jde rychleji navrch ve 2 trimestru. Já jsem teďka v 22 tt a mám navrch 5 kg - a to nejrychleji šli poslední 2 kg (ty jsem nabrala za měsíc). Asi je to normální.... 🙂

petrasipkova1
4. bře 2015

@lexton to já naštěstí tak nemám, 🙂 , po porodu chci zhubnout na 75 kg a budu spokojená 😀 , jsem od malička "selka " velký zadek, tlusté nohy, vršek spokojenost, takže teď s tím pupkem mám konečně rovnoměrné proporce 😉 , já právě sladké můžu pořád, když jsem zvracela, tak jsem ráno jedla jen piškoty a hořký těhu čaj 🙂, ale budu na sobě pracovat abych to omezila, jinak jím zdravě a v mezích 😉 Teď zrovna mám období, že nemám vůbec hlad, klidně zjistím večer v devět, že jsem od půl dvanácté nic nejedla, prý to je hormonama, takže pro mimi si večer dávám polévku, jinak do sebe nic nenacpu. No jo, je to jiný stav, taky se mi zdá to přibírání rychlý, na to, že se má nejvíc kynout na konci, ale tak snad se nebudu do porodky kutulálet 😉

lexton
autor
4. bře 2015

@petrasipkova1 uvidíme, jak se to povede, třebas to půjde opravdu samo dolů, když se přidá ta starost o mimi, nevyspání/kojení ...a tak dál .-) zatím si popravdě užívám spánku, i když není jak dřív, teď hodně živé sny, ale totální blbosti 🙂 + vstávání na wc.. já mám cíl..ale ne malý, s tím, že musím začít pak pomalu a navyšovat.. chtěla bych pak konečně dotáhnout to, co jsem chtěla, ale nejde jinak než posilovnou.. mít tak 65, ale tvarovaný sportem :D můůj sen

lexton
autor
4. bře 2015

@lucinka58 ahoj, asi jo 🙂 já se modlím, abych teď zpomalila, jen mi fakt přijde, že na obrátkách nabrala malá..když poslouchám, tak srdce je hodně slyšet.. jen pohyby ještě neumím identifikovat..

lucinka58
4. bře 2015

@lexton Neboj, určitě se dočkáš. Já čekám první mimčo, jsem v 22 tt a taky nic moc necítím. Ale u mě to je placentou na přední stěně 🙂 Takže taky si říkám ať je mimčo větší a ať ho konečně cítím 🙂 Jinak zatím monitoruju srdíčko fetálním dopplerem - pro mou vlastní jistotu 🙂

lexton
autor
4. bře 2015

@lucinka58 tak to jsme na tom stejne 🙂 placenta vpredu, doppler mam, pohyby nic 😀 ale placentu rikal vpredu dole.. ze cisarem by se rovnou protnula.. dneska jsem tam neco vnimala, ale jak to neznam, nevim, jestli je to ono.. ale bublinky ci motyli kridla fakt necitim

lucinka58
4. bře 2015

@lexton Hele, já jsem mimčo cítila poprvé teprve teď v neděli - šla jsem si po obědě lehnout a ono se mi tam přetáčelo, takže jsem ho cítila na boku 🙂 Ale od té doby ho cítím prakticky jenom když se na to soustředím a povětšínou jen než jdu spát - asi se taky potřebuje usádlit 🙂 Přes den skoro nic 🙂 A včera jsem byla na II. ultrazvuku - házet tam kotouly a já jsem necítila ani prd 🙂 Taky mám placentu zepředu dole - naštěstí už nezasahuje přes čípek, takže aspoň to je lepší 🙂 Ale doktorka říkala, že díky té placentě ho budu cítit míň, takže taaaaakkkkk..... 🙂

lexton
autor
4. bře 2015

@lucinka58 jak popisuješ, já zatím ty kotouly ani neviděla, vždycky zkoumali akorát jestli má 5 prstů a tak, ale aby mi někdo ukázal, jak se tam vrtí, to ne 🙂 tak doufám, že se vrtí 🙂

lucinka58
4. bře 2015

Hele, hlavní je, aby mu tlouklo srdíčko 🙂 Jinak já v posledních 3 ultrazvucích - 2x spal, takže se ani nehnul a na tom velkém ultrazvuku to asi všechno doháněl, takže se vrtěl furt 🙂 V klidu - všechno bude v pořádku 🙂

lexton
autor
4. bře 2015

@lucinka58 tak uvidím zítra, co mi poví na kontrole krom toho, že jsem přibrala 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru